Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet kezdeni a "torkosság...

Mit lehet kezdeni a "torkossággal"?

Figyelt kérdés

Én úgy vettem észre hogy kétféle éhség van, amelyiket a gyomrodban érzed és amelyiket csak a torkodban (ez gondolom mindenkinél így van).

Na szóval hogy lehetne megszüntetni evés nélkül a torokban érezhető éhséget, számomra az tűnik logikusnak hogy csak akkor van szükséged kajára ha a gyomrodban érzed az éhséget, a torokban érezhető, az inkább csak kívánósság. Szóval mit lehetne kezdeni azzal hogy megszűnjön a torkosság? Többször leteszteltem már és konkrétan még akkor is gyakran megvan ez az éhség amikor már érzem hogy tele a hasam de a torkom még azt üzeni hogy "ETESS!!!"

Alapból is fogynom kéne és nem könnyíti meg a dolgom ez az érzés.

Mi okozza?

Hogy szüntessem meg?



2018. jún. 10. 14:18
 1/4 anonim válasza:
50%
Gondoltal mar arra, hogy lehet nem is ehes vagy? :) sokszor kivanunk még enni valamit, eszunk eszunk, de csak nem mulik ez az ‘ehseg’. Ilyenkor inni probalj meg, lehet hogy a folyadekhiany ehseg formajaban jelentkezik! :)
2018. jún. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért érzed ezt az éhséget, ami nem múlik el, mert sok szemetet eszel. A szénhidrát dús kajákban (általában) nincsen (vagy csak nagyon kevés a) zsír. A zsírok miatt érezzük magunkat jóllakottnak a leptin nevű hormon miatt.


Ha sok zsírt viszünk be, akkor jóllakottság érzést produkál ez a hormon, hogyha meg keveset, akkor éhség érzetet. Nyilván ha keveset viszel be és tömöd magadat szénhidráttal, akkor nem fogod magadat jóllakottnak érezni.

2018. jún. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Todboy ***** válasza:

Kiegészítés a második válaszadóhoz: abban az esetben, ha sok rostot és összetett széndhidrátokat fogyasztana, ugyanúgy elérné a teltségérzetet, főleg, ha felbontja több étkezésre és állandó lenne az utánpótlás.


Valóban, ketózisban szinte sosem voltam éhes.

2018. jún. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én önuralommal igyekszem kordában tartani ezt. Nem vagyok túlsúlyos, de szeretek enni. Szóval lebeszélem magam arról, hogy újra egyek, vagy csipegessek, inkább iszom vizet helyette, vagy pedig vésztartalék a répa/uborka rágcsálás.
2018. jún. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!