Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi dolgot árultok el...

Mennyi dolgot árultok el magatokról más embereknek? Hogy döntitek el, kiben lehet megbízni?

Figyelt kérdés

Életem során, mint mindenki más, én is sokszor pofára estem, mert olyan embereknek adtam ki magam, akik később visszaéltek vele.

Még ebben az évben munkahelyet szeretnék váltani, és ha összejön, akkor tiszta lappal tudok indulni, tehát semmit nem tudnak rólam az ottaniak, max a nevemet, koromat, hol lakok stb... ezek még nem olyan információk amikkel bármit is lehet kezdeni, de nyilván beszélgetni fogok velük, és félek, hogy olyat kotyogok el, amiről nem is gondolnám, hogy akárki felhasználhatja még ellenem.

Lehet, hogy ez betegesen hangzik, de tényleg akkorát csalódtam egy hozzám közelálló személyben, hogy sokkal óvatosabb szeretnék lenni.

Ti mi alapján döntitek el, hogy kiben lehet megbízni? Ha túl személyes kérdést tesznek fel nektek, hogy "bújtok ki alóla"?


2018. jún. 10. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Eleve csak olyan átlagos, semmitmondó dolgokat árulok el magamról, amivel nem lehet visszaélni, így nincs is ilyen problémám. Ha úgy érzed, hogy túl személyes egy kérdés, nem kertelni kell, egyszerűen megmondod, hogy "Ne haragudj, de ezt nem szeretném elárulni."
2018. jún. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen olyan dolgokról beszélj kollégákkal, amihez nem kell semmi bizalom, de mégis úgy tűnik, hogy nagyon nyitott és barátságos vagy velük.


Ez úgy a legkönnyebb, ha átlag normáknak megfelelően élsz párkapcsolatban. Hova mentek délután/hétvégén, hol voltatok hétvégén. Ezek a legtipikusabb kérdések, teakonyhában, liftben, garázsban más kollégákkal összefutva szinte csak ilyen magánéleti semmiségekről beszélünk.

2018. jún. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Senkiben.
2018. jún. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
Teljesen megbízni senkiben sem lehet. Semleges dolgokról sokat elárulok, pl. arról hogy van kutyám, hogy szeretem a jégkrémet meg hogy sokat biciklizek. Egy csomó ember azt hiszi, hogy mindent tud rólam, pedig nagyon nem így van, csak sok témáról tudok úgy beszélgetni, hogy a saját ügyeimet nem keverem bele. A családomról, a gyerekkoromról, az életem nagy részéről nem beszélek senkinek, csak a nagyon közeli barátaimnak.
2018. jún. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyre kevesebbet. Érdekelt mások személyisége, gondjai, élete, ezért sokat kérdeztem és szerettem beszélgetni. Az ismerkedések elején a másik fél is mindig így állt a dolgokhoz, aztán kb. mindig átakarták vinni az emberek a dolgot arra, hogy én legyek a lelki szemetes, de ők csak legyintenek minden velem kapcsolatos dologra.

Szóval, ha megismerek valakit, már eleve alig mesélek magamról és próbálom elkerülni azt is, hogy a másik így tudjon mesélni magáról. Aki pedig értelmesebb, azt úgyis kiszűröm.

2018. jún. 11. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is csak felszínesebb dolgokról beszélgetek másokkal, ráadásul vannak olyan dolgok, amiket nem szívesen hangoztatok (pl.: szeretem az animéket, érdekel a Japán kultúra, céljaim, vágyaim, álmaim, érzéseim, komolyabb gondjaim) de nekem sem igazán mesélnek ezekről az emberek.

Az én esetemben is kicsit betegesebb ez a dolog, félek, hogy bármikor hátba döfhetnek, ezért vágyom egy olyan emberre, akiben megbízhatok, és hosszú ideig tarthatom vele a kapcsolatot, mert nem fog csak úgy rám unni.

2018. jún. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!