Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy fogadjam el, hogy butább...

Hogy fogadjam el, hogy butább vagyok, mint az átlag?

Figyelt kérdés

Az iq-m a magyar mensa teszt szerint pont az átlag. Elég kevés. Mérnöki szakon tanulok, és azt veszem észre, hogy a logikám jóval a szaktársaim alatt van - nehezebben, vagy egyáltalán nem értek meg dolgokat, nincs kiemelkedő tehetségem semmilyen erősebb logikát igénylő tárgyban, csak magolni tudok, és megoldásmeneteket memorizálni.

Olyan emberek vesznek körül, akik kiemelkedően tehetségesek, intelligensek, gyorsan tanulnak és szomjaznak a tudásra.

Én nem ilyen vagyok, és ez annyira bántja a hiúságom, hogy néha elsírom magam miatta. Hogy dolgozzam ezt fel?



2018. jún. 10. 22:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%
Bent vagy mernöki szakon, miért foglalkozol másokkal? Nem altalánosban vagy már. Saját szintedből hozd ki a legjobbat, szerintem nem kérdes, hogy elvégzed a sulit, akkor meg mit érdekel, hogy mások mennyit tanultak?
2018. jún. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 hollófernyiges ***** válasza:
83%
Genius is 1% inspiration and 99% perspiration.
2018. jún. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
77%

"Hogy fogadjam el, hogy butább vagyok, mint az átlag?"

"Az iq-m a magyar mensa teszt szerint pont az átlag. "

Hú itt tényleg vannak bajok.

2018. jún. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Butább vagyok, mint a szakomon az átlag.*ez foglalkoztat leginkább, a mensa a tesztet kitöltők átlagára vonatkozott, bocsánat.

köszönöm a válaszokat.

2018. jún. 10. 22:42
 5/34 anonim ***** válasza:
22%

Ez nagy baj...

Mert ezek szerint te nem erted amit tanulsz csak bemagolod mint 1 verset ha jol ertem.

Igy nem fogsz talalni munkat mert nem tudod valoban alkalmazni a tudasodat 28F (BME Gepeszmernök)

2018. jún. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
én is gépészen vagyok, és PONTOSAN ez a problémám, ettől rettegek. a kérdés az, hogy mit tehetnék.
2018. jún. 10. 22:43
 7/34 anonim ***** válasza:
85%

Ne fogadd el...


Ugyan nem kiemelkedő mértékben, de azért jócskán javíthatóak a logikai képességek és tanulási készségek, valamint hosszú távon többet ér a kitartás, mint a vele született tehetség.. Sok nálam okosabb/tehetségesebb embert ismertem, akik kitartás híján még a bsc-t sem csinálták meg mérnök infón, persze olyat is ismerek, akik minimális bukás mellett tolták le a szakot.


Megjegyzem, tanulási szempontból a képletek megértése is memorizálási feladat, csak éppen az akit tehetségesebbenek tartasz nem azt memorizálják, hogy "s és delta t között egy törtjel van", hanem inkább viszonyokat, vagy magasabb szintű patterneket memorizálnak, amelyre sok gyakorlással ugyan, de te is rá tudod tanítani az agyad..

(Tudom mindezt onnan, hogy hasonló okok miatt kezdtem el kognitív tudományok iránt érdeklődni.)

Egyébként ha sikerült rávenned az agyad/tudatalattid, hogy "érdekelje" az amit tanulsz és kellő ideig ezt fenntartani a tanulás során, akkor már az önmagában hatalmasat fog dobni a skilljeiden.

2018. jún. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
79%
Én is a BME-re járok, nem tom nagyképűség-e de szerintem intelligensebb vagyok mint az átlag. Viszont lustább, és egy évfolyamban 1-2 emberen kívül, senki nem akkora zseni, hogy szignifikánsabban kevesebbet kelljen tanulni. Magyarul a szorgalom fontosabb.
2018. jún. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
87%

Valahogy te is bejutottal a tehetseges emberek koze, nem ertekled le egy kicsid magadat, jo gyerek?!

Attol, hogy nincs olyan jo logikad, meg nem vagy hlye. En is igy vagyok - magolas megy, matek/fizikan is a megoldasi menetek memorizalasaval tudok kiszamolni valamit. Ezzel mi lenne a baj? Mondjuk en nem mernoki szakra tervezek menni, mert nem nekem valo.

Es te is leirtad, nem vagy jo annyira real tantargyakbol, legalabbis nincs meg a logikad hozza, es mernokire mentel. Mit hittel, ott egesz nap csak magolni kell majd es semmi logikai gondolkozas nem kell hozza? Mondjuk ezzel meg nincs is baj, de hat ugy latszik te csak nyafogsz ahelyett, hogy tennel is valamit.

Leteznek kulontanarok, hasznald az internetet es fejleszd magadat abban, ami nem megy, ha ennyire zavar az egesz.

Ha igy gondolkodsz amugy, akkor sokat fogsz meg szenvedni az eletben. Ne masokhoz meregesd magad, azt max motivaciokent hasznald, de ne ahhoz, hogy magadat mergezd olyanokkal, hogy “nekem ugyse fog menni, mert hlye vagyok ok meg nem”. Csoporttasaidnak is megvan a gyengesege, ok is lehetnek irigyek rad valamiert, ebben biztos vagyok.

Te miert nem szomjazol a tudasra? Ahhoz nem kell semmi tehetseg, csak inspiralodas, leulni a ket szep popodra es megtanulni. Lehet ok gyorsabban fognak fel dolgokat, mint te, de ettol meg nem leszel egy senki.

2018. jún. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

szerintetek egy ember meg tudja ítélni reálisan a saját képességeit? gondolkoztam azon is, hogy a tudatalattimmal elhitettem, hogy buta vagyok, és voltaképpen az fog vissza, de ennek nem sok esélye van.


a képzéssel eddig egyenesben vagyok, de. tárgyaim nagyrészt átlagosak, vannak pótjaim, sikerülnek, de semmi sem kiemelkedően jó vagy hibátlan.


a barátom viszont a felső egy százalékban van, mindenből ötös, tehetséggondozó programokban vesz részt, tdk-zik, stb. egy konstans tükör, hogy mi nem leszek az én agyammal. bántja a hiúságom.

2018. jún. 10. 22:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!