Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Inkább suliba járnátok, vagy...

Inkább suliba járnátok, vagy dolgoznátok? Miért?

Figyelt kérdés
2018. jún. 11. 09:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Ez az adott munkahelytől/iskolától függ.


Én utáltam suliba járni, nem volt jó sose igazán a közösség és sokat stresszeltem a tanulás miatt, ráadásul az 7/24-es elfoglaltság.


A munkahely viszont csak napi 8 órát tart, utána nem kell vele foglalkoznom. Pénzt kapok érte, rugalmasabb az időbeosztásom, nem stresszelek rajta, a kollégák meg nem cseszegetnek mint az osztálytársak.


Ettől függetlenül szabadidőmben szívesen tanulok most is.

2018. jún. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
munka, mert kapok érte pénzt és ha jó munkám van, akkor sokkal élvezetesebb, mint a suli! munka mellett is sokat tanulhatok, sokszor olyat és úgy ahogy szeretnék
2018. jún. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Amíg suliba jártam, addig dolgozni akartam.

Most dolgozom, és inkább suliba járnék :D

Mindegyikben van jó és rossz is.

2018. jún. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Munka - pedig a sulit is szerettem.

Valahogy úgy érzem, ez az igazi élet.

2018. jún. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

#2-es vagyok, ez még eszembe jutott:

régen azért tanultam (nem csak a suliban, főleg otthon), hogy tudjak dolgozni

most azért dolgozom, hogy sokat tanuljak, fejlődjek, pénzt keressek, saját technológiákat fejlesszek, segítsek másoknak, felépítsek valamit, megvalósítsam a nagy projektet amivel indult minden


a munka számomra sokat jelent, az iskola csak a felkészülés volt erre

2018. jún. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Nekem egyértelműen munka. Először is, mert soha nem szerettem, hogy meg kell tanulnom egy csomó dolgot, amit majd nem fogok használni, csak mert "kell", vagy olyan dolgokat, amikről már kiderült, hogy nem úgy van a legújabb kutatások szerint, de az mind1 mert a tankönyvet kell bemagolni.


Másodszor, én szeretem, hogy nagyjából én osztom be a munkámat, én ütemezem, priorizálom. Ha már zsong a fejem, tartok egy kis szünetet, iszom egy kv-t stb.


Magamat tartom fenn, a munkámért pénzt kapok, amit én osztok be.


Ha végeztem a munkával, letelt a 8 óra, másnap reggelig minden idő az enyém, nem kell tanulnom, házit írnom. (Persze ez csak a saját példám, mert sokan túlóráznak, meg dolgoznak otthon is) Így például tanulhatok is új dolgokat, de olyat, ami tényleg érdekel, és olyantól, akinek elismerem a szakmai tudását.

2018. jún. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 nemaRendőrség ***** válasza:
36%

Egy évvel ezelőttig bármikor kérdezted volna életem során inkább munka.

Most kinyílt a csipám és elmezdtem élvezni az egyetemet, kihasználni teljes terjedelmében(nem csak bulik meg ivás, hanem tanítás, kutatás stb)

2018. jún. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha dolgoznom kell akkor tanulnék, ha meg tanulnom kell akkor meg dolgoznék.

Leginkább mindkettőt, de nem túl megerőltetően. :D

2018. jún. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Munka.


Szerencsére azt dolgozom amit szeretek így igazából hiába vagyok hulla fáradt nap végére. Másnap is szívesen megyek be. Jók a kollégák.Jó a környezet. Közel van a munkahely. Ehhez a szakmához képest,hogy alkalmazott vagyok jól keresek.


Jó tény,hogy munkamániás lettem :D


Sulit mindig utáltam, nem voltak barátaim vagyis csak ilyen felszínesek. Utáltam tanulni,korán kelni.

Közlekedés borzasztó volt a busznak nem volt csatlakozása a hévhez így sokszor télen szakadó hóba is a hévmegbe kellett fagyoskodni 30 percet mire jött a kövi,mert sokszor pont lekéstük.

utáltam olyat tanulni aminek semmi értelme...

2018. jún. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Metionin ***** válasza:
56%
Munka. Amíg suliba jártam, kiszolgáltatott voltam.
2018. jún. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!