Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nekem miért ilyen a szemem,...

Nekem miért ilyen a szemem, ha másnak senkinek nem?

Figyelt kérdés

Kék szemem van,de az mindegy,hogy milyen szìnű szeme van valakinek,a pupilla az fekete tudtommal.


Én azt vettem észre,hogy a pupillám nagy,majdnem kitölti az egész szemgolyó részt,a kék szemeből nem sok látszik,mintha a pupillám körül egy kék karika lenne. Nagyon sok embernek megfigyeltem,senkinek nincs nagy pupillája. Rajtam kívűl a testvéremnek is ilyen mint nekem de nem mindig.


Pl. éjjel,ha felébredek,kimegyek a fürdőszobába,felkapcsolom a villanyt,tükörbe nézek,akkor túl kicsi a pupillám,mint egy gombostűfej.


Nem tudom miért van ez ,de lehet nekem nem olyan a pupillám amilyennek kellene lenni,ha mindenkinek akinek láttam nem nagy.


Szerintetek miért nagy a pupillám,mi lehet az oka?


Máshogy nem tudtam megfogalmazni a kérdést csak így.



2018. jún. 11. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Lehet csak genetika.
2018. jún. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy működik minden, ahogy kell. Éjjel ha felébredsz és az addigi sötétségből hirtelen nagy mennyiségű fény ér a másik szobában, pont az a normális hogy a pupilla összeszűkül, sőt sokan hunyorogni is szoktak mert érzékeny a szem a hirtelen változásra.

Más esetben az adott hely(iség) fényviszonyaihoz igazodik a szem, az is normális ha kitágul - ezt nem lehet általánosságban meghatározni hogy milyennek kell lennie. Ha amúgy nincs gond a látásoddal, akkor minden oké.

2018. jún. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Biológiaórán aludtál? :DD
2018. jún. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagy gyíkember vagy (nem szoktál haza vágyódni a Szíriuszra?), vagy csak genetika :)

Én a helyedben nem foglalkoznék vele.

2018. jún. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!