Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan maradjon meg vagy...

Hogyan maradjon meg vagy hogyan teremtsek lelki békét, kiegyensúlyozottságot az életembe így?

Figyelt kérdés

A családom pár éve széthullott. Anyukám az új párja miatt elhagyott és azóta nagyszüleimnél élek. Apukám külföldön él, sok éven át nem keresett minket a válásuk után, de amióta felvette velünk a kapcsolatot csak a saját elképzelése szerint akarja formálni a személyiségemet. Megmondja kikkel barátkozzak, milyen legyek, kivel lehetek kapcsolatban és kivel ne. Nevelőapám nekem és anyukámnak is kb tönkretette az életünket, úgy érzem miatta nem tudtam normális felnőtté válni, és azért sem mert anyukám túl sokáig tűrte a viselkedését és nem vált el tőle a saját érdekünkben. Se anyukámra, se nevelőapámra, se apámra nem számíthattam soha semmiben.


Szóval a nagyszüleimnél élek már jó pár éve.

Sajnos elrontottam pár dolgot az életemben amit már nem tudok helyrehozni, csak kicsit javítani rajta.

Ezért is tartok 19 évesen ott, hogy még nem tudok elköltözni tőlük.


Nagyon hálás vagyok nekik amiért befogadtak, de nagymamám kb elvárja hogy tökéletes legyek minden szempontból.

Ha már nem jó a hajam, a sminkem vagy akár ilyen alap dolgok már megszólja. Ők sem esznek rendszeresen és egészségesen de ha én nem úgy eszek akkor mondja, hogy el fogok hízni ha így eszek. Akármit csinál és a közelében vagyok mindig magyaráz hogy mit hogy a legjobb csinálni. Mindenre meg akar tanítani csak ezzel az a probléma, hogy magamtól én is sok mindent meg tudok csinálni, de ha nem úgy csinálom ahogy ő mondta és ő csinálja akkor elmondja századszorra is hogy hogy kell, holott úgy is teljesen jó lett ahogy én csinálom.

Sokszor fáradtan haza érek és le akarok ülni enni az asztalhoz, de kijön a konyhába és megállás nélkül csak beszél. Mindig mond valamit, de engem ez annyira fáraszt. Csak egy kis nyugalomra vágynék de amint lemegyek már be nem áll a szája.

Mindig csak meg akar változtatni. Nem hisz benne hogy el fogom érni az álmaimat, mert eddig voltak dogok az életemben amit elrontottam ezért nem hisz bennem.

Akármit mondanék neki nem tudja elfogadni csak megsértődik rajta. Minden csak úgy jó szerinte ahogy ő csinálja.

akárki jön hozzá a legapróbb magán ügyemet is elfecsegi neki (de egyébként a család többi tagjáról is), és ez nagyon idegesítő.


Akármi gondom van vele nem érti meg csak megsértődik rajta ha szóba hozom.


Tudom legyek nekik hálás, de úgy érzem nagyon lehúz ez a hangulat ami mellette van.

Így lehet valahogy kiegyensúlyozott életem amíg velük élek? Hogyan tudjam "le..ni" ami negatív dolgot mond?

Te a helyemben megszakítottad volna a szüleiddel a kapcsolatot ha így bántak volna veled?


19L



2018. jún. 14. 20:58
 1/3 anonim válasza:
100%
Szerintem költözz el a nagyszüleidtől, de ne szakítsd meg velük teljesen a kapcsolatot. Csak éld a saját életed, és hagyd, hogy legyen aminek lennie kell. Ne hagyd, hogy örökre ,,fogságban" tartsanak. Legalább próbáld ki/meg.
2018. jún. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod "elengedni a füled mellett" ezeket a beszólogatasokat, kioktatásokat, akkor csak a költözés, önállósodás lesz rá megoldás.
2018. jún. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Költözz el, ha tudsz. Ezt úgy tudod megoldani, hogy tanulsz és később költözöl, most dolgozol és most költözöl, vagy találsz egy srácot, akihez odaköltözöl.
2018. jún. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!