Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar csak magyarral...

A magyar csak magyarral szokott kicseszni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra hogy egy termék eladásra kerül és ha abban van bármi kifogásolni való, nem megfelelő működés, és ennek ellenére az eladó bujkál, nem akarja cserélni, ezeket egy cigánnyal miért nem merik sehol megtenni?


Az életem során engem is akartak már átverni, egyszerű emberek nem cégek, volt aki tagadott mindent végül neki mentem és majdnem ájultra vertem felrepedt a szája utána hajlandó volt visszafizetni a pénzt, a szarját meg majdnem megetettem vele.

Sajnos minden ilyen féreg alábecsüli a másikat, ránézésre megmondják valakiről hogy ezt át lehet ejteni, ha nem tetovált, nem kopasz, nincs kigyúrva, csak amikor távozás után újból megjelenik az ember akkor lesnek hogy mi van.


Volt egy használt autó kereskedéssel is negatív tapasztalat, ott a lealkudott árból, a szemétláda még ki akart a kocsiból spórolni egy motortérhez való tartozékot, amire nem számított hogy tisztán emlékeztem ahogy először láttam az autót, először szépen elmondtam neki a helyzetet, Ő hárított, mondtam neki hogy akkor magam néznék szét, addig a bátyám itt meg vár, amennyiben nem lesz meg az elem, megegyezés szerint elviszünk valami mást, nem szeretnék komolyabb problémát csinálni, érdekes módon pár perc múlva tudta miről volt szó, és együttműködött, különben ott is verés lett volna.


2018. jún. 15. 01:19
 1/2 anonim ***** válasza:
47%

Dehogy csak a magyarral szokott kicseszni. Bárkivel kicseszik akinél úgy érzi hogy megteheti. Például több olyan eset is volt hogy külföldi turistának több százezer Ft-ért számoltak fel egy pohár pezsgőt vagy sört. Ha meg nem volt nála annyi akkor kidobóember még a bankautomatához is odakísérte.

De az évszázadok alatt az is kiderült hogyan kell a magyarral bánni hogy normálisan legyen hajlandó viselkedni. Ady Endre jól leírja a Nekünk Mohács kell c. versében. Vagyis ha el van nyomva, meg van szállva tatár, török, habsburg, szovjet, stb. által akkor hajlandó kevesebbet lopni vagy csalni. De például amikor kivonult a szovjet, egyből szétlopott minden állami tulajdont. És a mai napig folytatódik a közpénzek kitalicskázásával.

2018. jún. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A cigányt nem cseszik át, mert visszajönnek csürhéstől és verekednek, mint a fenti példa mutatja. Viszont ez messze áll a kulturált viselkedéstől, és nem az a megoldás, hogy bucira verem a m@sik fejét. Ezt is utálom a balhésabb fajtájában. 29/N
2018. jún. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!