Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A finn valóban rokon nép a...

A finn valóban rokon nép a magyarral?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallottam/olvastam ennek cáfolatát, de igazából van valami megdönthetetlen bizonyíték ami ez ellen szól illetve mellette? Magyar barátaim szerint ez mind hülyeség, viszont az én finn barátom rokonoknak tekinti a magyarokat.

#nyelv #magyar #nép #finn #rokonság #finnugor rokonság
2017. febr. 5. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Nem. Csak mind a két nyelv ugyanúgy használja a ragokat. De amennyi hasonló szavunk van velük, annyi van akármelyik szomszédos nyelvből. Már a kétezer évvel ezelőtti hunok is egész más nyelvet használtak, mint ők.
2017. febr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Nincs mellette elég bizonyíték. A finnek pedig kultúrálisan főleg nem a rokonaink.
2017. febr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Genetikailag nem vagyunk rokonok. A nyelvünk az, ugyanis a magyar és a finn levezethető a finnugor alapnyelvre, ami pedig az uráli alapnyelvből fejlődött ki. A genetikai és nyelvrokonságnak az égadta világon semmi köze egymáshoz.
2017. márc. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagyunk rokonok, de a nyelvünk az. Sok közös szó is van, de rengeteg egyéb közös tulajdonsága is van a nyelveinknek (szerkezetükben).

Amúgy a hunok nyelvéről kb. semmit nem tudunk, talán 2 szó maradt fent, azok is megbízhatatlan forrásból.

2018. szept. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
23%
Előzőeknek: a hun sosem volt rokon nyelv. A hun nyelvről szinte semmit nem tudunk, a hun népről sem sokkal többet. A hasonló életmód miatt volt divat rokonítani a két népet. A finn nyelv viszont BIZONYÍTOTTAN rokon a magyarral. Ennyi.
2019. jan. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!