Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan pletykásak a...

Miért olyan pletykásak a férfiak? A nőkre szokták ezt mondani, viszont az én tapasztalataim alapján a férfiakra sokkal jellemzőbb.

Figyelt kérdés
Talán több az idejük. Azt gondolom, hogy ez is egyfajta erőfitogtatás náluk. Mindig azt beszélik ki, aki éppen nincs jelen. Balf..., f...kalap, hülye k...., nagyképű sz...jancsi. Ilyen kifejezéseket használnak egymásra. Az állandó hergelés. Magukat is, és a másikat is felhergelik egymás ellen. Szítanak. Negatív véleményt lehet alkotni, de egymás között kellene elintézni, éppen azzal a személlyel, akivel bajuk van, és nem uszítani még másokat is. Apróságokból csinálnak nagy ügyet, leselkednek, kíváncsiskodnak.
2018. jún. 15. 22:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
32%

A kérdésből csak az tűnt ki, hogy rengeteg negatív előítélettel rendelkezel a férfiakkal szemben.

A férfiak kevésbé pletykásak. A férfiakra jellemzőbb, hogy a fizikai erejüket használják, ezért akivel problémájuk van, azzal verekednek. Nézz körül a rendőri jelentésekben, hogy hány személyes vita végződött verekedéssel és ebből mennyi a nő... Nem sokat fogsz találni.

A nők inkább használják az érzelmi manipulációt és inkább foglalkoznak egymás magánéletével. A férfiak általában erre teljes mértékben tojnak.

2018. jún. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is ez a tapasztalatom, kérdező!

Főleg a leselkedés, kíváncsiskodás, meg a másik ember megalázó módon való kibeszélése, gúnyneveket aggatnak a másikra.

Ez a leselkedés, hallgatózás olyan pl., hogy a munkahelyemen, hogyha pont elhaladna mellettem az illető, de én ezzel egyidőben elkezdek beszélni egy kollégámhoz, akkor szándékosan ottmarad, lelassít, hogy legalább egy kis részletet hallhasson a beszélgetésből. És nem azért, mert be akar kapcsolódni, hanem direkt, hogy a másikat kihallgassa.

2018. jún. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%
Igen, a férfiak mennek a munkahelyen és cselesen lelassítanak, ha beszélnek mellettük... Jézusom. Nem vagytok kicsit paranoiásak?
2018. jún. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
Nem, ez nem paranoia, ezek a tények! Nem minden férfi, de sokan. Vagy, másik példa: a kajáldában épp beszélgetnek, mesélnek egymásnak egy sztorit, mire ha én vagy bárki más mellettük, hallótávolságon belül megszólal, hozzászól egy másik emberhez, akkor azonnal abbahagyja az illető a mondandóját, és az egész csapat fülel. Addig, amíg az a másik ember, akit épp kihallgatnak, be nem fejezi, amit elkezdett.
2018. jún. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
55%
#4: Ezeket a tényeket én miért nem tapasztalom? Legközelebb a telefont leraknád az asztal szélére észrevétlenül és lekameráznád, ahogy a hangod hallatán a körülötted lévő férfiak hirtelen megnémulnak?
2018. jún. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%
Ne viccelj már, látom, hallom, hogy megnémulnak! Akár én kezdek el beszélni, akár másvalaki.
2018. jún. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%
#6: Ha látod és hallod, akkor könnyű lesz lekamerázni.
2018. jún. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
Vagy már épp menni készülne az illető valamerre, máshova a cégen belül, ahol dolga van, mire épp jön valaki ahhoz a személyhez, akivel ő végzett, de hirtelen úgy dönt, hogy ott marad, rendezgeti a papírjait, úgy tesz, mint akinek még valami dolga van, akár a gépén matat, egészen addig, amíg a beszélgetés le nem zárul, pont ekkor feláll, és megy a dolgára.
2018. jún. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
Ezt is elég könnyű lesz lekamerázni...
2018. jún. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%
Anno én ezt az osztálytársaimon vettem észre. Akkoriban sok fiú barátom volt így benn voltam a "bandában". Viszont kb ha úgy jött ki a lépés akkor mindig nekem újságoltak el mindent egymásról. Vagy ha akármelyiknek mondtam el titkot az max 5 percig volt titok a többi fiú előtt. Így pedig rövid idő után inkább nem velük lógtam...
2018. jún. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!