Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy gyilkost, esetleg sorozatg...

Egy gyilkost, esetleg sorozatgyilkost hogyan ítélnétek el, ha elmebeteg; paranoid skizorfrén, diszociatív személyiség zavaros?

Figyelt kérdés

Nagyjából tudom, hogy a törvény hogyan kezeli ezeket a betegeket...

Nem erre vagyok kiváncsi, hanem hogy mi a Ti véleményetek a témáról.

Ti milyen ítéletet hoznátok, ha rajtatok múlna?


Kort és nemet írjatok, előre is köszi!



2018. jún. 16. 02:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
* Dissziciatív személyiségzavaros *
2018. jún. 16. 02:37
 2/12 A kérdező kommentje:

És megint elírtam, bocsi! :D

De értitek.

2018. jún. 16. 02:37
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

41/F.


A degeneráltak veszélyesek a társadalomra, a gyilkoló degeneráltak pedig vitán felül. Gázkamra.

2018. jún. 16. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%

Pont, mint a selejteket a gyártás folyamán....

Börtönkapacitás nincs, legolcsóbb egy 9mm-es golyó.

2018. jún. 16. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
Minden sorozatgyilkosnak tarkólövés, tárgyalás nélkül. A pedofilokat előbb megkínozni. A skizofrén gyilkosoknak előbb legyen meg a diagnózis, ha kezelhető, akkor kényszergyógykezelés, ha nem, akkor tarkólövés.
2018. jún. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%
Ki az aki itt mindenkit lenullaz meg lepontoz?? Szerintem mindenki jot irt ezt erdemelnek ezek a mocsok férgek, de ehelyett úri soruk van a börtönben.
2018. jún. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6%
Az lenne a kérdés, hogy akinek több különböző személyisége van akiből egyikük sorozatgyilkos azt hogyan ítélnénk el? Fogalmam sincs. Egyszer láttam olyan filmet ahol összenőtt sziámi ikrek közül az egyikük meg akarta ölni a másikat hogy szétválaszthatóak legyenek. Biztos valami orvosi megoldás kellene. Egyébként egy ártatlan embert is elítélnénk.
2018. jún. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%
Teljesen mindegy, hány "személyisége" van, egy közveszélyes elmebeteget ki kell végezni. Semmi értelme tutujgatni még negyven-ötven évig a diliházban, etetni meg injekciózni közpénzből. Minek invesztáljon bele a társadalom? Mert az anyukája esetleg szereti? Na és?
2018. jún. 17. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%
Szóval ha most rád töri a rendőrség az ajtót és bevisznek, megvádolnak 30 ember meggyilkolásával majd eléd teszik az erről szóló bizonyítékokat, látod magad egy felvételen ahol embereket ölsz, épp csak nem emlékszel ebből semmire, akkor gyilkosként tekintesz magadra? Sem indítékod, sem szándékod nem volt, egy csirkét nem tudnál kinyírni ha éheznél sem, de valaki más megtette ezt helyetted, aki nem te vagy, csak úgy néz ki mint te. Lehet vállalnád a bűntetést, lehet inkább meghalnál mint hogy veszélyes legyél másokra, de gyilkosnak éreznéd magad?
2018. jún. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%

Azért valamelyest csak ki kell indulni a jogrendszerünkből. Kivégzés nem jöhet szóba, hiszen halálbüntetés nincs, amit egyébként helyeslek. Ha valaki nem érti miért, kérdezzen és elmagyarázom.

Lehet ezt a kérdést kívülről nézni, illetve lehet kísérletezni azzal, hogy belülről próbáljuk. Utalok ezzel az előttem szólóra. Az egyén, aki küzd ezzel a betegséggel, bizonyára másként éli meg, ha nincs tisztában a tettével sem, de kívülről ugyanaz a fizikai lény, aki veszélyt jelent a társadalomra.

Nehezemre esik leírni, mert a pszichiátriát egy kóklerségnek gondolom, de alighanem kényszergyógykezelést várnék el és teljes elszigetelést a társadalomtól.

2018. jún. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!