Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyalogos vs kerékpáros?

Gyalogos vs kerékpáros?

Figyelt kérdés
Kicsit bosszant már amit tapasztalok egy ideje. Kerékpárosként közlekedve széles járdán gyalogos hirtelen balra lép. Én totál befékezek. Észre se vesz. Látom a fülhallgatóját. Ez nem egyszer történt meg. Széles helyen az emberek szembe jönnek és nem húzódnának le időben, csak bambulva néznek. Aztán egy fogja magát és elenged. Nem hajtok gyorsan, szóval lenne idejük reagálni. Látják hogy kerülöm ki őket. Na erre megijednek és jobbra balra toporzékolnak. Komolyan nem értem ennyire nem tudnak közlekedni az emberek gyalogosan? A legviccesebb mikor kerékpársávon sétálnak.
2018. jún. 19. 18:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Mit keresel biciklivel a járdán?
2018. jún. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%
Legviccesebb, amikor felnőtt kerékpárosok a JÁRDÁN közlekednek! Ismered a KRESZ-t? Amúgy csak ma láttam két magadfajtát piroson áthajtani. A zebrán átkerekezést abszolút természetesnek veszitek, pedig ugyebár át kellene tolni. Szállj magadba, a járda a gyalogosoké! Akkor hőzöngj, amikor rámennek a kerékpársávra, az jogos, a többi nem! (Járdán csak tolhatod a kerékpárodat, nagyokos) És akárkinek támad kedve lepontozni, ez a szabály, aminek a be nem tartásáért kizárólag az autósokat büntetik.
2018. jún. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%
Ezt akkort tudom megérteni max., ha a biciklis és a gyalogos sávot a sárga csíkon kívül nem választja el semmi. Egyébként ugyebár kint mész az autóúton szóval nem értem ez hogy fordulhat elő
2018. jún. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Talán mert az út ami ott van veszélyes? Hol közlekedjek? Simán elcsapna egy kocsi. Itt a városban a főtéren a kerékpáros úton mindenhol vannak kerékpárosok. Piroson sose megyek át. " a magadfajtád meg ne általánosítson.
2018. jún. 19. 18:45
 5/24 A kérdező kommentje:
Ja és azok az utak melyek mind a gyalogosok mind a kerékpárosok részére készült miért nem szabályosan közlekednek az emberek?
2018. jún. 19. 18:48
 6/24 anonim ***** válasza:
83%

A járda a gyalogosé, a biciklinek a bicikliúton vagy úttesten a helye.

Mondjuk engem az is aggaszt amikor az úttest kellős közepén kacskaringóznak, nehogy valaki elférjen mellettük. Természetesen se világítás, még egy fényvisszaverő prizma sincs a biciklin. Aztán ha vaksötétben begurul elém a fényszóró hatőkörén kìvülről akkor én megyek börtönbe.

2018. jún. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem a közepén kell menni és nem direkt bele a kamionba hanem ésszel, figyelmesen. Nekem ez már 30 éve beválik
2018. jún. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Az is idegesítő mikor úgy ingázik a kocsi előtt, mint gólyafos a levegőben. Vagy mikor nulla világítással este bevág elém. Vagy mikor 2-3 egymás MELLETT megy és még ő háborodik fel ha rádudálok. Mert hol menjek? Két keréken se férnék el mellette
2018. jún. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Hol közlekedjekünk mi itt ebben a városban ahol az úton nincsen kerékpárút? Nagy forgalomban? Na erről világosítson fel vki.
2018. jún. 19. 19:01
 10/24 anonim ***** válasza:
71%

Örülj, hogy nem basznak bele a bokorba biciklistől! Én ezt tenném a járdán biciklizőkkel legszívesebben! Ha már feleszi őket a fene a gyalogjárdára, legalább hajtson lassan, óvatosan , a csengő pedig nem dísznek van a kormányon, nyugodtan lehet használni!!

A gyalogjárda értelem szerűen elsősorban a gyalogosoké, úgy lődörög ott a gyalogos, ahogy akar!Biciklisnek elvileg ott semmi helye!

Legjobban azt rühellem, mikor 4-5 kölyökkel libasorban laviroznak a fenti járdán , vagy amikor úgy oson el mellettem fél milliméterrel, csendben mint a halál, hogy egy hajszál híjja hogy nem hajt rajtam át.Na szoktam is emlegetni hangosan a jó anyjukat! De ez még mind semmi, már nem egyszer láttam motorost is felbaszódni gyalogos járdára! Mi lesz még? Legközelebb felmegy a kamion is?! És a pofátlanság netovábbja, hogy sokszor még ezek pampognak,!

2018. jún. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!