Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyalogos vs kerékpáros?

Gyalogos vs kerékpáros?

Figyelt kérdés
Kicsit bosszant már amit tapasztalok egy ideje. Kerékpárosként közlekedve széles járdán gyalogos hirtelen balra lép. Én totál befékezek. Észre se vesz. Látom a fülhallgatóját. Ez nem egyszer történt meg. Széles helyen az emberek szembe jönnek és nem húzódnának le időben, csak bambulva néznek. Aztán egy fogja magát és elenged. Nem hajtok gyorsan, szóval lenne idejük reagálni. Látják hogy kerülöm ki őket. Na erre megijednek és jobbra balra toporzékolnak. Komolyan nem értem ennyire nem tudnak közlekedni az emberek gyalogosan? A legviccesebb mikor kerékpársávon sétálnak.
2018. jún. 19. 18:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
34%

"Hol közlekedjekünk mi itt ebben a városban ahol az úton nincsen kerékpárút? Nagy forgalomban? Na erről világosítson fel vki."

Igen. A kresz szerint ott közlekedj, ahol minden normális biciklis. A motorosok is ott közlekednek, őket is elsodorhatja egy kocsi.


Azért az durva, hogy megszeged a kreszt és kiakadsz a gyalogosokon akik... sétálnak. Ha állításod szerint tényleg olyan széles a járda, akkor olyan távolsággal kerüld ki a gyalogost, hogy nyugodtan balra léphessen. Eleve, ha már gyalogosok közt mész biciklivel, akkor a minimum az, hogy olyan sebességgel közelíted meg őket, hogy betudj fékezni, akármit is csinálnak.


"A legviccesebb mikor kerékpársávon sétálnak."

De nálam ez tette fel a pontot az i-re! :D Kiakadsz, hogy te jogosan mehetsz a járdán, aztán kiakadsz másokra, akik ugyanazt csinálják, csak fordítva.

2018. jún. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem nincsenek tisztában a közlekedési szabályokkal, vagy csak nem érdekli őket. Én biciklisként és gyalogosként is tapasztalom ezt. Van olyan, ha kerékpárral közlekedek a biciklis úton, s a gyalogos szépen, nyugodtan sétálgat, pedig látja, hogy szembe tartok vele. És olyannal is találkoztam, hogy babakocsival, többen elfoglalták az egész utat, S ha rájuk csengettem, nekik állt feljebb. De a kerékpárosokat sem kell félteni. Megyek a gyalogos a rossz minőségű szűk járdán, erre mögöttem rám csenget a biciklis, holott a túloldalon van a jó minőségű kerékpárút. Szóval vannak itt problémák...
2018. jún. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Bicikli úton érthető a problémád. Járdán viszont semmi keresnivalótok. Kedvencem amikor a tömött buszmegállón száguld át csengetve, hát a jó édes azt...

Na meg amikor zebrán sétálva majdnem nekem jön szemből mert sz*rik a kresszre, legszívesebben felborítanám.

2018. jún. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ha az úttest nem alkalmas a kerékpáros lözlekedésre és nincs kiépített kerékpárút, csak abban az esetben használhatod a járdát. Maximum 10 km/h sebességgel, úgy hogy a gyalogosokat ne zavard. (Ezt jelzem annak is, aki szerint járdán semmiképp nem haladhat kerékpáros. De haladhat, a fenti feltételekkel.)

Tehát járdán való közlekedésnél muszáj alkalmazkodnod a gyalogoshoz. Bringa-gyalog egy másik történet.

2018. jún. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!