Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyalogos vs kerékpáros?

Gyalogos vs kerékpáros?

Figyelt kérdés
Kicsit bosszant már amit tapasztalok egy ideje. Kerékpárosként közlekedve széles járdán gyalogos hirtelen balra lép. Én totál befékezek. Észre se vesz. Látom a fülhallgatóját. Ez nem egyszer történt meg. Széles helyen az emberek szembe jönnek és nem húzódnának le időben, csak bambulva néznek. Aztán egy fogja magát és elenged. Nem hajtok gyorsan, szóval lenne idejük reagálni. Látják hogy kerülöm ki őket. Na erre megijednek és jobbra balra toporzékolnak. Komolyan nem értem ennyire nem tudnak közlekedni az emberek gyalogosan? A legviccesebb mikor kerékpársávon sétálnak.
2018. jún. 19. 18:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%
Nos én is fosok a nagy forgalomtól, de ha már felmegy a járdára, akkor tudomásul kell venni, hogy ő van rossz helyen a biciklijével, ott az elsőbbség a gyalogosé.Hajtson lassan, figyelmesen és kész, ne zargassa a jó helyen gyaloglókat!! Ha erre nem képes, ne biciklizzen, járjon busszal vagy gyalogoljon és kész.
2018. jún. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Mint írtam óvatosan közlekedek és lassan. De mikor a kerékpársávon elém lép egy gyalogos és tökre les.zarja hogy megyek , fülhallgatóval a fülében meg a kezében a mobillal. Engem az ilyen esetek idegesítenek. De ez a téma részemről lezárult. Kíváncsi vagyok mindenki véleményére ezzel kapcsolatban.
2018. jún. 19. 19:14
 13/24 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos Magyarországon zéró kultúrája, infrastruktúrája van a kerékpározásnak.


Tipikus hozzáállás hogy a járdáról takarodjál az útról takarodjál. A járdán túl erős egy kerékpár az úton túl gyenge.

Persze a kerékpárutat boldog-boldogtalan használja gyaloglásra, parkolásra.


Ráadásul Magyarországon hozzá jön a csak azért is b..sszunk ki a másikkal mentalitás. Húzzuk rá az autót mert csak, csak azért sem engedem el, mert én vagyok a gyalogos és nekem vannak jogaim. Kicsit olyan ez, mint régen amikor rágyújtott valaki a buszmegállóban majd felháborodott ha szóltak neki, hiszen neki "alapvető joga" ott dohányozni ahol akar.


Megoldás az lenne, ha alapvetően mindenhol rendes, kiépített biciklis infrastruktúra lenne összefüggő úthálózatként. És mindenki megtanulná rendesen a közlekedés alapjait és alkalmazná is a mindennapokban, akár gyalogos, akár kerékpáros akár autós.

2018. jún. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
10es a szívemből szólsz
2018. jún. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
56%

Szerény kis hazánkban a kultúra ilyen téren (is) a béka feneke alatt van.

Teljesen mindegy, hogy gyalogszerrel, vagy kerékpáron közlekedik az ember. Nem képes emberi módon bekapcsolodni a "közlekedésbe". Persze tisztelet a kivételnek, de a kivétel nagyon kevés.

Mert:


A gyalogos, ha

-csoportosan közlekedik befoglalja széltében-hosszában a járdát. Akkor sem képes lehúzódni, ha gyalogos jön vele szembe. Tipikus eset, mikor 3-an jönnek velem szemben. Egy jobb oldalt, egy baloldalt, egy középen. Közöttük egy embernyi hely, de arra nem képesek, hogy legalább az egyik lehúzódjon, hogy én, ugyancsak gyalogosan, elférjek mellettük. Pedig nem vagyok nagy darab, kis helyen is elférek. Nem kérek sokat, csak egy fél méteres kis sávot, ahol kényelmesen sétálhatok tovább. Sokszor megfordult már a fejemben, mi lenne, ha neki mennék az egyiknek.

-zebrán a gyalogosnak van elsőbbsége, viszont azt elfelejtik az emberek, hogy ez nem azt jelenti, hogy minden további nélkül át is lehet menni. A gyalogos is csak akkor kezdheti meg az átkelést, ha meggyőződött arról, hogy nem veszélyezteti a forgalmat. Vagyis az autó időben lassított, esetleg meg is állt.


A kerékpáros:

- ahogy már mondták korábban, csengő, világítás nincs. Amelyek egyébként alapfelszereltségnek számítanak, hiányuk büntethető. De persze a kutya se nézi. Sokszor van olyan, hogy a semmiből terem mellettem egy biciklis az egy embernek is épp elég járdán és előz, a frászt hozva rám. Persze ha lenne csengő, vagy duda, vagy egy vidám füttyszó, szívesen elengedném. Jobb lenne mindenkinek.

-zebrán átkelni ugyanúgy nem tud szabályosan, ahogy a gyalogos. A kerékpárrol le kell szállni, nem átsuhanni.


Ráférne az emberekre egy kötelező alap kresztanfolyam. Sok gázolást el lehetne kerülni. Az elektromos kerékpárokra meg bevezetném a jogosítványt, mert az megint egy "vicces" külön fejezet.



Kedves Kérdező,

Ez van ezzel nagyon nem tudsz mit csinálni, bosszantó, de ilyenek az emberek. Nem túl gyors a reakció és biztos vagyok benne, hogy te is követtél már el ilyen kis hibákat.

2018. jún. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
81%

Ne csodálkozz, ha a gyalogosok megijednek. Talán csengetni is kéne, időben, nem? És akkor nem pánikolnak. A járda különben is a gyalogosoké.

Én is néha a bringásoktól frászt kapok. Jobban, mint az autósoktól. A semmiből teremnek elő / az autót, buszt legalább látni/hallani lehet, motorkerékpárokról nem is beszélve /. Csengő manapság "nincs" rajtuk, vagy ha van is, a tulajdonosuk "nem meri" használni. Miért?

Múltkor is majdnem elütött egy. A gyalogosnak elsőbbséget nem adnak, száguldanak, mint a meszes. Engem bringás még sose engedett át a zebrán, ellentétben az autósokkal. Ő jobban "siet".

A sofőrök is sokat szentségelnek a szabálytalankodó biciklisták miatt.

Bicikliutakat kéne, minél többet biztosítani. Elkerülhetőek lennének a konfliktusok. Forgalmas útvonalon, a többi jármű közé keveredve veszélyes, gyalogos úton pedig szintén!

És én kresztanfolyam elvégzésére kötelezném a biciklitulajdonosokat is, akárcsak az autósokat. Mert sokuk bizony nem tartja be. Azt hiszi, falun van, és nem nagyvárosban.

2018. jún. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
82%
16-os, minden szavad igaz! Nagyon egyetértek! A KRESZ-tanfolyam a bringásoknak alap lenne!
2018. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Még annyit fűznék hozzá, hogy nem csak az autósoknak, igen, kerékpárosoknak is kellene kreszt oktatni, de a gyalogosoknak is egy tanfolyamot. Mert ha éppen gyalog közlekedek, bizony akkor is bele botlok olyanokba akik pl nem képesek félre állni ha szűk a hely. De bambán bámulnak. Sokszor vékony járdán elvárják én lépjek le az útra mert bizony ők nem fognak sem megállni sem félre húzódni. Arról nem is írok mi megy egy bevásárlóközpontban....

Ui. Nekem van lámpám és csengőm. Használom is. De ha vki zenét hallgat vagy nem érdekli hiàba használom. Sajnos

2018. jún. 19. 21:33
 19/24 anonim ***** válasza:
70%
Bicikliseknél feltétel hogy ostobák legyenek? Hőzöngsz hogy a GYALOGOS a GYALOGOS JÁRDÁN útban van neked? Inkább nekik kéne hogy ennyire buta vagy hogy ott mész biciklivel. Húzzál le az út SZÉLÉRE és az autósokat se zavard. Ha meg nem megy akkor ne menőzzél a bicikliddel, menjél szépen te is gyalog te marha :)
2018. jún. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Summa summarum, lehetne az iskolákban valami aklapszintű KRESZ-oktatás mindenkinek. Kár, hogy nincs.

Mindenesetre hittan van, mert az fontos... /sarcasm

2018. jún. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!