Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon irigy vagyok. Hogy...

Nagyon irigy vagyok. Hogy tudnám ezt kezelni?

Figyelt kérdés

Nem règ kezdtem el dolgozni, 2 munkahelyem van, mègis úgy èrzem, hogy bármennyit teszek fèlre, bármennyire nem költök magamra, mèg arra sem, hogy egyek soha nem lesz meg az a 250-300 ezer forint, ami a jogosítványra kell.

Az ismerőseimnek több, mint a felènek már megvan, sőt már autót is vettek, nekik dolgozni se kellett èrte, nagyon irigy vagyok rájuk, tudom, hogy undorító szokás, de nem tudom kezelni.

Mit tegyek?


2018. jún. 20. 22:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%

Milyen jogositvanyt csinalsz 250-300k-ert ember? Vadaszrepulore vizsgazol vagy mi a pi*sa?

Semmit. Dolgozz mint allat, legyel miller, es majd elvezkedsz ha ok irigykednek. Sajnos erre tenyleg nem lehet mast irni mint hogy foglalkozz a sajat dolgoddal. Nekem is van ilyen ismerosom akinek odatettek a lakast, kocsit... csorikam most egy gyarban dolgozik hogy fent tudja tartani. Ellenben velem akinek amugy nincs sokmindene mert nem toltak alam, de sokszorosat keresem annak amit o, es tudom hogy sokkal magasabb szintre jutok 2 even belul mint o valaha fog.

2018. jún. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mennyit tudsz félrerakni, és az hogyan jön ki?


Mert így a leírás alapján nagyon hamar össze kell jönnie a 300.000-nek, 3, nagyonmax 4 hónap spórolás.

2018. jún. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én speciel szeretem, hogy ennyi sok butasvábot mondanak.
2018. jún. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Az irigység jó is lehet ha arra használod az energiáját hogy fejlődj és megtegyél hatalmas erőfeszítéseket és így utolérd azokat akiket irigyelsz.


Ha az irigység energiáját arra használod hogy másokat leszólj vagy keresztbetegyél nekik és lehúzd őket a magad szintjére na az gáz.


Tehát önmagában az irigység nem jó vagy rossz, csak az hogy mit kezdesz vele.

2018. jún. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Fish1 ***** válasza:
63%

Az irigység azokra az emberekre jellemző, akik a saját céljaikért nem tesznek annyit, amennyit tudnának, és nézik, amint elmegy mellettük az élet. Az irigység egyenlő a szegénységtudattal.

Inkább örülj a sikereiknek és az járjon a fejedben, ha ők meg tudták csinálni, akkor te is meg tudod.

2018. jún. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Én autósiskolában dolgozok. Nálunk egy B-s jogsi 155.500,- Ft.(Ha minden sikerül elsőre.)

A hallgatóknak nem kell egyszerre kifizetniük az egészet, hanem ahogy haladnak. Először az elmélet, majd annak a vizsgája, utána a gyakorlat mondjuk 10 óránként, közben az Eü-t ahogy tudja úgy csinálja. Szóval akár el is kezdhetnéd, és közben rakod félre a következő részletre valót. Ez csak egy javaslat persze, te tudod az ottani körülményeket...

2018. jún. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Iszonyú ritka hogy valakinek minden elsőre sikerül és pluszórák se kellenek. Én az ismerettségi körömből senkiről nem tudok akinek ne kellett volna min. 2x annyit fizetnie végül mint amennyi eleve meg volt hírdetve.

Nekem konkrétan az oktatóm már a pluszórák díjaival kezdett amikor még be se indítottuk legelőször az autót és amikor mondtam neki hogy remélem nekem arra nem lesz szükségem, konkrétan kinevetett, és helyretett azzal hogy ő még olyannal nem találkozott.


Az autósiskoláknál a meghírdetett díj csak beetetés, arra számítanak (jogosan) hogy a minimum előírt gyakorlat nem lesz elég. Még olyannal is trükköznek hogy a minimum előírt gyakorlatot marha olcsó óradíjjal számolják hogy kedvezőnek tűnjön, a pluszórákat meg kb dupla díjjal számítják, úgyis tudják (és tesznek is róla) hogy még jó sok kelljen. Értem én ha egy ilyen gonosz autósiskola elkezdi ezt a trükközést és mindenki emiatt odamegy akkor a többi is rákényszerül különben bezárhatnak, szóval ezért nekünk fogyasztóknak kell jól utánajárnunk a dolgoknak és mindig azt feltételezni hogy ami túl olcsónak tűnik elsőre, ott valami gáz lehet és a végén valószínű még drágább is lesz. Szóval nem árt előre informálódni, főleg a pluszórák díjairól.


Aki viszont az elméleten bukik meg (mint én elsőre) az viszont tényleg csak magát okolhatja a plusz költségért. Ellazáskodtam. Másodjáras fullosra sikerült.

2018. jún. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
47%
"Az irigység önmagunk megalázása" Jevgenyij Jevtusenko
2018. jún. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

EZT meg Nietsche mondta:


[link]


Amúgy ha utálod magad ha irigy vagy, azzal többet ártasz mint használsz. Fogadd el hogy jelenleg irígység VAN BENNED (tehát nem az vagy), vizsgáld meg az okát és hogy mit tudsz tenni ellene. (magaddal, nem másokkal :) )

2018. jún. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Ne feszülj így rá. Jogsi és kocsi nélkül is van élet, még a mai világban is.
2018. jún. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!