Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ma azt olvastam, hogy a...

Ma azt olvastam, hogy a Szépség és a szörnyeteg nem stockholm hanem lima szindróma. Igaz?

Figyelt kérdés

Dehát először Belle kezdte megkedvelni, és kihívta figyelmét. Tehát itt jött be a stockholm. Mikor a szörny viszonozta érzéseit akkor az már szerelem volt, és nem lima.

Szerintetek milyen mentális betegség áll fenn ebbe a mesébe?


2018. jún. 21. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Miért kell egy mesébe is betegséget belelátni? Addig lehetne szó Stockholmról, amíg a fogja volt, de ez csak egy szerelmes mese...
2018. jún. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

A Stockholm és Lima szindróma is onnan indul, hogy előbb valaki valakit fogva tart és csak utána alakul ki az érzelmi kötelék. Az a baj, hogy egyszerűen nem emlékszem hogy került a csaj a szörnyeteg kastélyába. Az összes nyivákolós dalra emlékszem, de erre nem. :) Ez pedig fontos lenne ehhez a kérdéshez. Ha a szörnyeteg nem azért rabolta el a csajt mert alapból bejött neki, akkor lehet Lima ha ő szeretett bele előbb a csajba. Ha fordítva történt akkor Stockholm.

Viszont a szörny átok alatt volt, ami egyfajta betegségnek is felfogható, amiből a csaj "gyógyította" ki. Ez esetben Florence Nightingale effektus.

2018. jún. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2#: köszönöm.

Úgy ment Belle a kastélyba, hogy eltévedt az erdőbe, és mikor meglátta a kastélyt bement.

2018. jún. 21. 13:26
 4/7 anonim ***** válasza:
2018. jún. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok a szöveg lemarad:

Angolul van, és nem értek a témához, de szerintem érdekes.

Amúgy nem eltévedt, hanem az apját kereste. Az apja tévedt el, bement, a szörny pedig bezárta. Belle-t az apja lova vitte oda az apjáért.

2018. jún. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez esetben ha Belle kezdte megkedvelni, lehet Stockholm. Azt, hogy mennyiben lehetett valóban betegség, az döntené el, hogy miután már nem állt fent a fogvatartósdi, változott-e az érzésük egymás iránt. Elvileg miután minden jóra fordult és mehettek volna egymás nélkül amerre látnak, azután is együtt maradtak, úgyhogy ez úgy néz ki egy negyedik betegség lesz, amit szerelemnek hívnak. :)
2018. jún. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem, inkább csak egy mese...
2018. jún. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!