Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem bosszant, hogy sok...

Csak engem bosszant, hogy sok ember nem tudja helyesen leírni/kiejteni a nevem?

Figyelt kérdés

Nem bonyolult egyáltalán a keresztnevem, hogy ezt lássátok, le is írom ide: Kíra. Úgy tapasztaltam az évek során, hogy rengeteg honfitársunknak gondot okoz egy olyan egyszerű feladat, mint normálisan, helyesen leírni és kiejteni a nevem. Legtöbbször Kiraként hivatkoznak rám, még a személyi igazolványomban is ez a név áll. Hiába hívom fel rá a figyelmet, még visszakérdeznek, hogy biztos jól tudom-e a SAJÁT nevem. :D Megáll az ész. Az új iskolámban is volt ebből probléma, mivel Kíraként jelentkeztem, de Kiraként mentem a gimibe szintfelmérőt írni idegennyelvből...

Továbbá, egyáltalán érvényes így a személyi igazolványom? Hiszen mondhatni, nem az én nevemre állították ki (pedig az ügyintézőnek külön kihangsúlyoztam, hogy írom a nevem...).

Előre is köszi a válaszokat, és örülnék, ha ti is írnátok efféle tapasztalatokat. :)



2018. jún. 21. 20:31
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, mindenkit felpontoztam.

A két kötekedőnek viszont üzenném, hogy marhára idegesít, mikor huszadszorra kell elmondanom, hogy megértsék, hogy írom a nevem. Anyakönyvben is így szerepel a nevem, bár tudom, hogy a legtöbben Kiraként írják.

Ezt az ingyenes személyi cserét lehet megpróbálom megoldani, mert sok galibát okozott az új iskolámban is, meg azért rendesen be vagyok parázva, hogy így nem érvényes. :D

Egyébként a 48%-os válaszoló: vau-vau. :)) Biztos aranyos és jól nevelt kutyád van. :))

2018. jún. 22. 18:45
 12/26 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 73%-os, eggyel elcsúszott a szemem. :))
2018. jún. 22. 18:47
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

"mikor huszadszorra kell elmondanom"

Figyelted mit írtam rossz cégnévválasztásra?:

Negyed névjegykártyára nyomtatott cégnév.

EGYSZER mondom, EGYSZER mutatom, (aztán tovább mutatom)és probléma megoldva!

Ha Neked problémát okoz, (20szor mondom) hogy ennyit küzdjél a helyes nevedért (amit megértek), nehogy segíts magadon, mert akkor nem lesz min bosszankodni.

2018. jún. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"mikor huszadszorra kell elmondanom"

"írnátok efféle tapasztalatokat. :)"


Nekem nincs hasonló tapasztalatom, viszont most néztem meg az Idétlen Időkig című filmet; amikor újra ugyanazt a napot éli az ember:) ✔


Amúgy szerintem is ki kéne cseréltetni; pl az is baj lehet, hogyha pl szállításkor a szállítónak nincs ráírva a tachográfra a második keresztneve.

2018. jún. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Igazad van, #13-as válaszoló, ha a személyi igazolványomon a helyesen leírt nevem fog szerepelni, a félreértések és saját magam bosszantása elkerülése végett majd felmutatom. :) De mint írtam, gimis vagyok, nincs névjegykártyám, a személyimben pedig a hibásan írt utónevem szerepel, szóval addig marad a magyarázkodás. :))

A #14-nek pedig szintén köszönöm a válaszát, mindkettőtöknek ment a zöld kéz! :)

2018. jún. 22. 20:06
 16/26 anonim ***** válasza:

"nincs névjegykártyám"

Én sem a névjegykártyát mutatom, hanem egy negyed névjegykártyányi méretű kartonlapocskán csak a cégnevet, azt viszont nagy betűkkel írva, hogy (olykor) az ablak túloldaláról is el tudja olvasni.

2018. jún. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
36%
Tényleg hosszú í? Xd
2018. jún. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
#17: igen, Kíraként szereplek az anyakönyvemben. :))
2018. jún. 23. 16:00
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért akkor, amikor személyit csináltat az ember, az adatokkal kitöltött lapot aláírásra odaadják, ellenőrzendő az abban lévő adatokat, mert azok kerülnek az igazolványba.

Aláírtad...

2018. jún. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Igen, aláírtam, hosszú í-vel írva a nevem. Szerinted nem csodálkoztam, miért lett Kírából Kira? Még az automatikus helyesírásjavító-program is aláhúzza. :D Legközelebb az anyakönyvi kivonatommal kell menjek okmányokat csináltatni, vagy mi a franc? :D
2018. jún. 23. 21:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!