Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem bosszant, hogy sok...

Csak engem bosszant, hogy sok ember nem tudja helyesen leírni/kiejteni a nevem?

Figyelt kérdés

Nem bonyolult egyáltalán a keresztnevem, hogy ezt lássátok, le is írom ide: Kíra. Úgy tapasztaltam az évek során, hogy rengeteg honfitársunknak gondot okoz egy olyan egyszerű feladat, mint normálisan, helyesen leírni és kiejteni a nevem. Legtöbbször Kiraként hivatkoznak rám, még a személyi igazolványomban is ez a név áll. Hiába hívom fel rá a figyelmet, még visszakérdeznek, hogy biztos jól tudom-e a SAJÁT nevem. :D Megáll az ész. Az új iskolámban is volt ebből probléma, mivel Kíraként jelentkeztem, de Kiraként mentem a gimibe szintfelmérőt írni idegennyelvből...

Továbbá, egyáltalán érvényes így a személyi igazolványom? Hiszen mondhatni, nem az én nevemre állították ki (pedig az ügyintézőnek külön kihangsúlyoztam, hogy írom a nevem...).

Előre is köszi a válaszokat, és örülnék, ha ti is írnátok efféle tapasztalatokat. :)



2018. jún. 21. 20:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, azon túl, hogy igazad van.

Amikor kicsodálkoztad magad, kellett volna az igazolvány kézhezvétele után frissen reklamálni és az orruk alá dörgölni, hogy elrontották.

Talán némi bűntudattal Neked igazat adva megcsinálták volna gyorsan a másikat.

2018. jún. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Egyébként sajnálom, hogy ezen pattogok, és itt élem ki az elfojtott dühömet, noname Kíraként, ahogy az egyik überkedves válaszoló is fogalmazott, azonban hadd legyen annyi jogom, hogy a nevem normálisan szerepeljen az okmányaimban! :D

De úgy látszik, amilyen ostoba emberek vannak a világon, A/4-es lapra kell nyomtatnom vastag betűvel a nevem, kihangsúlyozva a magánhangzókat, és anyakönyvi kivonatot kell bemutatnom, hogy elhiggyék, tudom, mi a nevem. :D Még egyszer köszönöm a válaszaitokat, ha valakit lepontoztak, az nem az én lelkemen szárad, mivel mindenkinek zöld kezet adtam (végül is, válaszoltatok egy kislány picsogásaira...hálásnak kéne lennem?), és szeretném itt lezárni a témát. :))

Még egyszer kihangsúlyozom:

-A N Y A K Ö N Y V I keresztnevem KÍRA. :)

-Elég ostoba nőszemélyt fogtam ki az okmányirodában, hiába javítottam ki a nevem helyesen, mégis hibásan került a személyi igazolványomba, és ez rengeteg galibát okozott nekem, kezdve a német szintfelmérővel az új iskolámban, aztán a beiratkozás stb. Nem mindegy, hogy szerepel a neved a hivatalos irataidon, mert hiába áll a bizonyítványomban helyesen a nevem, ha a személyimben nem. :) Örülök, hogy elfogadták végül, és nem csaptak belőle patáliát. :))

-A 47%-os válaszoló igen kedvesen ledegradált egy senki szintjére, ezúton is köszönöm kedves szavait. :)) Viszont, akármekkora senki is legyek e világban, annyit talán megérdemlek, hogy drága honfitársaim a bejegyzett nevemen szólítsanak, és helyesen írják, még ha szerintük nem is létezik ennek a névnek ezen változata. :) Én örülök, hogy valakit egyáltalán nem zavar, ha Karolinának vagy Karolának, Ildikónak vagy Ilonának szólítanak, és különösebben engem sem zavarna, ha egyszeri eset, és nem ismerjük egymást. Azonban, ha huszadszorra javítok ki valakit, kedvesen, nem üvöltve, akkor legalább annyival tiszteljen meg, hogy a kicseszett nevemet leírja helyesen. Bocsánat, hogy van igényem az indentitásomra, a személyiségemre. Valóban, mit is várhatnék ettől az országtól, ahol jellemtelen, kétszínű férgek alkotják a társadalmat, akiknek minden mindegy. Valóban, én sajnálom, ha szeretném, ha egyszer legalább nem lennék hülyének nézve azért, mert ilyen nevet adtak nekem a szüleim. :)

-A többieknek köszönök mindent, a segítségemre voltatok. Bár van jóval több problémám az életemben, mint a hülye nevemen pattogni, de egy aznapi eset rendesen felbőszített, indulatból írtam ki a kérdést. Ha nem lennék ilyen heves vérmérsékletű, valószínűleg most nem tudtak volna jönni a kutyás sztorik, a céges sztorik, a saját neves sztorik, az ámuldozó nézők és persze az én kiállásom a magam véleménye mellett. :)


U.I: kicsit egoista vagyok, való igaz, de szerintem ez még az elviselhető kategória...Egy-két válaszoló jóval magasabban hordja itt az orrát, szinte a nemzetközi űrállomást verdesik. :))

2018. jún. 23. 21:43
 23/26 anonim ***** válasza:

Az előzömhöz:

Nem az számít, hogy a kézírásban hosszan írtad az I'-t, hanem a nyomtatott személyi adatok között a rövid i-vel írt Ki(í)rát hitelesítetted, fogadtad el.

A személyi igazolvány készítésekor már nem írnak semmit, hanem az adatállományt, amely az aláírt papíron szerepel rátöltik a kiállítandó kártyára, az már csak mondhatni copy/paste.

Én így tudom és más területen ugyan, de ugyanígy használom. Egy hivatalos adatbázis minden rubrikájában szereplő (sok) adatot egy mozdulattal "bemásolok", nem írok semmit, nem hibázhatom el.

2018. jún. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van, teljesen, azonban szóltam az ügyintézőnek, hogy írom a nevem. Némi hitetlenkedést láttam az arcán, és szegényke eléggé elfáradt már a panaszkodásban gondolom, azért nem vette a lapot. :)

Amikor pedig kézhez kaptam, már alig vártam, hogy legyen végre, mert kellett egy programomhoz, sürgősen. Mérgelődtem, hogy az a hülye p...a elcseszte, de nem törődtem vele, mert már így is kifutottam a határidőből. Utána meg valahogy sikerült megbékélnem vele, gondoltam, ez csak egy papír, majd kijavítom. Aha, persze, ahogy Pistike képzeli. :)) A következményeket már leírtam, ha tudom, hogy még a beiratkozásomat is kockáztatom, valószínűleg aznap visszamegyek verni a asztalt, hogy hé, elcsesztétek, azonnal újat kérek! :D

Most viszont lesz időm asztalt verni, telefonálgatni és időpontot kérni arra a szagos végtermékkel átitatott öt percre. :))

2018. jún. 23. 22:01
 25/26 anonim ***** válasza:
85%
A bolhabol csinalsz elefantot...Hajninak hivnak es kulfoldon elek, meg a vezeteknevem is elg kacifantos, szerinted hanyszor irjak el a nevemet? Arrol mar nem is beszelek h nem tudjak kimondani, meg se rinyalok miatta
2018. júl. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Vannak ilyenek. Én fel nem tudom fogni, hogy pl. tanfolyamon miért irnak be Gergőt Gergely helyett pláne, ha van másik Gergő.
2018. júl. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!