Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szóbeli magyar érettségin...

Szóbeli magyar érettségin mennyire nehéz kettest szerezni?

Figyelt kérdés

Igazából van néhány tétel, ami megy, vagy legalábbis ha látom a verset, akkor fogom tudni elemezni valamennyire és azt eltudom mondani.


Viszont van egy csomó másik tétel, ami novella vagy regény és egyszerűen fogalmam sincs mit kezdjek ezekkel. Tehát pl egy novellát elemezni nem lesz lehetőségem/időm ott, viszont elolvashatom itthon akár ezerszer is, akkor sem fog eszembe jutni a felelet előtti 30 perc alatt semmi. Garantáltan le fogok blokkolni (borzasztóan rettegek már most is), tehát hiába magolom be itthon a regény elemzését, semmire nem fogok emlékezni.


Tudom, lehet újrahúzni, de amilyen szerencsém van biztos, hogy ugyanúgy nem verseket fogok kapni.


2018. jún. 22. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Lehet, hogy újdonságot fogok elárulni, de én egyrészt hiszek abban - másrészt meg vagyok róla győződve, hogy aki MAGYAR kultúrában nevelkedett, annak bizony menni fog a "MAGYAR", mint tantárgy.


Na most gondolj bele... Javarészt az számít, hogy mennyire tudod kifejezni magad. Egy élvezetes előadást kell nyújtanod a kihúzott tételről. Javarészt ennyiből áll a felelet. Isten ments', hogy egy egész novellát szóról szóra bemagolj. Egyrészt a vizsgáztatók számára is jobb, ha egy-egy fontosabb részletet emelsz ki, másrészt ugye így számodra is egyszerűbb a dolog.


Speciális trükk (mintha olyan kurv..nagy lenne xD) : Egyszerűen az elejét kell megtanulni egy adott novellának például, illetve tudnod kell kiemelni 2-3 lényegesebb pontot a műből, ezekről pedig hosszan, kifejtően beszélni. Mert bármennyire is nehéz...-nek tűnik sokat beszélni róla, de ez csak 2 elem, amit hosszan be kell mutatni, szóval akkor ugyebár mégiscsak egyszerű dolog, nem!? Az pedig azért fontos, hogy az elejét tudd az epikai műveknek, mert ha azt tudod, és folyamatosan, megakadás nélkül tudsz róla beszélni, akkor a tanárod majd 90%-os valószínűséggel azt fogja mondani neked a feleleted közben, hogy "Köszönöm, elég."


...Azt meg a büdös életben senki nem fogja megtudni, hogy a végéig tudtad volna a történetet folytatni, vagy három másodperc múlva már véget ért volna mindaz, amit el tudsz róla mondani. :D


Azt meg még hozzáteszem, hogy a magyar - szerintem - egy egyszerű, és nagyon hálás tantárgy. Én magyarból még szinte soha nem tanultam, elemi szinten megy. :D Úgy vélem, ha odafigyeltél az órák felén, akkor itt nem lesz gond.

2018. jún. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ha olyan tételt húzol, ahol kell verselemzés is, kapni fogsz szöveggyűjteményt, szóval ha tudsz verset elemezni, meg az adott költő költészetének stílusát, meg életrajzát megtanulod, akkor lazán meglesz még az ötös is.


Novellaelemzésnél a történet másodlagos. Összefoglalod kb 3-4 mondatban mi volt a novella története, és ehhez hozzászövöd a novella tartalmi üzenetét, mi mit jelentett benne. Idézni és idézhetsz belőle, illetve a felelet bevezetéséhez használd az író önéletrajzát.

2018. jún. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
magyart csak meg kell tanulni s kész, ennyi...
2018. jún. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már azért megkapod a minimum pontot, ha jól bevezeted az adott korszakot, költőt, írót, és a művet. Szóval ne parázz. Csak beszélj a műről.
2018. jún. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!