Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik az antiszociális ember...

Mik az antiszociális ember tulajdonságai?

Figyelt kérdés
Lehetőleg első kézből szeretnék információkat, még "vállalható, emberibb" antiszociálistól, vagy azok ismerőseitől. A google-n talált oldalakon írt "nem érez, nem szeret" és "úgy érzi nem vonatkoznak rá a szabályok, ezért jó eséllyel lehetnek visszaeső bűnözők" nekem kicsit soknak tűnik.
2018. jún. 22. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

Mindegyiknak az alapja ugyanaz.

Én is ebben vagyok önhibámon kívül. Nem szeretett senki évekig, így eltávolodom az élettől érzelmileg. Mivel szeretet nélkül értelmetlen az élet, így az enyémnek tulajdonképpen semmi értelme.

Ha meg nincs értelme az életednek akkor nem fogsz örülni olyan számodra apró dolgoknak, amiknek azok örülnek, akiket szeretnek, mert őt tovább tudnak lépni a szükségletlistán. Így meg nem értettség alakul ki kettő fél között. Tehát eltávolodás is.

2018. jún. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%

Aktívan próbál más embereket megnyomorítani, nekik fájdalmat okozni – antiszociális, tehát társadalomellenes –, istennek képzeli magát – innen a személyiségzavar. Igyekszik a saját képére formálni a környezetét, tehát addig kínozni emocionálisan az őt körülvevő embereket, amíg azok vissza nem vonják érzelmeiket és olyanokká nem válnak, mint ő. Ez a motivációja, ebből fakadnak aztán az ismert tünetek: moralitás teljes hiánya, könyörület teljes hiánya, hazudozás, egészséges ember imidzsének kiépítése. Előnynek éli meg, hogy nem köti a lelkiismerete.


Irreleváns adalék: szerintem Rowling Harry Potter-szériájának dementorait ez a mentális betegség ihlette.

2018. jún. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!