Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok idős ember miért másokon...

Sok idős ember miért másokon éli ki az unalmát? Veletek történt ilyen?

Figyelt kérdés

A mi lépcsőházunkban is lakik egy ilyen idős nő, meg több esetet is tudok ismerősi körömből, és itt is vannak ilyen esetek GYK-n.

Nálunk is akármi volt, mindig feljött panaszkodni (72 éves idős nő), akármilyen hangot hallott, már dörömbölt is át hozzánk, még egyszer meg is gyanúsított minket, hogy eláztattuk a lakását, pedig aznap otthon sem voltunk. Aztán egyszer, amikor anyum beteg volt és pihenni akart, megint jött, hogy zajosak vagyunk, pedig semmit nem csináltunk aznap. Ekkor apám elküldte üvöltve a halál f szára, és megmondta, hogy ha még egyszer idetolja a képét, akkor választhat a zaklatásért való feljelentés meg a nyakleves között. Azóta nem jött, de elvileg elkezdett egy másik szomszédra rászállni.


Anyum ismerőse beszélgetett az utcán sétálva, egyáltalán nem zajosan, erre amint elhaladtak egy ablak előtt, egyből kiüvöltött egy öregasszony, hogy vagy befejezik a csendháborítást, vagy rendőrt hív. Valaki meg megmondta a környéken, hogy mindenkivel üvöltözik az a nő, ez a mániája, ez a napi "elfoglaltsága".


Évfolyamtársam mesélte, hogy a környékükön lakik egy 68 éves idős bácsi, aki egyedül él, és az a legfontosabb dolga, hogy reggel 5-kor kiordibál az ablakból (földszinten lakik), hogy az út másik oldalára tilos parkolni (holott nem tilos).


Buszon ugyanez megy. Elfoglalják a diákjáraton a diákok elől a helyet, majd egész nap szidják a fiatalokat, hogy micsoda lusta disznók, meg bunkók.



Miért ilyen sok idős ember? Miért nem bírják magukat lefoglalni más emberek cs esztetése helyett?


Nektek volt ilyenben részetek? Mit reagáltatok? Hogy lehet az ilyeneket "leszerelni"?



2017. szept. 10. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én eladóként sokat foglalkozom velük,mert az egyik fő vásárlóréteg.

Az okok a következők-

demencia

agyérelmeszesedés

parkinzon kór

elidegenedettség

2017. szept. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja meg persze a sima rosszindulatot sem lehet kihagyni,mert közértben dolgozó ismerőseim mesélik,hogy a nyugdíjasok napi szinten előadják az-én 20 ezrest adtam és 2ből adott vissza-játszmát.

van köztük olyan aki képes végigmenni az összes pénztároson,hogy hátha bedől ennek valamelyik.

2017. szept. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Metionin ***** válasza:
100%
Engem csak a közlekedési eszközökön találnak meg, de ott rendszeresen. És általában duzzognak is, mert beszélgetni akarnak de én nem hallom őket mert folyton a fülemen van valami. Ilyenkor próbálnak belemozdulni a látóterembe és arra hajatanak hogy rájuk nézzek és valahogy rávegyenek a kommunikációra :D Ha valamelyik nagyon idegesít, azzal szoktam elijeszteni, hogy mereven a szemébe nézek és rávigyorgok. Általában egyből megszűnik náluk a közléskényszer és új áldozat után néznek.
2017. szept. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Velem az, ami Metionin válaszolóval.

Plusz én sok cuccal járok munkába, több mint egy óra kijutni, busz-metró-busz. Az első buszon állok, de még így is sokszor belém kötnek. A második buszon (távolsági) kevesebben vannak, én sokszor úgy ülök, hogy magam mellé pakolom a táskámat, szatyromat. Na és ezt imádják a nyugdíjasok! Hiába üres a fél busz, a néni megáll felettem, és néz, majd szól, hogy le akar ülni, miközben mellettünk is ott az üres hely. Véletlenül sem utazzam le kicsit kényelmesebben a maradék időt. Mostanában úgy csinálok, mintha nem hallanám, de volt már, hogy megbökdöstek.

2017. szept. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:

Nekem volt már olyan, hogy a néni a botjával bökdösött meg, majd amikor ránéztem, rám ordított hogy: LESZÁÁÁÁL???

Nyilván azért álltam fel a szeme előtt és mentem el az ajtóig, mert fent akarok maradni a buszon. :D

2017. szept. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ezert kell jogsit csinalni es autoval jarni fiaim.
2017. szept. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jön ki a lakó a lakásából, és mondja nekem, hogy így-úgy-amúgy ő márpedig szól a lakásszövetkezetnek, mert májusban ki merték kapcsolni a fűtést... Merthogy ő milyen izületes, és amúgy is ma nedves orral ébredt! - egy szál trikó volt rajta, és crocs utánzat zokni nélkül...
2017. szept. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én első alkalommal tűrök.Következőnél elküldöm a halàl fa szàra.
2017. szept. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!