Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire mondanátok magatokat...

Mennyire mondanátok magatokat optimistának? Ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés
2018. jún. 26. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Én pesszimistának mondanám magam. Azért mert rengeteg rossz dolog történt velem, és ha rosszra számítok, még mindig ott a lehetőség hogy pozitívan csalódjak.
2018. jún. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten pozitív embernek tartom magam, szinte bármiben meglátom a jót. A jövőhöz is igyekszem optimistán hozzáállni, mert nem szeretném magamba zuhanva leélni az életemet.
2018. jún. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én realista vagyok. A tiszta tér, tiszta tudat elvét vallom.

Ahogy a szankszrit nyelvű szó mondja: upekkhá, azaz egykedvűség, ami nem közönyösség csak nem adom át magamat a túlzott pozitív és túlzott negatív érzelmeknek sem, ugyanúgy az irreális derűlátásnak és borúlátásnak sem. Középúton járok, alapvetően inkább az optimizmus jellemző rám, de nem ez a hurráoptimizmus, amikor bebeszélem magamnak, hogy még a szar sem büdös. Na ez ilyen távol áll tőlem.

2018. jún. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálam változó. Nem vagyok se optimista, se pesszimista. Realista sem vagyok 100%-ig.

Valahogy az adott helyzet, a szituáció dönti el.

Például ha rólam van szó, mindig pesszimista a hozzáállásom: "úgy sem tudom megcsinálni", "nagy szenvedés vár rám".

Viszont ha a barátaim jövőjéről van szó, akkor mindig úgy gondolkodom, hogy "neki biztos menni fog, mert tudom, hogy ügyes és képes rá".

A világ dolgait pedig igyekszem realistán látni, bár a legtöbbször ez is inkább negatívba megy.

2018. jún. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semennyire,nagyon pesszimista vagyok. Azért gondolom így,mert

1./ elég sokan mondták már hogy az vagyok és hogy próbáljak meg pozitívan gondolkozni

2./mindenhez negatívan állok hozzá,mindig úgy vagyok vele,hogy minden a legrosszabbul fog elsülni. (Persze ez 10-ből 9-szer,ha bejön,de ennek ellenére is ilyen a szemléletmódom)

2018. jún. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Optimista alkat vagyok.
2018. jún. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!