Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Huszonévesek: ti is fiatalabbn...

Huszonévesek: ti is fiatalabbnak érzitek magatokat?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, és egyáltalán nem érzem magam ennyinek. Nem vagyok életképtelen sem, a munkahelyemen elégedettek velem, foglalkozom komolyabb dolgokkal (érdeklenek társadalmi kérdések, tudomány), de egyáltalán nem érzem magam huszonévesnek, maximum 21 évesnek. Akkor azonosultam talán utoljára azzal, ahány vagyok. Gyerekként a huszonévesek teljesen felnőttnek tűntek, de én még mindig úgy érzem magam, mint egy gyerek, aki egyszerűen csak komolyabb környezetben mozog vagy ilyesmi. Annyira furcsa a helyzet: egyszerre vannak az embernek olyan problémái, hogy megélhetés, karrier, munka, önfenntartás, és ezzel párhuzamosan, hogy kiírják-e a kedvenc karakterét xy sorozatból. Tényleg néha nem érzem a változást. Meg tudok döbbenni rajta, mikor tudatosul bennem, hogy egy adott könyv vagy sorozat szereplője tulajdonképpen fiatalabb nálam, vagy hogy egy költő már kiadott 2 verseskötetet, mire annyi idős lett, mint én. Ti is éreztetek már hasonlót?
2018. jan. 28. 11:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Igen, én is ezt érzem. Nálam még az is közrejátszik, hogy fiatalabbnak is nézek ki a koromnál.

Én azt gondolom, hogy akkor fog ez megváltozni, ha lesz már gyerekem - de lehet, hogy akkor sem. :)

26N

2018. jan. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen, én se nézek ki szerintem annyinak, amennyi vagyok, legalábbis fiatalabbnak szoktak gondolni.
2018. jan. 28. 11:15
 3/19 anonim ***** válasza:
13%
Én meg idősebbnek érzem magam 25 évesen, mondjuk hajtok is...saját autóm van ami nem egy 25 éves rozsdabódé és albérlet mellett tudok félretenni és van már majdnem 2 millió megtakarításom is.
2018. jan. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem, inkább azt érzem hogy már 24 vagyok, és még szart se tettem le az asztalra.
2018. jan. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
30%
Én nem, 26 leszek jövő héten de 50-60-nak érzem magma, igaz az én tudásom felülmúlja a teljes fiatal gerenációét együttvéve.
2018. jan. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem normális boldognak mondható ember idővel rájön, hogy az élet nem vagy/vagy dolgokból áll


Mindig is bennünk lesz egy kis fiatalság, egy kis gyerekesség. De még 40-50 éves munkatársaimon,főnökeimen is ezt látom. Ők is amellett hogy komolyan megy a munka, mindig van ökörködés, gyerekeskedés is.

2018. jan. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Utolsó, ez érdekes kijelentés. :) Érdekes az is, hogy ki mit érez.
2018. jan. 28. 11:36
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Nem érzem magam felnőttnek, pedig 19 éves korom óta külön élek. Fejben leragadtam valahol 17-nél, lélekben viszont néha 50-nek érzem magam, ha túl sok gond szakad rám egyszerre.

Néha úgy érzem, nem tudok helytállni az életben, nem értem, másoknak hogy megy minden olyan simán (aztán lehet, ők is ugyanezt érzik), és előre félek, mi lesz, ha gyerekem lesz, hogy a fenébe fogok felnőni a feladathoz, miközben sokan az én koromban már egy-, de van, hogy már kétszeres anyukák.

24l

2018. jan. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én a másik véglet vagyok. Ráadásul jobban belegondolva inkább kettős érzés van bennem. Valamilyen szinten nem érzem a felnőtti létet, ebben nyilván közrejátszhat az, hogy jelenleg rá vagyok kényszerülve, hogy a szüleimmel éljek. Emiatt mindig előfordul, hogy úgymond irányítanak engem, nem érzem azt, hogy valóban én lennék a döntőképes a saját életem felett bizonyos dolgok terén.

Mindazonáltal sokszor mégis idősnek érzem magam, egyrészt belefáradtam már az életembe. Hiába vagyok fiatal, valamilyen oknál fogva kimerültnek érzem magam.

Tisztában vagyok azzal, hogy ezen változtatnom kellene, mégis nehézséget okoz "elkezdenem" az életem, és elindulni a változás útján.

2018. jan. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
28 vagyok de inkább 20nak érzem magam. Mondjuk annyinak is néznek. Úgy érzem semmire se jutottam eddig az életben.
2018. jan. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!