Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek mennyire esik nehezetek...

Nektek mennyire esik nehezetekre megvedeni magatokat?

Figyelt kérdés
Nem fizikalisan, hanem mondjuk erdek ervenyesitesben. Ha kiallok magamert es valakivel szembe kerulok emiatt, mindig nagyon stresszes leszek, rosszul esik, felek, hogy megbantom a masikat stb. 25 eves vagyok, ilyen helyzetekbe megis olyan gyerekesnek erzem magam. Probalom elodazni, vagy kikerulni az ilyen szitukat, ha meg nem tudom, lelkifurdalasom van, miutan megvedtem magam. Ti hogy vagytok ezzel?
2018. jan. 18. 08:06
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Én imádom az ilyen helyzeteket. Tuningol, ha "vitázhatok" valakivel, ki tud több érvet felsorakoztatni. Ugyanakkor alázattal elfogadom ha a másiknak van igaza. Szerintem ezt csak eltúlozod, hogy megbántod a másikat. Vagy olyan durva vagy?
2018. jan. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Én leginkább fordítva szoktam érezni. Vagyis ha nem állok ki igazamért és jogaimért, akkor roszul érzem magam. Plusz még a világgal sem teszek jót ez által ha előnyhöz juttattam valami gonosz embert.

Van egy jó könyv: Barbara Berckhan - Verbális önvédelem

Persze ha a világ és az emberek számára hasznos és pozitív embert juttatok előnyhöz, akkor az számomra is pozitív érzéseket jelent. Ha az utóbbi embertípust juttatnám hátrányhoz, az valószínű rossz érzéseket okozna nekem is.

2018. jan. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem is a velemeny nyilvanitason van a hangsuly, hanem az erdekervenyesitesen pl. munkahelyen. Pl. Fonok nem akar szabira engedni, pedig jogod van hozza, de epp nagy a hajtas es erzelmileg zsarol, hogy cserben hagyod a tobbieket... Ilyen helyzetekre gondolok. Amikor valaki hatranyba kerul a te erdeked miatt, de te is jogszeruen jarsz el, es korrekten. En ilyenkor rosszul erzem magam, hiaba vagyok korrekt.
2018. jan. 18. 08:40
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
Empatikus vagy. Ennyi. De ne ess abba a hibába, hogy előtérbe helyezed a másik érzését, ha az neked károdra lesz.
2018. jan. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az elmúlt huszonöt évben, amióta dolgozom, alig álltam ki magamért, meg is lett az eredménye: annyira stresszes és ideges vagyok, hogy most meg talán átestem a ló túloldalára, mindenért szólok, ami zavar. De szerintem ez a legtisztább és legegyenesebb módja annak, hogy meghúzzuk a határokat. Akkor mindenki tudni fogja a környezetedben, hogy mi a helyzet, te nem fogsz duzzogni, a többieknek meg nem kell találgatniuk, hogy mi a bajod. Az pedig nem igaz, hogy megbántasz valakit azzal, ha kiállsz magadért.
2018. jan. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46%
Én örök vesztes vagyok ebben a világban. Sokan előszeretettel használnak ki, nem merem magamat megvédeni. Sokszor azonban sokkal többet nyernék, ha belemennék ezekbe a vitákba.
2018. jan. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!