Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenem megvan, mégis mindig...

Mindenem megvan, mégis mindig elégedetlen vagyok; mit tegyek, hogy meg legyek elégedve? 25N

Figyelt kérdés
Mindig mindenem megvolt, mások sokszor csak ábrándoztak róla, nekem rég megvolt. A célomat is általában mindig elérem, ha nem rögtön, de évekre rá. Mégis mindig másokhoz hasonlítottam magamat és soha nem volt semmi elég.
2018. jún. 28. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyen az ember, ez visz előre.

Képzeld el mi lenne ha egyszer csak megelégednénk mindennel. Mit csinálnánk ha nincs felfele? Hova tovább? Minek éljünk?

Amíg nem csap át káros mértékűbe addig szerintem teljesen normális. Sőt, ez a normális.

2018. jún. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem normális, mivel nem vagyok soha boldog, mert mindig kellene még valami pluszba, hol ez hol az...
2018. jún. 28. 14:00
 3/6 anonim ***** válasza:

A boldogság nem egy állapot, amit az ember egyszer csak elér, mint egy célvonalat. A boldogság mértéke a kellemes pillanatok gyakorisága. Nincs összefüggésben az elérhető javakkal, a legcsóróbb indiai is lehet boldogabb a leggazdagabb amerikainál.

Az ember értékrendje az elért javaival együtt, egyenes arányban mozog, mindig van tennivaló egy jobb életért cserébe. Dönthetsz úgy egy ponton, hogy megállsz, és csak az aktuális szint fenntartásáért áldozol, a maradék időt és energiát pedig szórakozásra, kellemes pillanatokra költöd. Szerintem így közelíthető meg leginkább a boldogság.

2018. jún. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne légy elégedetlen, becsüld meg amid van, de nagyon és itt elsősorban nem az anyagiakról beszélek. Nekem mindenem megvolt, de nagyon elbánt velem az élet, szinte minden fontosat elvesztettem, a mennyből a pokolba jutottam, szinte kilátástalan helyzetben vagyok, már a legkisebb apró jónak is tudok örülni.
2018. jún. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszed a gazdag emberek elégedettek? Nekem gyerekkorom óta megvan mindenem, mindent alám toltak de semmilyennek érzem az életem, nincs ami motiváljon, ezért inkább menekülók dolgokba. Kiskoromban nem értettem meg sok sztár, gazdag ember miért drogozik és miért lesz öngyilkos, de már megértem ezeket az embereket.
2018. jún. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A farkam meg biztos nem volt meg neked.
2018. júl. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!