Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi alapján alakul ki valakinek...

Mi alapján alakul ki valakinek a nő vagy férfiideálja? Mi van akkor, ha?

Figyelt kérdés
Ha az teljesen ellentétes az adott személlyel? Pl. én abszolút introvertált, zárkózott ember vagyok, alig valami emberi kapcsolattal, de az olyanok jönnek be, akik baromira társasági emberek, rengeteg baráttal stb. A "magamfajták" nem is érdekelnek. Viszont soha nem jöttem még össze senkivel a különbség miatt. Mit tehetnék? Nem változtathatom meg azt, hogy ki iránt vonzódjak :/

2018. jún. 28. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Média és tapasztalat szerintem.abszolút befolyásoló. Ez az intro-extrovertáltság pedig ugye egészen pici korban - pár évesen elválik már... lehet, hogy itt már lerakódik az alapja annak, hogy milyen személyiség fog vonzani felnőttként. Szülők-nevelők, óvoda-iskolatársak lehetnek a tapasztalati befolyásolók még a média mellett.


De ilyenkor kicsit muszáj neked is extrovertálttá válnod 😃

...ami elvileg benned van. Senki sem tisztán ilyen, vagy tisztán olyan. 70-30%-os arány már nagyon szélsőséges.

2018. jún. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem az erős csajok jönnek be.
2018. jún. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha valakinek van valamilyen gyengesége/hibája, ami nagyon zavarja, akkor az a dogot nagyon pozitívnak fogja értékelni a másikban.

Te esetedben introvertált vagy és szeretnél extrovertált lenni, ezért nagyon vonzónak tartod az extrovertált pasikat.

Amúgy majdnem biztos vagyok, hogy rosszul használtad introvertált és extrovertált jelzőket. Az introvertált nem vágyik sok kapcsolatra, szeret egyedül lenni és és egyedüllétre van szüksége, hogy kipihenje magát. Szóval ha nincs sok barátod és szeretnéd, hogy több legyen és emberek között legyél, akkor te extrovertált vagy, akinek nem a legjobbak a szociális készségei.

2018. jún. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"ezért nagyon vonzónak tartod az extrovertált pasikat."


*lányokat XD


"Amúgy majdnem biztos vagyok, hogy rosszul használtad introvertált és extrovertált jelzőket..."


Ez elgondolkoztatott. Lehet, hogy tényleg extrovertàlt lennék? Van olyan, hogy egy extrovertáltnak nincsenek jó szociális készsègei? ._.

2018. jún. 29. 00:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Háát... ez úgy van, hogy nincsenek tisztán ilyen vagy olyan emberek. Egy skálát képzeljel, ahol mindenki a két végpont közt helyezkedik el valahol.

70-30%-os arány már nagyon szélsőséges. Tehát egy 70%-ban introvertált ember, egy nagyon introvertált is vágyik társaságra. Nem kielégítő neki egyfolytában magába burkolózni. Nekik általában mély lelkitársi kapcsolatai barátságai vannak, így élik meg/elégítik ki társas szükségleteiket. Persze akinek nincs ilyen, annak erőn felül ki kell mozdulni, ismerkedni, fejlődni, a komfortzónán kívül.


Nálad max annyi van, hogy 40-60% ez az arány. Teljesen átlagos.

2018. jún. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az extrovertáltságnak semmi köze a szociális készségekhez.

Vannak akik introvertáltak és nagyon jól kijönnek az emberekkel, sok barátjuk is van, jól is érzik magukat, de egy baráti összejövetel után szükségük van arra, hogy egyedül legyenek és kicsit nyugi legyen körülöttük.

Ami a jellemzőbb és az ami rád is igaz valószínűleg, hogy extrovertált vagy és nincsenek kielégítve a szociális igényeid.

A jó hír, hogy nem a személyiségeden kell változtatnod, csak a készségeidet fejleszteni. A rossz hír, hogy ez sem olyan egyszerű azért:P

2018. jún. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én mindig is introvertált voltam, 1-2 közeli barátom volt, de még az osztálytársaimmal se tudtam ellenni. Kizárólag a könnyen barátkozós, népszerű, "mindenkit ismerek" típusú pasik jöttek be, és csak olyanokkal volt kapcsolatom. A párom is ilyen. Nem gondolom, hogy meg kellene változtatni az ízlésünket, elég megtalálni hozzá a megfelelő személyt.
2018. júl. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Utolsó vagyok. Még annyi, hogy viszont olyan helyre kell menni, ahol főleg ilyen emberek vannak. Én szórakozóhelyen ismerkedtem leginkább, mert az interneten elsősorban szintén introvertált emberek regisztrálnak társkeresőkre, úgyhogy az nekem nem jött be.
2018. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!