Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan enyhítsek az alábbi...

Hogyan enyhítsek az alábbi problémámon (többi lent)?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy akár nagyobb,akár kisebb társaságban vagyok,mindig úgy érzem,hogy mindenki rajtam röhög,kibeszélnek,igazából utálnak csak nem mutatják ki,stb. Egyik legnagyobb félelmem a nyilvános megalázás. Pár napja meghívtak egy buliba,de lemondtam azzal az indokkal,hogy aznap pont nem érek rá,mert vendégségbe megyünk. Valójában azért mondtam le,mert a résztvevők nagyrészével kölcsönösen utáljuk egymást,és egyébként is paranoiás lennék attól a néhány dologtól amit pár sorral feljebb írtam (kibeszélés,stb.) 16/L

2018. jún. 30. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Van egy rossz hírem: ha nem mész el, és lemondod ily kamu indokkal, akkor tényleg várható, hogy ott kibeszélnek.


Ettől függetlenül én sem mennék olyan buliba, ahol utálom a résztvevőket.

2018. jún. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hidd el hogy nem körülötted forog a világ, nem rajtad csámcsognak az emberek mindig (kivéve ha teszed magad de úgy rendesen, és tényleg okot adsz rá hogy utáljanak).

De honnan is tudod hogy utálnak ha nem mutatják ki? hogy is megy ez? Ezek szerintem csak a kamaszkorodból kifolyó érzelmi nyavalyák és egyéb butaságok hitetik el veled. Én is sokáig voltam így, és hidd el semmi jó nem származik belőle. És az hogy félsz ilyen dolgoktól amik jó szerrel nem fognak megtörténni, max 1 talán, rengeteg értékes időt vesznek el tőled amit másra is fordíthatnál. Ha lenne abban a buliban 1-2-3 barátod akikkel tényleg jól kijössz menny csak el és lógj velük érezd jól magad. Akikkel meg nem vagy jóban nem érintkezz velük, vagy ne bocsátkozz interakcióba velük. És tudom hogy nem könnyű nem foglalkozni velük, és elengedni magad de viszont érdemes erőltetni. Én anno ezeken a nyavajáimon úgy tettem magam túl hogy ittam (elég proli modszer, de az alkohol gátlás oldó ereje tényleg segít), és jól tudtam érezni magam úgy hogy nem gondoltam ilyen hülyeségekre. Nem a legjobb módszer, de önbizalom és ennyire berögzült agy bajokkal amik nekem voltak ez segített. Aztán szépen lassan, már nem volt rá szükségem, egyfelől mert egyre kevésbé bírtam másfelől mert már nem volt olyan mint rég. De azóta annélkül is jól tudom érezni magad ha olyan a társaság.

Ezzel nem azt mondom hogy igyál te is, még véletlenül se.

2018. jún. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos az önbizalomhiánynak nagyon romboló hatásai vannak, úgyhogy el kell jutni a gyökeréig, és azon változtatni. Mi miatt becsülöd le magad, miért félsz attól, hogy megaláznak?
2018. jún. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!