Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meg tudok változni vagy...

Meg tudok változni vagy örökre ilyen maradok?

Figyelt kérdés
Alapvetően egy nagyon kitartó ember vagyok, aki mindent meg is tesz a céljai elérese érdekében. Most érettségiztem, hál’Istennek nagyon jól sikerült, ráadásul egy olyan gimiben tölthettem középiskolás éveimet, ami az álom iskolám volt. Minden nyelvvizsgám elsőre sikerült szép eredménnyel, 3 tantárgyból szaktanári dicsérettel érettségiztem és ennek ellenére az égvilágon semmi önbizalmam nincs. Mindenkit jobbnak, értékesebbnek, “felsőbbrendűnek” tartok magamnál. Úgy érzem értéktelen vagyok. Nagyon rossz érzés, mert ezáltal egy társaságban is mindig úgy érzem, hogy az én véleményem esetleg nem ér annyit, mint másoké. Nem tudom miért alakult ki bennem ez, de ha valaki járt hasonló cipőben és lenne kedve segíteni kimászni ebből az állapotból, akkor nagyon hálás lennék.😔

2018. júl. 2. 01:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűnek tűnik, azonban ezek az esetek a legnehezebbek.

Leírtad Önmagad tökéletesnek, mégis érzel egy olyan érzést, ami ez alapján teljesen alaptalan.

Átlag halandó ember csak annyit tud tenni, hogy rávilágít arra, hogy nincs miért ezt érezned.. azonban ennek valami belső oka lehet, amit ide nem írtál le vagy még magadnak sem mered bevallani.


Ilyenkor kell egy pszichológus.

2018. júl. 2. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is voltam ilyen helyzetben, illetve még mindig benne vagyok, de folyamatosan mászok ki az állapotból, már fél lábbal kint vagyok, szóval ha gondolod írhatsz és megpróbálom elmondani nekem mik segítenek. :)
2018. júl. 2. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én rájöttem, hogy a kis önostorozó, önbizalomhiányos életemmel vittem amire vittem..


most már nem akarom kinőni

2018. júl. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ilyen akkor szokott kialakulni,amikor olyan szulok neveltek/nek,akik mindig leszolnak. Az szokta ezt okozni.

N/35

2018. júl. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Magadon kívül van olyan, aki folyton elégedetlen veled, vagy kiskorodban az volt?

Szüleid, tanárok, nevelők, bárki aki számít?


Nekem amúgy azzal sikerült önbizalmat szereznem, hogy előbb helyreállítottam a gondolkodásmódomat (önismereti könyvek, asszertivitás a belső komminikációmban, és elkezdtem olyan dolgokat csinálni, ami önbizalmat ad (sport, hobbi).

2018. júl. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kommunikációmban)*
2018. júl. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vree ***** válasza:
Akarsz beszélgetni? :D
2018. júl. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!