Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek hány éves koráig...

Szerintetek hány éves koráig képes az ember személyisége változni?

Figyelt kérdés
Szoktám mondani, hogy az idősebbek már nemigen változnak meg, de arra lennék kiváncsi hogy az emberek személyisége és tulajdonságai hány éves korukig váltakozik? Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de nagyon érdekelne, mivel most jelen pillanatban elégedett vagyok azzal aki vagyok, viszont tudom, hogy kb 3-4 évvel ezelőtt milyen bunkó és irigy voltam, és folyamatosan összevesztem mindenkivel. Mára ez már megváltozott, és szeretném ha ez így is maradna. 16 éves vagyok.

2018. jún. 22. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Élete végig.
2018. jún. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Addig, ameddig igénye van a változásra, és meg is valósítja azt. Ameddig törekszik rá, hogy jobb legyen.
2018. jún. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan változik.Még 3 felett is érezm,hogy változok és épp az utóbbi időszakban is változásokon megyek keresztül.
2018. jún. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetből fakadóan egyre rugalmatlanabbak vagyunk. Gyakorlással lehet rugalmasabbá tenni a személyiséget így a külső hatások kevésbé rontják el azt.


Vannak olyan dolgok, amiket 1 éves kor után már nem lehet változtatni, van ami 40 éves korig ki sem alakul legtöbbeknél. Nem kell félni a változásoktól, és attól sem, hogy olyan leszel mint voltál, kétszer nem lehet ugyan abba a folyóba lépni.

2018. jún. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Akármeddig, de persze ahogy idősödünk, egyre kisebb rá az esély, egyre inkább rögzülnek dolgok.


Nincs fix időpont, ami után már nem változhatsz...

2018. jún. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az életed végéig változik a személyiséged.

Egyre lassabb ütemben, de változik. Egy 40 évesnek már szinte teljesen bebetonozódik a személyisége, nagy trauma kell változáshoz

2018. jún. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Vèlemènyem szerint a szemèlyisèg vàltozàshoz külső ingerek is beleszólnak.


Legyek èn a pèlda.

Hatàrozott,vèlemènyèt kimondó,önmagamèrt kiàlló sràc voltam.

Az elmúlt 6 èvben sorozatosan negatív ingerek èrtek.

Magànèlet, munkahelyen,albèrletben stb. Ès úgy megtört az èlet,hogy megkaptam màsoktól,hogy nincs önbizalmam ès magambak való lettem.


Màr nem metek szólni ha valami nem tetszik.

Nem merek vitatkozni az igazamèrt,inkàbb hallgatok.

Nem tudok hatàrozottan beszèlni,hanem keresem a szavakat.

Nem motivàl semmi.


Èn sajàt magamra úgy fogalmazok,hogy elfàradtam küzdeni.

Nem vagyok öreg,de fiatal sem.

Csak megtört az èlet.


Mindenkinek vannak gondjai amikkel küzd,de mindenki màskèpp dolgozza fel.

2018. jún. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Így igaz, ahogy a 7-es mondja. Nálam pont a fordítottja történt. Az élet súlyos pofonjai hatására gey meghunyászkód emberből az utolsó vérig küzdő ember lettem. Ugyanúgy csöndes vagyok, de ma már nem hagyom magam.
2018. jún. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
jav: egy meghunyászkodó
2018. jún. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ! :) ezek közül nekem is ismerős néhány szituáció, ugye említettem, hogy régebben bunkó, szókimondó voltam. Azonban ezalatt a 3-4 év alatt rengeteget lettem csesztetve az iskolában, osztálytársak által, így visszahúzódó lettem az évek elteltével. Mostmár én is inkább meghunyászkodok. Azonban még mindig úgy gondolom hogy ez jobb, mint a folyamatos veszekedés :)
2018. jún. 22. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!