Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit engedhetek meg magamnak a...

Mit engedhetek meg magamnak a nyári fizetésemből? 20/F

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, még van egy évem. Most nyáron dolgozom, 100.000 forintos fizetéssel. Egy új telefont mindenképp akarok venni, az e havi fizetésemből kipótolva azzal, ami még itthon van (10-15ezer) mivel a mostani már nagyon régi, azonban tovább nem igazán merek gondolkodni.

Augusztus-szeptember az még 200.000.

Egyéb kiadást nem tervezek: nincs saját autóm, hogy azt kellene fenntartani, bulizni nem fogok, barátnőm nincs, akivel elkölthetném valami nyaralásra, ruhák sem kellenek.

Más mindenem megvan, itthon is hál'Istennek a szüleimnek, nekik nem kell odaadnom.

Nagyon tetszik már régóta egy karóra, ami szintén kb. 100 ezerbe kerül. De ez nem annyira létfontosságú, és most is van egy jobb órám. Tehát a pénzt sem akarom elverni.

Elköltözni itthonról egyelőre biztos nem fogok, albérletre nem kell spórolnom, autóra sincs sok értelme gyűjtögetni. Viszont úgy is vagyok vele, hogy mikor engedjek meg magamnak ilyen "luxus" dolgokat ha nem most? Ha családom lesz és nem leszek egy kőgazdag igazgató onnantól nem igazán lesz lehetőség ilyesmikre.

Kíváncsi volnék, hogy ti, józan ésszel mit tennétek a pénzzel a helyembe?



2018. júl. 3. 12:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Miért égeti a zsebed ennyire? Nem kell azt feltétlenül azonnal elkölteni. Képezz egy kis tartalékot, tedd félre, bármikor jöhet váratlan kiadás.
2018. júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges 100 ezret elkölteni egy órára. Van órád. Nem vagy egy milliomos idősebb férfi, hogy százezres órákkal mászkálj.

Nem költeném el egyenlőre semmire sem, majd jól fog jönni, ha kell valamire.

Én nyári fizetésekből általában elmentem a barátokkal nyaralni.

2018. júl. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Igazából nem égeti, mint mondtam nem is szeretném feltétlenül elkölteni.

Nekem nincsenek barátaim, úgyhogy ilyen közös nyaralásokra, szórakozásokra nem tartogatom.

2018. júl. 3. 12:20
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Rakd félre és ha lesz olyan dolog majd időközben, amit szívesen megvennél, akkor egyből megtudod.

Én is ezt csinálom és pl, ha látok egy cipőt, ami méretre is jó, meg tetszik is, akkor egyből meg tudom venni, lehet később már nem lenne belőle.

2018. júl. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
Én a helyedben valahogy befektetném. Lehet lekötném. Nem hoz sokat, de ha úgyse kell semmire akkor miért ne hozzon többet?
2018. júl. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatból írom, ne verd el. Én anno így tettem, pár hónappal később bizony jól jött volna az a pénz.
2018. júl. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
12%
Te hülye vagy, karóra száz ezerert?? Inkább látogass meg egy csinos oromlanyt a többit meg tedd felre, legalabb élsz is kicsit.
2018. júl. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
100 ezres órát semmiképpen nem vennék, teljesen felesleges. Utazni, nyaralni fontos, hogy kicsit kikapcsolódj, akár egyedül is, majd csak összeismerkedsz valakivel, szerintem költsd erre.
2018. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nem, jobban belegondolva tényleg nincs sok értelme annak az órának most. Majd néhány év múlva, talán.

Az örömlányos poén tetszett, köszi! :D

Hát, egyedül csak nem utazok már, strandra esetleg elmegyek. Oda nem is kell sok pénz mondjuk.

2018. júl. 3. 12:39
 10/20 anonim ***** válasza:
12%
Az nem poén volt, végre dughatnál egy jó nővel. Milyen élet ez amit élsz?? Nem valami jó, én is szoktam menni ha úgy van.
2018. júl. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!