Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit engedhetek meg magamnak a...

Mit engedhetek meg magamnak a nyári fizetésemből? 20/F

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, még van egy évem. Most nyáron dolgozom, 100.000 forintos fizetéssel. Egy új telefont mindenképp akarok venni, az e havi fizetésemből kipótolva azzal, ami még itthon van (10-15ezer) mivel a mostani már nagyon régi, azonban tovább nem igazán merek gondolkodni.

Augusztus-szeptember az még 200.000.

Egyéb kiadást nem tervezek: nincs saját autóm, hogy azt kellene fenntartani, bulizni nem fogok, barátnőm nincs, akivel elkölthetném valami nyaralásra, ruhák sem kellenek.

Más mindenem megvan, itthon is hál'Istennek a szüleimnek, nekik nem kell odaadnom.

Nagyon tetszik már régóta egy karóra, ami szintén kb. 100 ezerbe kerül. De ez nem annyira létfontosságú, és most is van egy jobb órám. Tehát a pénzt sem akarom elverni.

Elköltözni itthonról egyelőre biztos nem fogok, albérletre nem kell spórolnom, autóra sincs sok értelme gyűjtögetni. Viszont úgy is vagyok vele, hogy mikor engedjek meg magamnak ilyen "luxus" dolgokat ha nem most? Ha családom lesz és nem leszek egy kőgazdag igazgató onnantól nem igazán lesz lehetőség ilyesmikre.

Kíváncsi volnék, hogy ti, józan ésszel mit tennétek a pénzzel a helyembe?



2018. júl. 3. 12:02
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Voltam már tényleg nagyon jó nővel. Ha őt ingyen megkaptam, úgy, hogy még egy szál virágba sem került akkor miért fizessek egy prostiért 10 ezreket?

Majd ha lesz barátnőm szexelek, addig meg valahogy kibírom.

2018. júl. 3. 12:56
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek soha sem lesznek jobb helyzetben ha minden pénzüket folyamatosan elköltük szükségtelen dolgokra.


Ha lenne biztos fizetésed vagy esetleg 1-2 millió félre tett pénzed, akkor azt mondanám, hogy nyugodtan vegyél egy középkategóriás telefont, de a jelenlegi helyzetetben ezt nem engedheted meg.


Most lehet azt gondolod, hogy "De még egyetemista vagyok. Nem gyűjtök házra, autóra stb..re minek kéne megtartanom?"


Én egyész egyetem alatt dolgoztam és összegyűlt annyi pénzem, hogy egy lakásra a 30%os önerőt letegyem és már onnantól kezdve volt passzív jövedelmem. (lakás kiadás)


Ha nem is erre szeretnéd költeni, rengeteg más dolog van, ami majd később kelleni fog, de majd fogni fogod a fejedet, hogy "de...dee..de erre nincs pénzem".


Hát persze, hogy nincs, mert nem tettél félre.

2018. júl. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%
Azt csinálsz a pénzeddel, amit akarsz. Felesleges itt megkérdezned.
2018. júl. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Azt csinálok, de engem érdekel okosabb és tapasztaltabb emberek véleménye, tapasztalata.

Persze, befektetni jó volna csak nem tudom mibe... Az, hogy beteszem a bankba annak tenyleg semmi értelme ennyi pénz esetében.

Hát nem tudom ezt, hogy nincs fix jövedelmem vagy millióim félretéve és ne vegyek telefont. Ahány embert ismerek, nem csak egy kis szűk körből, de tágabb ismeretségből is, akinek nem veszik meg a drága telefont az megkeresi magának rá az árát. Bármi legyen is az illető, minden fiatalnak felső kategóriás telefonja van. Ha Kőműves, ha bolti eladó a 150+ ezres iPhone megvan. Ez pedig szerintem tök természetes minden embernél, amiben a szülők is egyet értenek.

Biztosan vannak még olyan kalkulatív, ésszerű emberek, akiknél úgy van mint nálad, de ez biztos, hogy kb. 1% a huszonéves generációnak.

Tuti, hogy hosszútávon megéri, de hidd el, hogy ha tudod azt, hogy akaratlanul sok ember ez alapján ítél meg, mert olyan lett mint a tiszta-koszos ruha a mai világban, vagy nem tudnád használni a telefonod mert állandóan lefagy, irtó lassú vagy már szégyelled elővenni egy átlag vagy afölött lévő anyagi helyzetű társaságban, meggondolnád, hogy nem fektetnél be egy jobb készülékbe.

2018. júl. 3. 23:20
 15/20 anonim ***** válasza:

Én is amondó vagyok, hogy nem kell azt rögtön elkölteni.


Kevésbé józan ésszel van egy csomó olyan hobbi, amiben csak úgy röpködnek a százezrek. Én azt az órát nem azért érzem rossz választásnak, mert hűdedrága, hanem mert ha valamibe szerelmes az ember, azon nem tököl ennyit.


A másik dolog, hogy nem evidens, hogy az ember 20 évesen a szüleivel lakik. De ha már így alakult, etetnek és mossák a gatyádat :)

1. számomra az a minimum, hogy velük is tárgyalok nagyobb kiadások előtt, mert előfordulhat, hogy ki kell segíteni őket

2. "ekem nincsenek barátaim, úgyhogy ilyen közös nyaralásokra, szórakozásokra nem tartogatom." A szüleidet be lehet fizetni dolgokra.

2018. júl. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Ezt az otthon lakást 20 évesen nem értem miért furcsállja sok ember.

Nem tudom, hogy ezek az emberek milyen gazdag világban élnek, de senki olyat nem ismerek, aki 20 évesen ne otthon élne...

Érettségi után mindenkinek azonnal el kell költöznie otthonról? Mihez lehet kezdeni egyedül, gyerek fejjel?

Ha valakinek olyan barátnője van, azzal el lehet bérelni egy lakást az egyetemi városba, ami nem otthon van, de attól még hazamegy lakni nyáron, és minden támogatást otthonról kap.

Vagy mi értelme volna elköltözi itthonról? Nincs testvérem, párom, és ha állandó munkahelyem volna se költöznék el csak azért, hogy ne itthon lakjak, hanem inkább valami utolsó, legolcsóbb albérletbe.

2018. júl. 4. 12:55
 17/20 A kérdező kommentje:
De akinek sok pénze van annak sincs külön lakása erre, ugyanúgy otthon lakik. Igen, kap egy 2-3 éves autót, de egy házba él a szüleivel. Persze külön szobába, ahogy én is, de attól még otthon.
2018. júl. 4. 12:56
 18/20 anonim ***** válasza:

Értem, de ők ezért nem is lesznek sikeresek.


Oké, hogy most nem tudod mibe fektetni, de 100 ezer forintot nagyon semmibe sem lehet fektetni... Csak ha majd ez az összeg kicsit megnő, de ilyen mentalítással soha sem fogsz arra a szintre eljutni, mert soha sem lesz elég féretett pénzed, hogy akármibe befektess.


Meg akárhogy nézem egy telefon váráslást is valamilyen szinten befektetés. Pl.: Nekem annyi időt sprórol meg, meg olyan lehetőségeket nyújt, hogy legalább 10xresen vissza hozta az árát.


Oké, hogy jó lenne egy 100 ezer forintos telefon, de ha azt nézed, hogy milyen célre kell. Most tényleg annyira fontos, hogy a screen to body ratio a lehető legnagyobb legyen? Vagy hogy a kamera stabilizátora jobb legyen, ami nem mutatkozik meg amíg nem kezdesz amatőr fotóskodni?


A legtöbb embernek tele van a telefonja felesleges funkciókkal, ami neki nem kell. Ha ezt a "luxust" megtudja fizetni, akkor rendben van.


Már 50ért is lehet olyat kapni, amiért nem néznek ki és hogy ha véletlenűl igen, akkor rossz társaságban vagy és el kell onnan húznod minél hamarabb.


Az meg, hogy mindenkinek több százezer forintos telefonja van... Szerinted mindenki sikeres? Szerinted mindenki jó pénzügyi döntéseket tud hozni? Emlékeztetnem kell téged a devizahiteles botrányra?


Ha azzal indokolod meg a döntéseidet, hogy "Mindenki így csinálja", akkor aztán tényleg nem leszel sikeres.


Most mondhatod, hogy nem is akarsz igazán sikeres lenni, de majd 10-20 év mulva fogod igazán megbánni.

2018. júl. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Értem. Engem érdekelne a véleményed, hogy mit kellene tegyek, hogy rálépjek arra az útra, hogy megadjam magamnak az esélyt a későbbi pénzügyi sikerekre.

Szerintem még nem késő, hogy megalapozzam a későbbi jövőmet, ha valaki kicsit kiokosít akkor meg tudom változtatni a gondolkodásom e téren.

Akár itt, akár privátban kíváncsian várom, hogy mit javasolsz.

2018. júl. 4. 23:53
 20/20 anonim ***** válasza:

Hát ahány ember annyi féle út ... Van olyan ismerősöm, aki katonai régiségeket gyűjt. Mindez egy hobbiként indult neki, de mára már 10 millió fölé ment a gyűjteményének az értéke és persze ez napról napra magassabb is lesz.


Ugyan így van olyan ismerősöm, aki gitár ritkaságokba fektet és már száz valamennyi gitára van, amiknek az értékük szintén napról napra nő.


Van olyan, aki lakásba fektet. Olcsón megveszi, felújítja, kiadja és a megfelelő időpontban továbbáll.


Van olyan, aki a saját vagy más ötletébe vagy cégébe fektetet.


Tömérdeklen befektetési lehetőség van. Nem kifejezetten az állampapírba fektetés vagy különféle megtakarítási számlák nyitása a legokosabb döntés.


Nem tudom, hogy neked hogyan kéne alakítanod a jövődet, mert mindenki más, csak azt, hogy ha feleslegesen elköltöd a pénzedet akkor lényegesen nehezebben indulsz akármibe is kezdesz bele.


Csak azért ne vedd meg, mert ciki ha nincs jó telefonod. Akkor költsd plusz pénzt a telefonodra ha van rajta valamilyen funció, ami megkönnyítheti az életedet. Családod belül van egy lány, aki csak azért vett BMWt mert "menő".


Viszont azt nem számolta bele, hogy drágább a fentartása, neki egy kicsit túl erős a városon belüli ingázásra, nem éri el vele azt a hatást, amit szeretett volna, mert igazából senkit sem érdekelt hogy milyen autóból száll ki és rá egy évre lakást, akart venni magának, de valószínűleg ezzel a BMWvel 1-2 évvel eltolta a lakás vásárlást és továbbra is a szüleinél kell élnie.

2018. júl. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!