Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az normális, ha 18 évesen az...

Az normális, ha 18 évesen az élet értelmén gondolkodom?

Figyelt kérdés
Ezen mindenki átesik? Kinövöm majd?

2018. júl. 4. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én 23 évesen is ezen gondolkodom.
2018. júl. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Most erre mit mondjak...!? A "normális"-ságot nem lehet egyértelműen definiálni. Ez egyébként elég gyakori jelenség, akinek egy minimális esze van - vagy jobban mondva tudja használni, az elég hamar eljut erre a pontra, hogy ezt a kérdést feltegye magában.


Én óvodában jutottam el ehhez a kérdéshez, miközben a homokozólapátommal próbáltam egy szigetet ásni a váram köré. Minden olyan jó volt... Aztán elkezdtem gondolkozni, hogy már hat éves vagyok. Hat évem már elment. Nemsokára meg fogok halni... És jött az ominózus pont, hogy minek is élek egyáltalán!? :D

2018. júl. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Sok 18 éves csinálja ezt, meg öngyilkosok akarnak lenni, meg jaj semmi értelme az életnek stb.. kinövöd
2018. júl. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Rendben van. Ebből látszik, hogy nem egy mai tömegtermelt áru vagy, hanem hús-vér ember, aki felteszi a legfontosabb kérdéseket magának:


Mi az élet/életem értelme?

Ki vagyok én?

Mit keresek itt?

Mit szeretnék csinálni?

Mi tesz engem boldoggá?


Stb.

2018. júl. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, én is szoktam, majdnem minden nap támadnak ilyen jellegű gondolataim. 17/L
2018. júl. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Eleve az lenne a normális, ha mindenki azt tenné, kortól nemtől mindentől függetlenül.
2018. júl. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az élet értelme a hallhatatlanság, kár tagadni.
2018. júl. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Normális, nem kinövöd, hanem félrerakod majd időről időre, amíg meg nem találod a választ.
2018. júl. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért akar mindenki "normális" lenni? Miért nem akarnak az emberek a "normális"-tól feljebb lépni?

Talán hülyének néznek ha komoly témákról beszélsz?

Szerintem most döntsd el azt, hogy mi számít neked fontosnak gondolkodás szempontjából, és ne az alapján, hogy mások mit gondolnak róla...

2018. júl. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is mindig ezeken gondolkozok. De mindig arra jukadok ki,hogy az élet szenvedés.
2018. júl. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!