Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet így valaha normális életem?

Lehet így valaha normális életem?

Figyelt kérdés

Antiszociális személyiségzavarom van, pszichológus állapította meg. Gyakorlatilag nem érzek semmit, néha gyűlöleletet, de pozitív érzelmeket nem táplálok senki iránt. Azt mondták hogy ezzel igazából nrm lehet semmit se kezdeni, maximum gyógyszert tudnak nekem adni de az se változtat semmin csak nyugodtabb leszek tőle.

Egy részem szeretne normális életet, viszont úgy érzem nem vagyok rá képes, és nem akarom más emberek életét elrontani csak azért, mert próbálkozom.

Volt olyan ember az életemben, akihez valamennyire kötődtem, nem undorodtam az érintésétől. Viszont sikeresen ellöktem magamtól, mielőtt a családjával kiköltöztek volna Ausztriába.

A környezetemben élő velemkorúak közül senki nrm tud arról hogy ilyen vagyok. De vajon ha valaki megtudná ezt, akkor nem undorodna meg tőlem? Nem félne?

15/L



2017. nov. 18. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
szihopata vagy!
2017. nov. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
tehát nem szeretc senkit?
2017. nov. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen lehet.

Nekem is volt/van mentális zavarom, egyszerre hasonló és nagyon különböző a tiédtől, de képes vagyok normális életet élni, az már más kérdés, hogy mikor mennyire elégszem meg vele.

Régebben nézegettem egy Tumblr oldalt, az volt kb. az egyetlen olyan, ami miatt megérte felnézni oda. Ha jól emlékszem "friendlypsychopathnextdoor" volt a neve a fióknak, és ahogy a névből is kiderül, egy pszichopata vezeti az oldalt, leírva pár érdekességet a "betegségről" vagy annak kezeléséről, néha az életéből egy-két dolgot, meg hogy mi segít(ett) neki elfogadni önmagát. :)


A te korodban még lehet megijednének az emberek a szó hallatán, de pár év múlva akár el is mondhatod, viszont... ezt az állapotot előnyként is használhatod az életed folyamán, és ezesetben azt javaslom senkinek se szólj róla. :) Az én környezetemben nagyon kevesen tudnak a problémámról, főként más zavarral küszködők, úgy vettem észre, hogy az ilyen emberek bevonzzák egymást, és mivel vagy nem ítélkezünk, vagy magunkkal együtt ítéljük el egymást, így mindig van kivel filozofálni az agyunk működéséről, keresd te is az ilyen embereket, ha feltétlenül el akarod valakinek mondani a dolgot.


Egyesnek meg üzenem, hogy egyrészt baromságot írt, másrészt azt a baromságot is hibásan, de nem gond, ma már megszokott dolog az aberráció.


18/F

2017. nov. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lehetne.

Mások fel sem fogják hogy te hogy tapasztalod meg a valóságot. Ha valakinek elmondod hogy ilyen személyiségzavarod van, max. annyit fognak fel hogy egyedül szeretsz lenni.

Ha pedig azt mondod hogy pszichopata vagy szinte semmit nem fognak fel, kiröhögnek hogy idegbeteg vagy na persze. Felesleges elmondani bárkinek is, majd maguktól rájönnek.


"Egy részem szeretne normális életet, viszont úgy érzem nem vagyok rá képes, és nem akarom más emberek életét elrontani csak azért, mert próbálkozom. "

Ahhoz hogy normális életed legyen miért kéne mások életét elrontani?

2017. nov. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha akarsz beszélgetni hozzád hasonlóakkal, írj.
2017. nov. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

lehet persze.

a sebészek legalább fele és a bankigazgatók,multik vezetői 90%ban pszichopaták.

de van is valami könyv erről-a jó pszichopaták-vagy valami ilyesmi a címe.

2017. nov. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet h nekem is van rá hajlamom, vagy van is, de nem akarok elmenni pszichológushoz, mert akkor ha tényleg megállapítja akkor Anyám elkezdene majd itt mindenféle hülye könyvet olvasni ami csöpög a nyáltól, meg 'a barátság varázslatos' pónis badarságról...

Aztán lehet h jó lenne róla mégis tudni, ha van... biztos lehet valahogyan előnyt kovácsolni belőle.

UI: Szerintem állj rá a jó véres animékre (Tokyo Ghoul; Attack on Titan) engem megnyugtat, csak utánna éhes leszek tőlük... meg egy kicsit fáradt...

Vagy nézz Fairy Tailt, az nem véres, abban egy baráti társaságot mutat be (fantasy, tehát a végére bedurvul azért) de legalább az normális. Mielőtt azt hiszed h egy idióta animés jött ide, először is; múlt évben láttam rendesen először, másrészt... nem igazán izgat ki mit gondol, pontozz le nyugodtan XD

2017. dec. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!