Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi az az összeg, amit...

Mennyi az az összeg, amit hobbi sportolóként megengedhetek magamnak?

Figyelt kérdés

Focizni szoktam járni, és azon gondolkodom, hogy ruházzak-e be egy profi kapuskesztyűre 17 ezer forintért, mivel a mostani tönkrement.

Ezt egyszer veszem meg viszont ez is kopó dolog (1-2 év alatt tönkremegy) és jobb kapus ettől nem leszek, csak hát nekem tetszene, hogy ilyenem van.

Cigizni, bulizni, inni nem szoktam, de ettől függetlenül kolthetném másra is ezt a pénzt, persze.



2018. júl. 7. 22:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ez meg milyen kérdés? Te tudod mennyi pénzed van.. Én simán kiadok ennyit a hobbimra, ha tényleg kell, de megértem ha valaki nem teheti meg..
2018. júl. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Kérdés az, hogy mennyi pénz mellett adható ki annyi.

Természetesen van több pénzem is, csak nem tudom, hogy megéri-e annyiért megvenni.

Azért kérdezem, hogy más mennyit költ ilyesmikre?

Ha mindenki azt mondja, hogy hülyeség ennyit kifizetni egy kesztyűért akkor nem veszem meg, de ha simán ki lehet ennyi adni hobbi használat mellett is akkor megveszem.

Nyilván, akinek több száz ezres fizetése van, vagy a családja is jól áll anyagilag annál nem kérdés. De átlag emberként érdemes megfontolni, úgy gondolom.

2018. júl. 7. 23:08
 3/17 anonim ***** válasza:
Én tenisz ütőt simán veszek 40 ezerért... 3 év alatt szettörik...
2018. júl. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nyílván nem éri meg,de ez egy hobbi..szóval ha tetszik akkor gondolkodás nélkül vedd meg.
2018. júl. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Tőled függ, hogy milyen az anyagi háttered és szerinted mi éri meg. Keresetet nem mondanék, mert több féle helyzet is lehet. Mondjuk hiába mondanám, hogy nettó 000.000 esetén vegyél, ha mondjuk 150.000 elmegy lakhatásra és 50 ezer kajára meg hasonlókra. De, mondjuk lehet, hogy 100.000 esetén otthon laksz és alig kell költened valamira.

Azt mondom, hogyha havonta mondjuk félreszoktál rakni 10-20.000-et, akkor vedd meg. Ha úgy érzed, hogy neked tetszik és szerinted jó érzés lenne benne játszani, akkor hajrá.

2018. júl. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Azt csak te tudhatod, hogy mennyi az az összeg amit magadnak megengedhetsz...


Na meg egy hobbinál nem azt nézi az ember hogy mi az ami fillérre megéri, hanem mire van szüksége ahhoz hogy élvezze.

2018. júl. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nincs különösebb kiadásom (semmi) de pénzt nem rendszeresen kapok, mivel nem dolgozom. Jelenleg 90 ezer forintom van.

Tudom, hogy hobbinál nem érdemes a pénzt nézni, de azért odáig sem akarok jutni, hogy elköltsem mindet, és ne legyen egy huncut forintom se ha kellene. Lehet kicsit zsugori vagyok...

#3-as, te vagy profi teniszező vagy (a profit úgy értem, hogy nagyon jó, ismert vagy benne ismerős körökben, és nem úgy, hogy fizetést kapsz érte) vagy nagyon gazdag. :D

2018. júl. 8. 14:38
 8/17 anonim ***** válasza:
Na 3-as vagyok. Nem vagyok profi, az edzőm házi versenyein indulok nagy néha és bőven nem vagyok gazdag. Teniszben egy utoert 40k az nem olyan nagyon sok. Lehetne olcsóbb ütőm is, de így könnyebb fejlődni is
2018. júl. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért 3 évente 40 ezer nem a gazdag kategória :D
2018. júl. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha tetszik, akkor vedd meg. Más elkölti - ahogy írtad - piára, cigire, bulira stb. Engem is mindig megszóltak, hogy milyen hülyeségekre verem el a pénzem, meg nem vagyok normális. Ez mind pusztán azért, mert én fejhallgatóra, számítógépre, perifériákra + játékokon belül prémium dolgokra költöttem. Ne ess abba a hibába, mint én. Nem szabad a többiekre hallgtani. Nem tud veled senki azonosulni, mást nem érdekli az a dolog, amit veszel, szóval az csak hülyeség lehet -> kidobott pénz. Nekem is mivel 20 éves vagyok és már van jogsim szinte muszáj, hogy autóra költsem a pénzem;legalábbis a család szerint.

(Persze ezt itt megjegyzem, hogy van egy bizonyos mérték, de egy 17 ezres kesztyű, amiből 1-2 évente veszel egyet még bőven nem gond)

2018. júl. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!