Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy könyv kiadatásánál a...

Egy könyv kiadatásánál a kiadóval kötött szerződésen múlik hogy egyben fizetnek nekem vagy részletekben?

Figyelt kérdés

Mivel gyorsan írok,és a második könyvem is kész van inkább fordulnék az egyszeri fizetéshez.Úgymond gyorsabban haladok,mint hogy a másodikat kiadják,vagy hogy is mondjam,biztos értitek.Egy szó mint száz, ha odajutunk hogy "jó,akkor kedves xy tiszteletdíjat kapsz" nekem kell tennem egy nagyobbacska ajánlatot oldalszámonként,aztán alkudozunk addig míg mindkettőnknek nem jó?1.200 forint oldalanként sok lenne?479 oldalról van szó könyvvel.

Remélem nem olyan érthetetlen a kérdésem,Köszönöm a válaszokat!



2015. szept. 17. 06:41
 1/3 A kérdező kommentje:

A másik:16 éves vagyok,éppen ezért gondoltam az egyszeri "zsebpénzre".Nem kell adóznom,semmi egyéb,azt nyugodtan,mindenféle kiadás nélkül tudom gyűjteni,vagy költögetni.Egyenlőre tisztában vagyok vele hogy csak álom,de kíváncsi vagyok.

Bocsi ha felszínes voltam,csak semmit sem tudok erről a piacról.

2015. szept. 17. 06:43
 2/3 anonim ***** válasza:

A kiadók jellemzően vagy egy összeget fizetnek a szerzőnek a megjelenéskor, vagy minden eladott példány után egy fix összeget általában negyed éves ütemezéssel.


Nagyobbacska ajánlatot persze tehetsz, de jó ha tudod, hogy Magyarországon még egészen nagy példányszámban elkelt könyvek után is csak aprócska kifizetéseket eszközölnek a kiadók ;) (a fél millás ár már elég komoly azért ;))


Első könyvesként már az is nagy szó lesz, ha egyáltalán találsz valakit aki kiadja a könyved, és nem azt mondja, hogy fizess be 300 ezret, akkor ő kinyomtat pár ezer példányt, és elkezdi terjeszteni (igen, ez így működik sokszor)


Adóznod pedig kelleni fog a bevétel után.


Egyébként olvasd el ezt a blogot. Sajnos az árak azóta sem változtak szignifikánssan, tehát amiért akkoriban kínáltak 140 ezert, azért ma sem adnak 3x ennyit, pedig eltelt 1-2 év... ( [link] )

2015. szept. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi,sokat segítettél!

A linket nem néztem meg,olvastam a történetet!De visszaemlékezve az 1993-ban volt nem?lehet hogy az inflációt kiszorítva ugyanannyit ér majd amit kapok,de egy szó mint száz,kérelmezhetem hogy nekem nem kell részesedés,csak teszem én azt oldalanként 800 ft?

2015. szept. 17. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!