Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én vagyok csak úgy vele hogy...

Én vagyok csak úgy vele hogy vannak olyan nyugdíjasok akiknek nagy a szájuk, vagy extrém szemtelenek (tolakodóak)? Ki találkozott hasonló esetekkel?

Figyelt kérdés

Olyan témában kérem ki a véleményeteket, amely nem ritka téma; A nyugdíjasok pimaszsága.


Az a helyzet manapság, hogy az utóbbi időkben gyakran előfordul, hogy főleg a boltokban, tömegközlekedési eszközökön (busz, villamos) fordul elő ez a jelenség, mely során vagy olyan helyen ülök ahonnan, ész nélkül lehurrogva "leparancsol" azaz szép nyelven, diktál, hogy menjek a helyemről a villamoson,buszon vagy éppen úgy odapakolászik úgy, hogy levegőt nem kapni, és hogyha azért szólok elmondja a miatyánkat, hogy ő mennyit dolgozott anno, és hogy ő kiérdemelte ezt a helyet.


A lényeg az hogy szép szóval, normálisan nem lehet velük beszélni, így marad a nyilvános helyrerakás (mert ugyanis csak abból értenek a közepesen vulgáris) - azaz elküldöm mindenki őket előtt

Az a helyzet, hogy ledolgozták az életük. Mellette idehaza ki van ny*lva a s*ggük, nyugdíj mellett utalványokat kapnak, jobban vannak fizetve mint egy fiatalember, és egy fillért se kell fizetni se jegyre se bérletre, és ezzel vissza is élnek !!


Kinek mi a véleménye ezekről ?



2018. júl. 8. 18:32
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
81%

Volt már olyan, hogy tömegközlekedésen megjegyeztem, hogy biztosan fáradt az a táska, ami az ülésen van... :-D


Vannak problémás nyugdíjasok, igen, nem mind az szerencsére. Viszont a reggel piacra menőknek nem adom át a helyem, a piac egész nap nyitva van, nem csak akkor, amikor mások dolgozni indulnak.

2018. júl. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
0%

Minden embernek van valamilyen természete. Aki bunkó, az nem attól lett bunkó, hogy elment nyugdíjba.

Aztán ott van az érem másik oldala is: az idósek iránti minimális tisztelet is kiveszett az újabb generációkból. Ha rád kell szólnia, hogy emeld fel a sejhajod a buszon, akkor ez azt jelenti, hogy magadtól eszedbe sem jutott, noga alap. Terhes nőnek, idős embernek átadjuk az ülőhelyet.

Leszel öreg te is, jó esetben. Fog fájni lábad, derekad, mindened. Gondolj majd vissza ezekre a soraidra akkor!

2018. júl. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
"az idósek iránti minimális tisztelet" - A tiszteletet ki kell érdemelni, az nem a kornak jár... Más lapra tartozik, hogy vagyok-e elég figyelmes, hogy felajánljam a helyem, ha látom, hogy valakinek jobban kell, gyerek, idős, terhes, de lehet, hogy nekem is kell, mert mondjuk begörcsölt a lábam, és én sem bírok állni. Na, de azért láttam már összeveszni két utast egy ülőhelyért úgy, hogy volt másik szabad ülőhely is, de nem, mindkettőnek az az egy kellett...
2018. júl. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
23%
És mivel érdemelje ki egy idős ember a tiszteletedet, akit a büdös életben nem láttál korábban? Sokat elmond a mai társadalom állapotáról, hogy ezen egyáltalán valaki vitázni próbál...
2018. júl. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Mivel érdemelje ki? Mondjuk a viselkedésével, mondjuk azzal, hogy nem köt bele idegenekbe, mondjuk azzal, hogy nem pakol az ülésre, meg a közlekedőre, mondjuk azzal, hogy nem áll be az ajtóba a leszállók útjába, mondjuk azzal, hogy nem akkor tolakszik fel a járműre piacra sietve, amikor mások dolgozni mennek, a legnagyobb tömegben, mert a piac egész nap nyitva van...

Vannak normális idősek, velük én is normálisan vagyok, de vannak olyanok is, akik egyből emelik a hangjukat, pedig normálisan is hozzászólhatnának másokhoz.

Évekkel ezelőtt a földalattin utazva voltam szemtanúja egy jelenetnek, két lány elmélyülten beszélgetett egymással, ültek, annyira belemerültek, hogy tényleg nem figyeltek a tömegre, erre egy idős férfi kötekedve nekik esett, hogy nem veszik észre az időseket... Hát ha így belém kötnének (nincs hátul szemem, én is van úgy, hogy elbambulok, ember vagyok én is, és az a két lány is), én már csak azért sem állnék fel, lehet normális hangnemben is másokhoz szólni. Én például ha szeretnék leülni, és valakinek ott a táskája, teljesen másképp szólok az illetőhöz, és nincs is belőle probléma, felháborodás, vagy visszaszólás.

Nem várható el, hogy mindenki mindig egyből pattanjon másnak.

Jártam már úgy is, hogy nem álltam fel kismamának, mert akkora tömeg volt, hogy nem láttam, hogy épp egy kismama is felszállt, takarásban volt, aztán mire észrevettem, már jelzett, hogy a következőnél leszáll. Pech. Nincs Superman szemem.

2018. júl. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
0%

Ez az érvelés az első mondattól logikátlan.

Alap felállás (kellene, hogy legyen) hogy az idős embernek átadjuk a helyünket. Nem feltételekhez kötjük, meg teszteljük, hogy a nyugdíjas kiérdemli-e. Része a tiszteletnek. Tisztelt kérdezőnknek ez nem szokása. Ugyanakkor sérelmezi, ha ezt egy idős ember szóvá teszi. És ezzel vissza is kanyarodtunk az előbbi kérdèshez.

2018. júl. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
"Alap felállás (kellene, hogy legyen) hogy az idős embernek átadjuk a helyünket." - Nem, ez nem alap felállás, az az alap felállás, hogy HA ÉN NEM SZORULOK RÁ ANNYIRA, MINT MÁS, akkor felajánlom, hogy átadom a helyem, feltéve, ha épp én vagyok legközelebb ahhoz, aki épp lehet, hogy jobban rászorul. De csak azért, mert fiatalabb vagyok, nem adom át a helyem, mert lehetek én is rosszul, fájhat a fejem, begörcsölhet a hasam, vagy jöhetek éppen vérvételről, lehet ínhüvelygyulladásom, és fájhat annyira a kezem, hogy ne tudjak biztonságosan kapaszkodni, de lehet, hogy épp könyvet olvasok, és nem nézek fel. Sőt, az is lehet, hogy felszállt egy vak, vagy egy törött karú másik ember, és neki akarom átadni, nem a tolakodó vénasszonynak a nagy táskájával.
2018. júl. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
0%
Az idős wmber alapból jobban rá van szorulva, mint te. Ha megéred, rá fogsz jönni.
2018. júl. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már mondta idős ember, hogy nem ül le, mert nehezen áll fel.
2018. júl. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
0%
Ehhez feltehetőleg mutatnod kellett neked, (vagy hallótávolságon belül valakinek) némi szándékot arra, hogy átadd a helyed. Kezdünk másról beszélni.
2018. júl. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!