Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én vagyok csak úgy vele hogy...

Én vagyok csak úgy vele hogy vannak olyan nyugdíjasok akiknek nagy a szájuk, vagy extrém szemtelenek (tolakodóak)? Ki találkozott hasonló esetekkel?

Figyelt kérdés

Olyan témában kérem ki a véleményeteket, amely nem ritka téma; A nyugdíjasok pimaszsága.


Az a helyzet manapság, hogy az utóbbi időkben gyakran előfordul, hogy főleg a boltokban, tömegközlekedési eszközökön (busz, villamos) fordul elő ez a jelenség, mely során vagy olyan helyen ülök ahonnan, ész nélkül lehurrogva "leparancsol" azaz szép nyelven, diktál, hogy menjek a helyemről a villamoson,buszon vagy éppen úgy odapakolászik úgy, hogy levegőt nem kapni, és hogyha azért szólok elmondja a miatyánkat, hogy ő mennyit dolgozott anno, és hogy ő kiérdemelte ezt a helyet.


A lényeg az hogy szép szóval, normálisan nem lehet velük beszélni, így marad a nyilvános helyrerakás (mert ugyanis csak abból értenek a közepesen vulgáris) - azaz elküldöm mindenki őket előtt

Az a helyzet, hogy ledolgozták az életük. Mellette idehaza ki van ny*lva a s*ggük, nyugdíj mellett utalványokat kapnak, jobban vannak fizetve mint egy fiatalember, és egy fillért se kell fizetni se jegyre se bérletre, és ezzel vissza is élnek !!


Kinek mi a véleménye ezekről ?



2018. júl. 8. 18:32
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 29-es válaszolóval. Lehet itt udvariaskodni, de én is úgy látom, hogy az időseink nagy része borzasztóan pimasz, arrogáns, ráadásul mellé buta és az EQ-ja a béke segge alatt van.


És most nem csak a tömegközlekedésről van szó. Egyszerűen azt gondolják, h mert x évet leéltek, mindenhez értenek és még joguk van mindenkit lehurrogni.

A szomorú igazság viszont az, hogy egy kezemen meg tudom számolni, hány értelmes, normális időssel találkoztam, az általuk lenézett 20-30 évesek között jóval többel.


-volt olyan, h egy 60+ ismerős vízvezeték-szerelővel megbeszélte a főnök, h csütörtökön kijön az irodához, erre kedden 9kor szól, h 10re itt van, fúrjuk ki itt és ott, majd mikor nem lett kész az érkezéséig lekezelően még életvezetési tanácsokat is osztogatott nekik ( azt hittem, az egyik vill. szerelőnk pofán vágja)

-pár hónapja bicikliúton leszállok a bicikliről, megnyomom a gombot a zebránál, h zöldre váltson ,erre egy nyanya beszól, h mit nyomkodom, csak toljam át- na elszakadt a cérna, és elküldtem a f-rancba

-de neten is ugyanez van: félművelt arrogáns idősek szidják a fiatalokat


am egyszerű a magyarázat a jelenségre: amikor a szociban félrenevelt arrogáns prolik nyakukba kapják az időskori bajokat, na abból lesznek iylen idősek

2018. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

Én nagymamám a fél életét "keményen végigdolgozta", a másik felében pedig nekünk panaszkodott, hogy mennyit dolgozott.

Egyszer alaposabban kikérdeztem, hogy mégis mit volt a nagyon nehéz, és kiderült, hogy egy mai munkavállalóhoz képest kb. a bejárás volt a legmegerőltetőbb az egészben...

De ha azon múlik, annyira tudja ő is sorolni, hogy neki mi az ami jár, amiért már megdolgozott, és mint a legtöbb nyugdíjas, ő is úgy beszél a fiatalokról, mintha ők az idősek rabszolgái lennének kb.

2018. dec. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
52%

Vannak.

Ugyanúgy, ahogy vannak olyan extrém tudatalan, műveletlen szülők, akik úgy 'nevelik' kölkeiket, hogy tolakodnak felszálláskor, aztán elterpeszkednek és elnézik, hogy az öreg, netán rosszul járó ember álljon.

2019. jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!