Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valakinek vmilyen tipp, hogy...

Valakinek vmilyen tipp, hogy esetleg a nálunk lévő tanuló miért tűnt el? Vagy egyszerűen miért tűnnek el tanfolyamról csak úgy emberkék?

Figyelt kérdés

Lényeg az,hogy szoktak hozzánk járni tanulók gyakorlatra.

Jelenleg is van (vagy már nincs :D) egy tanuló lány nálunk.


Sok a melója,de tud járni.Most mondjuk 1,5 hetet kihagyott. Úgy volt múlt hétfőn(2-án) jön hozzánk,hétvégén pedig elméleti oktatáson részt vett,mert kolléganőm beszélt a tanfolyam szervezővel aki mondta,hogy volt elméletin. Kapott is egy fontos borítékot amit kolléganőmnek elkellett volna juttatnia hétfőn.


Nos múlthétfőn kolléganőm 2x hívta és írt is neki. Se vissza hívás,se üzenet,sőt üzenetet meg se nézte. Többet beszéltem már a lánnyal,gondoltam írok neki messengeren én is. Kedden írtam,hogy jól van e minden oké,mert hogy nem tudunk róla semmit. Meg sem nézte.

Azóta több képet posztolt instagrammra meg fb-ra. Sokszor elérhető,de nem jelentkezik. Ma ismét rá írtam hátha.... Ma se semmi reakció.


Jövőhéten kell majd jönnie,kíváncsiak vagyunk fog e jönni vagy nem.


Baj az,hogy a boríték meg nála.


Ugye nekünk kell vezetni jelenlétit stb

Így eléggé gáz,hogy azt se mondja fapapucs.


Nem rossz szájízzel váltunk el,nem lett megsértve meg semmi ilyesmi. Sőt még ő mondta,hogy akkor 2.án találkozunk.


Ha nem akar már járni vagy bármi baja van minimum egy üzenet azért jó lenne.


Ha jövőhéten sem jön,akkor a tanfolyam vezetőjének kell majd utolérnie hátha neki sikerülni fog. Ha nem akkor az szívás,mert a borítékba fontos dolgok vannak!


Nem értem az ilyen embereket,hogy mégis hogy gondolják ezt?


Főleg,hogy nem ilyennek ismertük meg. Ha vmi miatt nem tudott jönni akkor szólt előtte pár nappal. MIndig jelzett,mindig normális volt,tök jó fej,vicces lányt ismerhettünk meg benne. Nem értjük,hogy szó nélkül eltűnt.

Főleg,hogy posztolgat selfieket.


Igazából tudom nem tudjátok megmondani miért nem jelentkezik,de gondoltam hátha van még tippetek,mert fura ez az egész :/


2018. júl. 9. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
A veséje már úton van egy konténerben Kínába.
2018. júl. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

:D

Akkor nem posztolgatna a Balcsiról fotókat.

2018. júl. 9. 19:50
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod hol van, akkor nem is tűnt el.
2018. júl. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De ha azt vesszük,hogy nem válaszol se hívásra,se üzenetre már egy hete akkor nekünk "eltűnt". legalábbis gyakorlatról. Nyilván nem úgy értem,hogy semmit nem tudunk róla. De hogy mi ez az egész nem értjük,semmire nem reagál.
2018. júl. 9. 19:57
 5/13 anonim ***** válasza:
Ilyenek a mai fiatalok.
2018. júl. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Gáz az,hogy idősebb nálam 2-3 évvel.


Nálunk volt már 40 éves is,sokféle korosztályból szoktak lenni.


De valóban sok fiatal eléggé felelőtlen ebben 20-30 as korosztályban.



ÉN ezt sosem tenném meg mondjuk,meg mikor én voltam tanuló akkor sem.


Igazából fura,hogy nem ilyennek ismertük meg, nem tudjuk mi lehet az oka,hogy nem válaszol semmire.

2018. júl. 9. 20:05
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak ez az egy eltűnés volt vagy többen is csinálták már?

Tanulmányaim során legalább kétszer tapasztaltam olyat hogy sorra tűntek el tanulók szó nélkül. De legalább két munkahelyen is ugyanezt dolgozóktól. Mindegyik esetben közös volt az ok. Azt érezték hogy hülyének vannak nézve akit akár ingyen is lehet dolgoztatni és olyanok munkáját elvégezni akiket amúgy fizetnek érte és az lenne a feladata hogy azt a munkát elvégezze.

Néhány példát említek.


Egy angol tanfolyamon először egy angol egynyelvű tanár tanította a kb. 15 fős csoportot. Mindenki lelkesen járt, akár akkor is ha lázas volt. Mert öröm volt mindenki számára a hazaitól merőben eltérő oktatás, hogy a tanár ki is mondja hogy ti csak üljetek kényelmesen, ne szótárazzatok, ne oldjatok feladatokat hanem figyeljünk őrá mert majd ő dolgozik. Boszorkányos ügyességgel tanított. Aztán ezt a tanárt sajnos lecserélték három hazaira. Mindegyikben közös volt az, hogy majd ti dolgoztok és izzadtok, ő meg a fizetést felveszi például a népsport olvasásáért. Ha meg valaki kérdezni merészel például hogy mit jelent egyik angol szó, akkor egy rakás feladat feladásával majd kedvét vette a tanulóknak az ilyentől hogy a tanárt néhány másodpercre dolgoztatni merészelték. Sorra teleportálódtak a tanulók valami ismeretlen másik dimenzióba és persze szó és indok nélkül. Végül már csak két fő bírta idegekkel a gyűrődést, tán csak azért mert a külföldi munkához nagyon kellett az angol.


A fősulin is történt hasonló. A diploma átvételének idejére rádöbbentünk hogy lóvá tettek minket. No nem számít büfé szaknak amit tanultunk, csak szart sem ér mert csak alkalmazottakat képeztek ki és egy árva szó nem esett arról hogy az egyén hogyan legyen sikeres, szabad és jómódú az életben, például hogy indítson el egy saját vállalkozást alkalmazottakkal. Hisz végül is a felsőfokú végzettségtől ez elvárt ha a 6 elemis juhászunk is megtette. Egyetlen osztálytalálkozón sem jelentünk meg. Csak egy-két fő. Még a tanárainknak sem köszönünk a városban. Értetlenül nézünk rájuk hogy mit néznek, mit várnak? Tán mondjuk el az igazat hogy a munkájuk egy nagy kalap szart ért? Hogy a felsőoktatás színvonala jóindulattal egy szakmunkásképzővel egyenlő? Ezt igazolják a bérek is, hisz egy diplomás fizetése nem éri el egy nyugati 8 elemit végzett utcaseprő fizetését sem.


Egyik munkahelyen is történt hasonló teleportációs jelenség sorozatban. Ott műszaki vezetőnek vettek fel embert. Kiderült hogy minimálbérrel és a feladata az volt hogy a céget teljes egészében működtesse, miközben a zsebbe jó vastagon fizetett többi alkalmazott a napot lopja és tán az egy balekon röhögnek. Legtöbbször szó nélkül szoktak teleportálódni. Én azért szóltam hogy ettől a pillanattól én már fel vagyok mondva és csak vendég vagyok itt és kérem a papírok rendezését.

2018. júl. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Értem amit írsz, így érthető,hogy "eltűntek"


Nálunk nincs szó ilyesmiről,mert mindig pozitívan segítőkészen álltunk. Sose parancsolunk rá egy tanulóra sem,nem vagyunk bunkók.

Egyébként kutyakozmetikai tanfolyamról van szó.

Meg én pl olyan vagyok elviszem a kutyát fürdetni szó nélkül. De ha épp wc-re kell mennem vagy vmi van akkor mondom a tanulónak,hogy elviszed légyszi fürdetni? De ez sosem szokott gondot okozni. Mint írtam utoljára amikor elváltunk,mert egy darabon együtt mentünk haza akkor is végig nevettünk,meg mondta is,hogy majd 2.án akkor majd találkozunk.


Azon a napon sem történt semmi, sőt ha jött gyakorlatra tök sokat nevettünk, jól teltek a napok,tehát semmi rosszat nem tudok mondani igazából. Mivel én pár éve voltam tanuló,így én mindig úgy veszem őket mintha én lennék,kedves vagyok,segítőkész, parancsolgatós sosem voltam, inkább megkérem őket ha vmi van. Kolléganőm is. Rossz szavunk nem volt rá igazából.


Nem volt ilyen még,hogy egy tanuló szó nélkül nem jön.

Mindegyik tanuló szólt előtte,ha még csak aznap reggel,de szólt,hogy nem jön.

2018. júl. 9. 20:28
 9/13 A kérdező kommentje:

Sőt tanulókutyát is szoktunk beírni ha tudjuk jönnek biztosra.

Múlthétfőn is volt neki beírva így picit csúsztunk is,mert egy időpontra 3 kutya jött ugye,mert úgy volt jön.

2018. júl. 9. 20:30
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos rájött, hogy a kutyakozmetika nem egy olyan munka amit iskolában tanul az ember és teljesen mindegy, hogy van-e papírja róla vagy sem. Biztos talált valakit, aki normális bért fizet neki

Az én szakmám ugyanilyen. Én autószerelő vagyok és szinte mindent amit tudok azt a munka során tanultam meg. A mai eszemmel biztosan nem sz_ptam volna végig azt a négy tanévet ingyen és a három nyaramat havi 20 ezerért. Inkább kerestem volna egy maszek műhelyt, ahol megtanulhattam volna az alapokat és ha a minimálbért odaadják, már majdnem 6 millióval beljebb lennék és még a szakmát is megtanultam volna. Annak amit az iskolában tanultam, kb az 1%-át nem hasznosítottam és papírt sem kértek sehol. Bementem próbamunkára, látták, hogy tudom az alapokat és felvettek. Az iskola elvégzése óta három munkahelyem volt, de egyik sem látta még a bizonyítványomat sem.

Szóval érthető, hogy a kiscsaj nem fogja kidobni az ablakon az egész nyarat egy olyan melóért ami semmit nem fizet, de még hasznát sem fogja venni a jövőben

2018. júl. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!