Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám megtanulni a...

Hogyan tudnám megtanulni a helyes váltást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyszerűen nem megy a váltás,pontosabban a visszaváltás.

Vagy túl korán,vagy túl későn váltok.Pl ha kanyarodáskor teszem vissza kettesbe,akkor tuti,hogy ránt az autó.Mondták,hogy ne ugorjak le a kuplungról,ilyenkor meg az oktató szól,hogy engedjem már fel...

Nem tudok kiigazodni rajta...

Egyszerűen már annyira elkeseredtem,hogy a 22. órámban is probléma a visszakapcsolás.Fordulások,parkolások mennek...és az egyik legalapabb meg nem:(

Nektek van valami tippetek/ötletetek?

A segítséget előre is nagyon köszönöm!:)



2015. jan. 30. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Igazából a tempótól függ milyen sebességfokozatba rakod a kocsit. Tulajdonképpen érzésből meg lehet határozni. Én felváltásnál körülbelül 20-nál rakom a 2-est, 30-nál a 3-ast, 40-nél a 4-est, 60-nál az 5-öst ha próbálok a takarékosságra menni (kis szívó-benzin motor).

Kanyarodás előtt lassíts a megfelelő sebességre, utána rakd neki a 2-est (30 km/h körül már szépen veszi).

2015. jan. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
írtad hogy kanyarodásnál rángat az autó ha kettesbe rakod? próbálj fékezni előtte persze ne satufék csak finoman,sztem túl nagy a sebesség ahhoz a fokozathoz meg felengedésnél pici gázt is adjál neki vagy ahol fog a kuplung (ott kicsit keményebb,érzed azt) ott picit megtartod közbe gázt adsz.Valakivel gyakorolj ha nagyon rá érsz ne az oktatóval.
2015. jan. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
igen én is úgy tanultam hogy 2.es váltom 20-nál 3.at 30.nál 4.40nél stb.. az se gáz ha figyeled h pl ha kanyarodsz akk mennyivel mész meg autóhangjából is lehet hallani ha "felbőg"
2015. jan. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
gyakorolj! visszaváltás közbe nyomj féket is és akor nem fog rángatni az autó.
2015. jan. 31. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Összetett cselekvés amit szét kell szedni részleteire.

Ezért előszőr ne akarj kanyarodáskor váltani! Már kanyar előtt egyenesben rakd kettesbe és így kanyarodj anélkül, hogy a váltót bizergálnád. Így egyszerre csak egy dologra kell figyelni és később majd ha rutinszerű lesz akkor fog menni a két dolog egyszerre!

2015. jan. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt, nekem is magyarázott az oktató. 20 óra után senki nem tud úgy vezetni, mint 20 év után.

1. és 2. sebbességben lassabban emeld fel a lábad. Ne kapkodj!

Nálam is volt ilyen hiba. Én még vettem 10 órát és úgy mentem vizsgázni, meg is vágtak, de nem emiatt, hanem, mert a parkolóban nem idexeltem. :D

Hogy normálisan tudj váltani legalább 6 hónapot kell rendszeresen vezetni.

30 óra alatt semmit se lehet megtanulni.

Ja és jó tanács ne feszengj, mert én is attól lettem ki, hogy az oktató állandóan ilyeneket mondott.

2015. febr. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget,ment a zöld pacsi!:)
2015. febr. 2. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!