Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudnátok segíteni? Miért van...

Tudnátok segíteni? Miért van ez? Miért vagyok ilyen? Ez normális?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok és van egy barátom lassan 2 éve..nagyon jól megvagyunk, persze néha sajnos vannak kisebb hullámvölgyek amivel nincs is baj merr utána megoldjuk a problémát, de most már kezdem magamat nem érteni..az utóbbi időben már a pszichológuson gondolkoztam, mert szerintem nem normális ahogy viselkedem..picit sértődékenyebb vagyok mint az átlag de ez ilyen 5percig tartó max 10, és amikor elmúlik akkor mintha kicseréltek volna, minden 'hepi' persze ez a barátomnak kezd sok lenni, nem mondja de látszik rajta meg hát ki tűri el az ilyet?! Sőt, sajnos olyan is van amikor bunkó vagyok vele, de ez ritkán van és van amit észre veszek, van amit nem, ezt most először tette szóvá, persze van amikor Ő is az sz@r napjaiban és van amikor Ő váltja ki a bunkó stílusomat, és van amikor ideges vagyok és csúnyát mondok, persze megbánom de utána hiába a magyarázkodás..egyszerűen túl hamar kapom fel a vizet, de nem csak nála, itthon is, iskolában is, barátaimnál is, és egyszerűen nem tudom mit kéne ahoz csináljak hogy ne egy idegbeteg állatnak tartsanak lány létemre..mindig elhatározom de tényleg mindig hogy megváltozom igen is, de mindig van valami ami 'elcseszi' ezt..persze vissza térve a barátomhoz ma beszélek vele erről, és én ténylegesen változtatni szeretnék de már azon is gondolkoztam hogy pszichológushoz kéne menjek..a válaszokat nagyon köszönöm, remélem van aki tud segíteni, a bunkó emberekre meg nem vagyok kíváncsi. Ui: 4éve meghalt a nővérem 3éve pedig elváltak a szüleim, lehet köze ezekhez hogy ilyen vagyok?!

##eznormális
2018. júl. 10. 06:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy borderline.
2018. júl. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt mindenre a borderline a válsz... vagy a "nárcisztikus személyiségzavar"


A pszichológus nem árthat, de kétlem hogy bármiféle mentális betegséget állapítana meg. Valószínűbb hogy "jó kislánynak" neveltek, és elfojtod a valódi érzéseidet de időnként kitörnek belőled - majd jön a "jaj meg nem bántsak valakit" effektus, és megbánod hogy beszélni mertél. Erre az a gyógyszer, hogy megtanulod idejébe kimondani mi bánt, nem gyűlik benned a feszültség addig amíg kitör belőled

2018. júl. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1 én nem látom ilyen súlyosnak a dolgot hogy borderline lenne, a szüleim nem igazán veszik észre ha baj van, mert inkább nem mutatom ki, és az ilyen problémáimat magamba folytom és fejben próbálom megoldani..a szüleim okos lánynak tartanak aki néha hisztizik apróságokon de ennyi.
2018. júl. 10. 06:56
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 igen így van ahogy leírtad viszont tudni kell hogy csak az érzéseimmel van ez, hogy elfolytom, és nagyon nagyon nehéz harccal tudnak rávenni arra hogy elmondjam, de ritka aki kűzd..viszont ne egy szerényke lánynak képzeljetek el mert véleményem van és nagy szám is, amikor kell akkor kinyitom, viszont ez mellett puhány vagyok, ami miatt csak a veszekedés megy és utána kapom a lebaszást MINDENHONNAN hogy mekkora paraszt vagyok, meg a francért nem mondom el a bajomat, VISZONT ha elmondom, akkor meg az a baj hogy ez ez miért baj számomra, remélem ez értelmes volt. És igen a barátommal is fordul elő ez, viszont nem tudom hogy hogy magyarázzam el vagy egyáltalán megmagyarázzam e neki azt hogy segítségre van szükségem..
2018. júl. 10. 07:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor meg is van a baj oka. Nem árthat a pszichológus, de nem holmi személyiségzavar miatt, hanem hogy ezt helyretegye benned. Hogy megértesse veled: nem vagy bunkó csak mert ki mered mondani mi van, mit gondolsz.
2018. júl. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!