Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek normális, hogy a...

Szerintetek normális, hogy a mai társadalomban ilyen szinten elhatalmasodott az alacsony emberek gyűlölete? Ez miért nem számít diszkriminációnak, mint a homofóbia vagy rasszizmus?

Figyelt kérdés

Nap, mint nap szembesülök azzal, hogy bizonyos emberek sértegetnek és megvetnek a magasságom miatt, akár a kollégáim akár más kívülálló emberek. Ha egy alacsony valami oknál fogva kivívja a környezete haragját, akkor egyből jön a törpe/mélynövésű/Napóleon-komplexusos ütőkártya. Orbán Viktort is állandóan a magassága/külseje miatt pocskondiázzák (politikai nézettől függetlenül):

[link]

Elég csak hasonló cikkek alatt a kommenteket elolvasni. Vagy aki követi a világbajnokságot, az láthatta, hogy az argentin válogatott nagyon leszerepelt. És ki volt az össznépi társadalom bűnbakja. Hát persze, hogy a 170 magas Leo Messi, akibe a közösségi oldalakon ott rúgtak bele, ahol csak tudtak olyan jelzőkkel illetve, mint "gnóm"/"törpe"/"hormonkezelt". Még halálosan is megfenyegették. A társkeresésről már nem is ejtek szót. Sosem volt barátnő és tucatnyi alacsony ismerősömnek nincs hosszú évek óta párkapcsolata. Kérdezem én: Ez nem ugyanolyan diszkrimináció, mint a homofóbia vagy az antiszemitizmus/rasszizmus, amelyeket pl. büntetnek is? Hogy lehet az, hogy ebben a nagy felvilágosult XXI. századi "ál píszi" világban még mindig olyan szintű a boszorkányüldözés az ideáltól eltérő emberekkel szemben, mint a sötét középkorban?



2018. jún. 24. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Hát, a törpék élete nemcsak játék és mese. :)
2018. jún. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, milyen emberek közt mozogsz, én sem vagyok magas a 171 centimmel, de nem kaptam beszólást még emiatt. Ha kapnék is, nagy ívben tojnék rá, mert igencsak szellemileg selejt emberek használjáka magasságot (vagy alacsonyságot) negatív jelzőként másra.
2018. jún. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%

Nem hiszem, hogy érted, hogy mi a különbség a tényleges diszkrimináció, és a csúfolás között.

A rasszizmus, szexizmus és homofóbia emberéleteket követelnek. Rendszeresen olvashatsz cikkeket bigottságból elkövetett bűncselekményekről, emberölésekről, kínzásokról, arról, hogy bizonyos csoportba tartozó emberek statisztikailag hátrányban vannak, ha állásokra jelentkeznek, vannak, akiket kidobnak a szülei az utcára, amikor megtudják, hogy melegek, stb...

A kisebbségekhez tartozó emberek együtt élnek azzal a tudattal, hogy vannak helyek a világon, ahol még mindig vadásznak a hozzájuk hasonlóakra, és gyilkolják őket, mint az állatokat (vannak országok, ahol halál jár a homoszexualitásért) vagy mái napig is eladják őket rabszolgának (líbiai rabszolgapiac), és hogy még a "normális" országokban is ferde szemmel néznek rájuk, azzal a különbséggel, hogy itt illegális ártani nekik.


Ezt nincs jogod ahhoz hasonlítani, hogy néha pár utolsó tirpák paraszt kommentel a neten valami olyat hogy "xDDDDD lol micsoda TÖRPEEE XD"

Az alacsonyság nem vonzó a többség számára. Sajnos ez van, nem lehet mit tenni vele, és sokan fogják csúfolni az alacsony embereket. De ez nem szisztematikus elnyomás.

2018. jún. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem hatalmasodott el, az hogy te egy komplexusos idióta vagy, egyéni szoc problém. :D


34 éves vagyok, 165 centi, eddig még soha! nem néztek le, és nem szóltak be a magasságom miatt.


Ha neked beszólogatnak, akkor nyilván lerí rólad, hogy mennyire nem vagy elégedett magaddal. Ennyi.

2018. jún. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%

Egy szülőpár megkínozta és megölte a 8 éves kisfiát, mert azt hitték, hogy meleg volt.

Hónapok, vagy évek alatt többször megverték, éheztették, kikötözték, bezárták, kiverték a fogát, eltörték a bordáit, megégették, és elvileg horpadás is volt a koponyáján. Ezen kívül a gyereket megalázták, rákényszerítették, hogy lány ruhákban menjen iskolába, hogy babákkal játsszon, romlott ételeket etettek vele, aztán amikor egyszer kihányt valamit, megetették vele azt is.

Ez diszkrimináció. Ez fóbia. Egy kisgyerekkel tették ezt a saját szülei. A homofóbia tabu, mert ilyenekre sarkall embereket. Ezt akarod te összehasonlítani a piti piszkálódásokkal?


[link]



[link]

2018. jún. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#4: "arról, hogy bizonyos csoportba tartozó emberek statisztikailag hátrányban vannak, ha állásokra jelentkeznek"


Ez pl. tökéletesen igaz az alacsony emberekre. Nyílt titok, hogy egy alacsony pasit sokkal kevesebb eséllyel vesznek fel egy adott pozícióba, mivel nem illik bele a "vállalati imidzsbe". Csak éppen ezeket nem hangoztatja az Amnesty International meg egyéb jogvédő szervezet hanem egyszerűen elkönyvelik annak, hogy az "egyéni preferenciák" a mérvadóak és nincs szó diszkriminációról.

2018. jún. 24. 13:43
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Ne mondd már nekem, hogy például programozónak kisebb eséllyel vesznek fel, mert alacsonynövésű vagy.
2018. jún. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

A családomban és a környezetemben, baráti társaságomben is elég sok alacsony növésű férfi/nő van.

Még soha nem hallottam, hogy emiatt gúnyolták volna őket.

Az biztos, hogy egyikük sem akart dokkmunkás vagy költöztető lenni, de észrevettem egy olyan dolgot, ami csaknem mindannyiukra jellemző: azt a célt tűztek ki maguk elé, hogy valamiben kitűnjenek, legjobbak legyenek, és így senkinek nem az jut először eszébe, hogy milyen alacsony, hanem az, hogy milyen jó abban, amit csinál.

És vannak köztük színészek, orvosok, informaikusok, fordítók és még folytathatnám.

Aki olyasmiért vesz célba egyes embereket, amiről nem tehetnek, mert akaratukon kívül olyanok, amilyenek, az csak saját primitívségéről tesz bizonyságot.

2018. jún. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom más nőnemű hogy van vele, de én személy szerint, mióta megnéztem a Fullmetal Alchemist-et, amiben a főszereplő mindössze 5 láb magas, jobban vonzódom az alacsony fiúkhoz/férfiakhoz.
2018. jún. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!