Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tapasztalt emberek, akik...

Tapasztalt emberek, akik leszoktak alkoholról/tudatmódosító szerekről, segítség kellene, hogyan történt az életmódváltás?

Figyelt kérdés
Nem tudom már mit csináljak.Az alkoholt már 20 éve kerülgetem így vagy úgy,közben volt sok dolog is.Őszintén erről teljesen soha senkinek nem beszéltem.Eddig úgy voltam vele lesz ahogy lesz,majd csak történik valami,megjön az eszem,de nem.A fő gond amit gondolok az,hogy szükségem van valami bódult állapotra,nem tudom elképzelni hogy normális életet éljek bármi ilyesmi nélkül.Dolgozok,hazajövök,van 2 tevékenység amit szeretek,de ezt is úgy csinálom,hogy közben iszogatok,így érzem magam nyugodtnak.Nagy ritkán bejön más is,de ami most megijeszt,hogy orvos írt fel nyugtatót más dologra.Eddig ezt teljesen hárítottam,kiváltottam a receptet,és elszállt az önkontroll,bevettem második nap majdnem mindet.Szerencsére csak bealudtam egy napra,de úgy látom önkontroll nálam nulla.Mindegy mi,csak hasson valamennyire.Ezt a berögződött agymenetemet hogyan lehetne kiírtani ? Teljesen nem tudom,elég lenne kis lépés is.Az alkohol iránti vágyat ki tudom váltani nyugtatóval(frontin) egy idő után ? Tudom hogy egyik se jó,mert aztán a másikról kell leszokni,de talán az valamennyivel jobb.Mindenképp helyettesítenem kellene valamivel,mert mivel dolgozom,elfáradok,utána már nem sok erőm van ahhoz hogy fussak,stb.,örülök hogy élek.A napi rutinomat változtassam meg valahogy ? Mert hazajövök,első hogy bontok egy sört,aztán jön a következő,inkább iszok mint eszek.Menjek el valami gyűlésre ami alkoholistáknak van,az segít ? Fő kérdésem az lenne,akik túljutottak ezen,élik a mindennapokat,nem sóvárognak a bódulat iránt ? (a kérdés szeretném ha ebben a kategóriában maradna,mert talán itt több olyan ember van,aki ezt leküzdötte).
2018. júl. 13. 18:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Nehéz dolgok ezek. Én dohányoztam, és is úgy voltam vele, hogy áhh, egyszerűen nem megyek be a dohányboltba és nem veszek cigit... szerinted hányszor sikerült betartani?

Végül az e-cigivel szoktam le, de ez persze neked nem megoldás.

Szerintem kérj segítséget, egyedül nem fog menni.

2018. júl. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!