Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék lejebb adni az...

Hogyan tudnék lejebb adni az igényeimből?

Figyelt kérdés

Nem kell különösen nagy dolgokra gondolni. Arra kellett rájönnöm,hogy amikbe az előző 10-15 évben minden energiámat belefektettem (egyszerű, minimalista életmód egy adott városban, egy bizonyos nő, egy kitűzött sportsiker stb), nem valósíthatóak már meg.


Ezek a számomra nagyon fontos dolgok csak hátráltatnak. Nem tudom elengedni ezeket és sok kudarcot megélek miattuk ami miatt vannak egészen komoly negatív időszakaim.


Itt egy példa: Most is egy nagyszerűnek igérkező munkahelytő várom a választ ami miatt sok másikat kihagyok ahova nagyobb eséllyel kerülnék be.


Józan ésszel nézve egy bármilyen munkahellyel, itt ahol vagyok, egy bármilyen nővel, lakóhellyel, sporttal kapcsolatos célok valószínűsíthetően boldogabb életet tudnék élni.



2018. jan. 11. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Célok nélkül nincs értelme az életnek, ne érd be akármivel/kivel...
2018. jan. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Már nem emlékszem melyik könyvbe belelapozva olvastam a "legkisebb erőfeszítés törvénye" nevű szabályt. De a három szóból álló kifejezés tömören elmondja a lényeget. Csak olyan célt tűzzünk ki és valósítsunk meg ami nem jár viszonylag több befektetéssel mint az eredmény. Illetve a lehető legegyszerűbben valósítsuk meg a céljainkat.

Például valamikor elektronikai vállalkozást akartam otthon létrehozni. De meg sem fordult a fejemben az hogy elvégezzem hozzá a villamosmérnökit. Mivel gépészmérnökként már átéltem hogy mennyi rakás haszontalanságot kellett tanulni, amibe aztán ki is égtem mert az eredmény nem múlta felül a befektetett energiát. Ezért otthon sajátítottam el az éppen szükséges ismereteket, ha éppen úgy tartotta kedvem akkor kényelmesen fekve és nem egyetemre loholva nap mint nap meg vizsgákon idegeskedve. Így már tetszett az eredmény, mert nem fektettem bele a szükségesnél több időt és energiát.

Viccesen hangzik de Stadler József még jobban csinálta. Ő egy 6 elemis juhász volt, de focicsapata is volt.

2018. jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy vannak céljaid, még lehet B terved, munka kapcsán legalábbis mindenképp. A kapcsolatok vagy öszejönnek, vagy nem, ez nem csak rajtad múlik. Ami nem megy, azt nem kell erőltetni. A sportot meg ha hobbiként űzöd, akkor az legyen a cél, hogy élvezd, aztán eljutsz benne, ameddig eljutsz.

Ha én ragaszkodtam volna ahhoz a jövőhöz, amit gimiben kitaláltam, akkor lehet, hogy négy éve itthon ülnék várva a csodát, ehelyett van egy szakmám, amiről nem is gondoltam volna, hogy tetszeni fog, mégis tetszik. A célok jók, ha motiválnak, de nem arra vannak, hogy gúsba kössenek.

2018. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy ezek az igények túlzóak e vagy sem.

Ha túlzóak, mert sokkal szerényebb képességű vagy, mint korábban gondoltad magad, akkor bizony lejjebb kell adni az igényekből.

De ha nem túlzóak, csak néha konfliktusok vannak emiatt az életedben - akkor inkább a konfliktus viselő képességedet kell növelni, vagy konfliktus kezelő tréningre kell baíratkozni.

És KÜZDENI ezerrel!!!

2018. jan. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, nincs, de annak se ha elpocsékolom az életem arra, hogy tapasztalhatóan ezeket nem tudom elérni. Másrészről sok olyan kevésbé érdekes, de stabilabb lehetőség van amiket elszalasztottam ezek miatt.
2018. jan. 11. 13:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha elérhetetlen álmokat, célokat kergetsz és közben "elmegy melletted" az élet, az valóban gáz. Mondjuk, adott esetben te magad is érzed valamiről(munka, stb.), hogy csak vágyálom, akkor talán jobb "elengedni".
2018. jan. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a munkahely dolgot azért nem értem. Attól, hogy várod a választ egy "nagyszerűnek ígérkező" cégtől, közben próbálkozhatsz máshol is. Felmondási idő alatt, bármikor eljöhetsz.
2018. jan. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Számotvetve az életemről kifejezetten azt látom, mivel eddig semelyik rész nem alakult közel sem úgy ahogy szerettem volna, hogy ez egész egy nagy vágyálom.


Pont az itt kérdés, hogy ennyire túlbecsültem volna magam?


Mert nem "űrhajós" akarok lenni csak egy egyszerű kikötői raktáros most már. Észak-Németországban. Az a gond, hogy helyben csak olyan munka van aminek a fizetését fel is élem (Észak Alföld) és akárhol máshol szerzek állást, mert most ezzel nincsen gond, onnan az albérlet miatt nem túl értelmes dolog elköltözni mert bukom a pénzem felét jelentő kauciót. Igazából ezen a területen vagyok a legbizonytalanabb.


Nem is egy szupermodelről van szó. Ő igazából csak nekem olyan nagy valaki...


Talán a sport az ahol a legvadabb az egész, mert maratont illetve 300 km es túrát terveztem, de a térdem nem bírja már a félmaratont se igazán...


Volt más kariercélom is (ez volt az A terv), ami másabb jellegű, viszont ott tudományos fokozattal és jó portfóliával se keresi meg az ember azt, ami az albérletre meg a kajára kell (ki sejtette, hogy az egyetem kezdete óta eltelt 15 év alatt nagyjából 40%-al nőttek a fizetések :D ) és ez elég Magyarországspecifikus dolog volt.


A lakás esetében pedig egy csótány/penész mentes garzon lenne az a vágyálom :D


Ezek után nem mondhatja senki, hogy nem mertem nagyokat remélni! :D



Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Igyekszem ezeket hasznosítani.

2018. jan. 11. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!