Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a történetről?

Figyelt kérdés

Mesélősdi:


Volt egyszer egy aranyos kisgyerek. Szeretett játszani, és pajtást keresni, bér ez nehéz volt, mert sok mindenben különbözött a többiektől. De kezdetben nem érdekelte.

Az iskolát nagy kedvvel, vágyakkal telve kezdte el és azt hitte sikerül majd sok minden. De bénaság követte a bénaságot, ráadásul különc maradt így a többség mindig bántotta, kitaszítottságában a vágyai élete virágában meghaltak. És otthon is megszűnt minden támasza, magára maradt magányával.

Másodjára már kész fiatalemberként az új helyen bezárkózva és gyűlölve az egész világot kezdett el tanulni motiválatlanul. Lassan felemésztette a szomorúság de megtanult egyedül lenni. De volt egy társa aki kitartóan közeledett felé, kedves volt és különös barátság született köztük, az évek alatt testvérnek kezdték el tekinteni egymást.

Ám minél közelebb kerültek annál gyorsabban romlott meg a kapcsolatuk. A fiú eleinte nem tudta miért, de lassan összeállt a kép: mert arra ítéltetett ezzel, hogy az ő tehetségét és boldogságát figyelje minden nap..

Mire elmúltak az iskolai évek megszakította vele a kapcsolatot és remélte, hogy messze, gólyaként új életet kezdhet új pályán új emberek között. Melegszívű, barátságos emberek között kezdett gyakornokoskodni és meg is szerették egymást - remélte, hogy sikerülhet itt maradnia. De sajnos ügyetlensége, figyelmetlensége és gyengesége miatt megint kudarcot vallott. Így ezt a lehetőségét is elveszítette.

Ezért aztán élhetek boldogtalanul amíg meg nem halok.


Mit tegyek ha így látom magamat? Mit kéne látnom?



2018. júl. 15. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
10%

Ha lesz pénzed szeretni fognak az emberek.

Aki ezt tagadja, az meg hazudik neked és félrevezet és szenvedni fogsz tovább.

2018. júl. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Túl komolyan veszed a dolgokat, mások is bénáznak, csak nem vallják be.
2018. júl. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

1# Szerintem neked nincs pénzed és könyebb egy külső indokot keresni, hogy mért vagy rossz helyzetben mint belátni, hogy valamilyen téren gyengeségeid vannak.


A pénz nem oldja meg a magányt, csak elviselhetőbbé teszik.


Akkor szerintem minden szegény és felső középréteg közötti embernek (azaz kb mindenkinek) rossz a társaságiélete?

2018. júl. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%

Én nem vagyok magányos.

Vannak barátaim akik ugyanúgy tudják, hogy a pénz a legfontosabb az életben. Nem is egy, rengeteg.

De ehhez az kell, hogy beismerjük a valóságot.

2018. júl. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

A pénz nem tesz boldoggá, csak megoldt pár problémát, ami amúgy meggátolná a boldogságodat.


Pl.: Nem attól szeszel boldog, hogy passzív jövedelmed van és úgy alakítod a napod, ahogy akarod. Attól, hogy a barátnőddel együtt töltesz egy kis időt, kimozdulsz, edzel egy jó stb... A pénz csak sok pénz csak eliminálja az bodogságodat gátoló dolgokat.


Meg az emberek nem azért fognak veled barátkozni, mert egy régi suziki helyett egy bentley wraithből szállsz ki vagy ha igen, akkor rossz társaságban vagy...


Akkor azt mondod, hogy az emberek 95%ának rossz a társasági élete, mert az anyagihelyzete nem kiemelkedően jó, csak a kifejezetten rossz és jó között ingadozik?


Amúgy az, hogy szó szerint 1 percel a kommentem után válaszoltál és az eredeti kommentedet meg az előtt 1 órával raktad ki ... azaz folyamatosan azt nézed az "általad megválaszolt" szekcióban, hogy kivel lehet veszekedni :) Valószínűleg csak egy troll vagy, ezért több időmet nem pazarlom rád.

2018. júl. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5, és látod, elérte a célját, öt komment született arról, hogy kell-e pénz a boldogsághoz, és a kérdező számára releváns részlet csak kevés van bennük...


Kérdező, jól értem, hogy az van, hogy volt egy barátod, akit gyakorlatilag rajongásig imádtál, és azért martad el magad mellől, mert féltékeny voltál a tehetségére, aztán most elvesztettél egy szeretett munkahelyet?

Ha valakire féltékeny vagy ("rosszindulatú" féltékenységgel, tehát nem példaképként tekintesz rá, hanem gyűlölöd, mert te sosem nőhetsz fel hozzá), az nem lehet a barátod. Ne áltasd magad azzal, hogy barátok voltatok.

Munkahelyet pedig sokan vesztettünk már el, saját hibából is, nincs ebben semmi, majd találsz másikat. Amire szükséged is lesz, mert egy jó szakember, aki helyrebillentené a sérült önértékelésed, nem két fillér :/

Lehet, hogy nyersen fogalmaztam, de hidd el, nem megbántani akarlak ezzel.

2018. júl. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem egy egyszerű munkahelyről van szó. A barátaimat és a kollegáimat vesztettem el, plusz olyan embereket is akikre felnéztem - csak mert elbaltáztam az iskolában. És egyszer minden pohár betelik. Az enyém ezzel már kicsordult.
2018. júl. 16. 01:10
 8/9 anonim válasza:

Őszintén, én is valami hasonlón mentem keresztül, még anno általánosban. Aztán gimiben, a kollégiumban csak a szobatársaim szekáltak meg pletykáltak ki.


Hátőhh.. nekem sikerült ebből úgy kihátrálnom bizonyos szempontokból. Kicsit behazudtam magamnak egy más gondolkodásmódot aztán már is szebbek a gimis éveim.


Azóta ilyen lelki társként működök xD.

Én ezzel palástolom a problémáim, engem is nagyon zavart hogy nem barátkoznak velem. Szóval túllendűltem a makacsságomon, " már pedig ha nem fogadnak el így a kedvükért nem változok/nem tudok változni szituáció"-ból.


Igazság szerint csak a pozitívumot kell keresni kb a legtöbb cselekvésben amit csinálsz. De csak a pozitívumot. Letudod magadban, és mész tovább. Kis magabiztosság növelő egy idő után, csak az emberek ehhez rohadt makacsok.

2018. júl. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És mivel növeled magadnak a magabiztosságod?
2018. júl. 16. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!