Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismertek ilyen storykat a...

Ismertek ilyen storykat a saját gyerekkorotokból, vagy a gyerekeitekéből? (Első tudatos döntések)

Figyelt kérdés

Mindig felkapom a fejem, ha azt hallom, hogy kisiskolás gyerek, akinek a felnőttek szava még szent, felülbírál egy szabályt. Érdekes, ahogy kialakul a tudatos döntés képessége :D

Mielőtt félre értené bárki, nem arról van itt szó, amikor egy kölyök hisztis és kezelhetetlen, hanem arról, amikor egy általában szabálykövető gyerek, egy kivételes helyzetben hoz egy döntést. Sajnos általában elfelejtem ezeket a jó kis történeteket, ha csak itt-ott hallom, de egy példát le tudok írni:


Az elmesélő gyerek általában békés kisfiú volt, nem bántott más gyerekeket. Egy másik fiú folyton csúfolta és elvette a cuccait, nem egyszer meg is rongálta azokat, és más osztálytársakat is rávett erre. Az elmesélő kivárt egy esős napot, hogy belelökje az agresszort a legnagyobb sárba, majd beletaposta a cuccait is, végül kereket oldott. A tanárok persze megbüntették, de ezzel tisztában volt az elején. Azt is tudta, hogy otthon mit fog kapni, mert a szülei kiszámítható büntetésekkel nevelték. Elmondása szerint számolt mindezzel, és nem érezte azt a gyermeki lelkifurdalást, amikor egy felnőtt haragszik rá. Harmadikos volt. 8-9 éves.


Ehhez hasonlók érdekelnek. Előre is köszönöm annak, aki megosztja velem.


2018. júl. 15. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Amit írsz az tudatos cselekedet, nekem is volt sok ilyen, egy csendes srácot piszkáltak általánosban, én meg egyszerre mindháromba belekötöttem hogy velem próbálják ugyanezt, verekedtünk bár többet kaptam hisz mindhárman ütöttek de legalább én is adtam nekik, igazgatói lett belőle.


Középiskolában már nem csak magyarokkal akaszkodtam össze, hanem leginkább cigányokkal, volt balhé szünetben, órák után, torna öltözőben, mondjuk szidtam a fajtájukat mindig, ahogy a mai napig.


Előfordult továbbá hogy egy használt autó kereskedő a lealkudott autó árát a kocsin akarta kispórolni, hogy legalább pár tíz ezer ft visszajöjjön neki, azzal nem számolt hogy előző nap jól átnéztem a kocsit és tudtam mi van rajta stb, másnap átnéztem még egyszer de percek alatt két hiányosságot is találtam, mondtam neki hogy itt vehette ki valaki vagy a fiai vagy Ő maga, ha nem kerül elő a 2 holmi, szépen elbeszélgetünk a többi vendég előtt, és lehet anyagilag is rosszabbul fog járni ha véletlen letörök pár tükröt a kocsikról, egy kis szóváltás után előkerültek a hiányosságok

2018. júl. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ennyire nem érdekes helyzeteim nem voltak, de pl. máig emléjkszem az első alkalomra, amikor 2.-os koromban mindenféle lelkifurka nélkül megmondtam a tanító néninek, hogy hülyeséget mondott (nyilván nem így fogalmaztam meg neki, de megmondtam, hogy a bábu-t nem hosszú ú-val írják, és kész. Még azt sem mondtam, hogy "szerintem").
2018. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!