Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek az emberek nem szégyellik...

Ezek az emberek nem szégyellik magukat?

Figyelt kérdés
A kollégiumi facebook csoportban rengetegen kéregetnek. Van, aki folyamatosan. Az egyik például ma is egy vasalót és két esernyőt akar kölcsönkérni. És korábban is rengeteg posztot láttam már tőle. De sokan szoktak, akár apróságokat is, ritkábban nagyobb dolgokat. Van olyan, aki szokott mondjuk gyümölcsöt, sört, csokit vagy valamit felajánlani, de az ritkább. Talán 2 havonta egy ember szokta felajánlani, hogy meg is vesz valamit és nem csak ad érte valami felesleges dolhot.
2018. júl. 18. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem azért kérik, mert gond nélkül megtehetné, hogy vegyen saját magának egyet, azonnal.
2018. júl. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De akkor is. Az még oké, hogy hiányzik valami mondjuk a kajához, amit csinál, ezért megveszi valakitől. De az, hogy folyamatosan, mindent kölcsönkér...
2018. júl. 18. 10:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, pont ez a lényege a csoportnak. Nem szégyellik magukat, mert másik is ezt csinálják, és senkinek sincs ezzel gondja. Ha gond lenne, akkor nyilván nem engednék, hogy a csoportban kéregessen, és nem adnak senki senkinek semmit.

Szerintem ne csinálj belőle ügyet. Te nem adsz, mert nem akarsz, de attól még más adhat, meg kérhet is.

2018. júl. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azzal semmi baj nincs ha kölcsön kér valaki valamit ha kisebb a csoport, de ha kéregetnek az elég gáz...
2018. júl. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem értem a problémát kérdező. Amikor én kollégista voltam mindennapos volt a biznisz tejföllel, sörrel, jegyzettel stb. Egyébként ha nem büfészakra jrsz akkor jobb lenne, ha rájönnél, hogy az egyetemen és a való életben is baromi fontos a kapcsolati tőke. Ezt pedig úgy tudjátok erősíteni, hogy segítetek egymásnak.
2018. júl. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem nem az a normális, hogy mindig kölcsönkérek egy vasalót, ha szükségem van rá, hanem hogy veszek. Itthon én sem megyek át mindig a szomszédhoz dolhokat kéregetni, hanem megveszem, ha kell valami, vagy megoldom máshogy.
2018. júl. 18. 14:07
 7/7 anonim ***** válasza:

A kölcsönkérésekkel nincs probléma kérdező. A legtöbb egyetemista csóró és nem tud 20 ezer forintot kifizetni egy vasalóra és deszkára, hogy évente 1-2x kivasalhassa az ingét stb...


Meg az sem baj ha valamit megvesz vagy mást ajánl fel helyette.


Nekem csak az a furcsa, ha valaki valamiért kunyerál. Pl.: Egy almát szeretne valakitől kapni teljesen ingyen.

2018. júl. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!