Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha irodalommal akarok foglalko...

Ha irodalommal akarok foglalkozni (írás), akkor sima magyar szakra menjek? Ad az valamit a készséghez?

Figyelt kérdés

2 magyaros ismerősöm -egyik ír szintén - szerint nem.

Igaz ez?



2018. júl. 21. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Magyar országon "író-ként" soha nem fogsz megélni.Legyen szakmád,ha sikerűl a könyv kiadatás az "plusz jövedelemnek" jó👍

Neten annyi hobby író és forditó akad...😂.Na de kiadó,szerintem,1000 könyre egy....

2018. júl. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Todboy ***** válasza:

Döntsd el te magad, hogy ezek az órák nyújtanak-e számodra az íráshoz hasznos készségeket:

[link]


Szerintem nem.

2018. júl. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Mit akarsz írni?

Stephen King azt mondta, hogy aki írni akar, az írjon sokat és olvasson sokat.

Esetleg az újságírás opció lehet? Mert ahhoz már van iskola.

2018. júl. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Vers, novella.


De igen, érdekel az újságírás is, abban van gyakorlatom is.

2018. júl. 21. 18:19
 5/9 A kérdező kommentje:
De nem az újságírást, hanem a szépirodalmat akarom fő profilomnak.
2018. júl. 21. 18:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor maradj az újságíró vonalon (és építs kapcsolatokat!!!), a másik vonal meg maradjon hobbi, vezess blogot esetleg.

Könyvet kiadni meg itt is tudsz:

[link]

2018. júl. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A hobbivonalon még inkább fontos a kapcsolatrendszer, azt az újságírással jól fel tudod építeni.
2018. júl. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Abban jó lehet a magyar szak, hogy tágul a szemléleted, több író munkáival ismerkedhetsz meg, mint az átlag. Magával az irodalomtudománnyal is megismerkedsz (sőt, leginkább azzal), az írói készségeidet viszont nem fogja a magyar szak fejleszteni, mert nem erre való. Az esetek többségében szövegeket fogsz olvasni és szakirodalmakat olvasni a szövegekből, és az elsajátított ismeretekből vizsgázni.


Ha tényleg tehetséges vagy, akkor segíthet a magyar szak abban, hogy táguljon a látóköröd, illetve a tanáraid is felfigyelhetnek a tehetségedre, és felkarolhatnak (ugyanis bejáratnak a felsőbb művészeti körökbe stb.). Ilyenre már volt példa, viszont ahogy írtam: nem ez a magyar szak feladata, nem írókat nevel, hanem irodalommal és nyelvészettel foglalkozó kutatókat.


Tehát, ha nem vagy tehetséges, akkor a magyar szak nem fog jó íróvá tenni, ezt ne várd tőle.

2018. júl. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valamikor én is írtam és magyar szakra mentem.


Nem fejeztem be a magyar szakot és nem lettem író sem.


23/L

2018. okt. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!