Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fikció, de érdekes kérdés....

Fikció, de érdekes kérdés. Vélemény?

Figyelt kérdés

A nőket nem annyira érdekli az agresszió, mint a férfiakat, pedig számtalan fordulat történt már a világban, a biológia is kissé megváltozott. Van néhány nő, akit érdekel pl.: a küzdősport valamelyik ága, de nem gyakori.

Lesz egyszer egy "fordított világ", ahol a nők agresszívebbek lesznek, mint a férfiak?



2018. júl. 22. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Kedves kérdező, olvasd el Robert Merle: Védett férfiak


Erről a témáról szól.

2018. júl. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
A férfiak sminkelnek.. lassan a nők kérik meg a párjuk kezét... apuka otthon babázik míg anyuka dolgozik... szerinted...?
2018. júl. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

Szerepcsere van alakulóban, főleg a nyugati régiókban. A nőket emancipálják amivel nincs is gond én is az egyenlőség pártján vagyok de valakik már átmennek szélsőségekbe, a média is azt sugallja, hogy legyél erős maszkulin nő és akkor mekkora király vagy. Amúgy hamár küzdősport akkor szerintem azzal nincs gond ha egy nő is műveli, nem valószínű, hogy össze fogják ereszteni egy férfival egy olyan fair küzdelemben ahol egyenlő szinten vannak tudásban mert más kategória.

A mentalitást lehet torzítani de a biológiát nem. Szerintem a biológiai változás alatt azt érted, hogy a mai férfiak valóban elpuhultak mert nem kell már harcolni, vadászni, fizikailag nem megterhelő életmódot élnek, de nem csak a férfiak, nem hiába van ennyi elhízott ember.

Hogy lesz e olyan világ amiben agresszívebbek a nők? Elképzelhető, de mondjuk úgy, hogy csak "világrész" mert a mostani viszonylag fejletlen kultúrákban ez elképzelhetetlen mert ott nincs ekkora feminizmus.

Én abban reménykedem, hogy lesz egy megállj és realizálják a nemek, hogy ez nem arról szól, hogy ki az erősebb hanem arról, hogy miként tudunk együttműködni mert csak az visz előre.

2018. júl. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez a "klasszikus" nevelésből is adódik...ha belegondolsz egy kisfiút elég hamar arra nevelnek, hogy legyen "erős" "ne sírjon" Védje meg magát" nyilván ezek olyan tulajdonságok ahol egy kisfiúnak a fizikai erejét és kitartását kell bizonyítania.

Míg a lányokat pont az ellenkezőjére. Egy kislány legyen "bájos" "kedves" "gondoskodó" és ha kiabál vagy agresszív (pl verekszik) akkor az nem "lányos viselkedés".


Egy pszichológiai könyvben olvastam, hogy míg a kisfiúkat a klasszikus nevelés az érzelmeik valós kimutatásáról tiltja le. (Lásd. elesik a gyerek- "Ne sírj már katona dolog!") addig a lányokat az "saját igényeik elfojtására biztatja". (Hisz egy ügyes kislány "türelmes, és mindig segít az anyukájának" stb...)

2018. júl. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
"apuka otthon babázik míg anyuka dolgozik" Ja az sokkal tökösebb lenne, ha leszarná a gyerekét. Nemhiába van megnyomorodva az idősebb generáció.
2018. júl. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
4..jaja sajnos ez igaz
2018. júl. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!