Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell ezért megszólni?

Miért kell ezért megszólni?

Figyelt kérdés

Egy elég drága állatorvoshoz járunk. Felszerelt rendelő, és kórház egyben. Borsos összegek vannak ott, de úgy érzem ott biztonságba tudhatom a kutyáimat.

Előtte egy gyengébben felszerelt rendelőbe jártunk fele annyiért, mint ahova most. Volt olyan eset, hogy a kutyám hasán pöttyök voltak, és találgatva adtak rá krémet, ha ez nem használ majd azt adom stb.. ez a hozzáállás nem tetszett, így kerestünk egy tényleg normális rendelőt.

Többen mondták már a családból, meg pár barátunk, hogy miért nem olcsóbb rendelőbe járunk.

Lehet, hogy itt 2x annyi minden, de sosem kellett találgatniuk, hogy vajon milyen krémet gyógyszert stb adjanak..

Miért szólnak meg érte? Még a szomszédok is sokalják.

De, ha tudják, akkor miért kérdezik, hogy mennyi volt? Hálistennek nem sűrűn betegek, ezáltal orvosnál sem vagyunk sűrű vendégek.


2018. júl. 24. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell beszámolni a rokonságnak és a szomszédságnak, hogy mennyit költesz az állataidra, mert csak irigységet szül, ráadásul közük sincs hozzá.

Én sem mesélgettem el a közmunkás szomszédomnak, hogy a nem is fiatal keverék kutyám életmentő műtéte gyógyszerekkel együtt verte a 200ezret.

Egyből lehidaltak volna, mert a kocsijuk nem került ennyibe.

Nem kell gerjeszteni a feszkót, ne mesélgess, vagy hazudj, ha nagyon muszáj!

2018. júl. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi köze a szomszédodnak a te pénzügyeidhez?

És a családnak?

Vagy te minden életmozzanatodat megbeszéled mindegyikkel ?

2018. júl. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szoktam mondani, ha hasmenés vagy ilyesmi van. Legtöbb embernek, aki kérdezi az összeget van kutyája. Csak már nekem kellemetlen. Volt, hogy kevesebbet mondtam.
2018. júl. 24. 11:47
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdd el megtanulni, hogy hogy kell udvariasan megszabni a határokat.

Most csak ezen bosszankodsz, de majd ha egyéb magánügyeidbe is bele fognak folyni és a legintimebb életed is közügy lesz, akkor rájössz, hogy elrontottad!

Három lépés távolság!

2018. júl. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert annyi ember ismereted lehetne, hogy mindenkinek más a fontos. Ebből maximum azt szűrhetted volna le, hogy nekik ez nem lenne olyan fontos, vagy nem fontos, vagy más a fontos.

Minek veszed fel azt az inget ami nem a tied, hanem az övék?


Az emberek általában magukról beszélnek... csak sokan nem tudják és képesek ezért megsértődni, összeveszni mert egymás ingét veszik fel. Ha egyszer erre rájössz, nagyon mulatságossá válik hirtelen az élet, és egyben drámává is, mert nem tudsz rajtuk segíteni. Ezt vagy felismeri egy ember, vagy nem...

2018. júl. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk kiszállós állatororvos van. Ezeknek a dögök, ezerszer erősebbek, mint mi. Helyben megcsinálta az ivartalanítást, mindent. Szemölcsleszedést miegymást. Hacsak valami szuri volt (veszettség elleni oltás pl), akkor a kezünkbe nyomta, hogy majd adjuk be neki, azt csá


Hacsak nem valami díjnyertes szuperkanod van, akivel milliókért fedeztetik a szukákat, akkor nincs értelme az ilyen komoly állatkórházaknak.

2018. júl. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Uristen mekkora problema...
2018. júl. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért kell elmondani?


A szomszédnak semmi köze hozzá.

2018. júl. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem is van egy olyan primitív szomszédasszonyom, hogy a szatyromba belekotor, vagy a szoknyámat felemeli, hogy milyen bugyi van rajtam. Nem lehet vele mit kezdeni, egy suttyó elmebeteg. Ezeknek kell hazudni, mást nem tudsz tenni, ha nem akarsz vele összeveszni, mert mégiscsak a szomszédod!

És hogy az állatoknál mi olcsó és mi drága?

Nekem a perzsamacskámról kezdett lefoszlani a szőr.

Itt Csajágaröcsögén egy éven keresztül vittem ide-oda, gyógyszerrel együtt úgy 10-15 ezerbe került egy "séta"

Ezt játszottam félévig, apránként elment közel 100 ezer, a macska meg egyre rosszabbul nézett ki, már szemei, fülei is bedagadtak és folyt a nyála.

Végül elvittem egy állatkórházba, ahol pillanatok alatt megállapították, hogy bolhaallergiás és vesehomokja van.

Kaptunk gyógyszereket, vizeletsavanyítót és mindennel együtt fizettem 28 ezer Ft-ot. A cica kivirult és elmúlt 18 éves amikor elpusztult.

Akkor most melyik volt a drága?

2018. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!