Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Agyi kapacitás/teljesítmény...

Agyi kapacitás/teljesítmény terén van észrevehetô különbség a nagyrasszok közt?

Figyelt kérdés

2018. júl. 24. 19:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Csalás, google nélkül fejből sorolj fel 5 nagyon híres fehér tudóst majd pedig 5 feketét. Ha nincs is nagy különbség agyi kapacitás terén az biztos hogy több a híres fehér agyas.
2018. júl. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

Nincs, de majd jön valami okos és megmondja a tutit hogy a feketék a majmok szintjén vannak agyilag, hol ott ugyanolyan posztokat töltenek be mint fehérek, pusztán a tanulmányaik határozzák meg egy ember mivoltát.

Én két szakmánál megálltam, szakközéppel, egy ugyanilyen idős ázsiai, vagy színes bőrű meg diplomát szerzett, akkor most a fehérek alacsonyabb rendűek?:D

2018. júl. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Hallottál már az arab számokról?
2018. júl. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1-es: itt Mo. persze hogy több fehér tudóst ismersz de ez máshol nem biztos hogy így van, +a fehér embereknek azért elônyösebb környezetük volt ,,a gondolkozáshoz"( afrikában lehet nem alkalmasak a körülmények a ,,szántó melletti üldögéléshez") ezért alakulhatott úgy hogy Európa hamarabb lett ilyen fejlett...

2-es: reméltem hogy ezt mondod csak a kérdés kigondolásakor valahogy úgy gondolkoztam hogy ha megtörtént az hogy a testvéreim és én 14 évesként mind kicsit okosabbak vagyunk koryársainknál akkor ennek genetikai okai lehetnek márpedig ez alapján elképzelhetô lenne hogy a nagyrasszok közt is van különbség...

2018. júl. 24. 20:20
 5/17 A kérdező kommentje:
3-as: kérlek fejtsd ki hogy mire gondolsz
2018. júl. 24. 20:21
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom, de a fehérek és a mongoloidok (főleg a japánok), messze lekörözik a feketéket és az ausztraloidokat. Ezt persze a ma divatos politikai korrektség miatt senki sem fogja nyilvánosan kimondani, de nem is kell, mert mindenki tisztában van vele. (A #3-asnak mondom, hogy az arabok is az europoid nagyrasszhoz tartoznak.)
2018. júl. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudok felsorolni sok ázsiai tudóst sem, pedig átlagban az ázsiaiaknak magasabb az intelligenciájuk. Azért ismerünk fehéreket, mert olyan korba és földrajzi helyre születtünk, ahol a fehérebbeket jobban elismerik.


Egyébként nincs különbség. Vannak országok, ahol nehezebb oktatáshoz jutni (pl nyugati országok gyarmatain) és ezek lehúzzák az összképet pl a feketéknél. De ez nem azért van, mert az ottaniak hülyék lennének. Pl Amerikában a fekete nőknek van a legnagyobb arányban diplomájuk összehasonlítva a más nemekkel/népcsoportokkal.

Sajnálom "fehérhatalom"hívők, a rasszotok nem tesz titeket automatikusan intelligensebbé.

2018. júl. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Már sok helyen leírtuk.


Lehetséges van genetikai különbség bizonyos rasszok között intelligencia terén.


De! Ez csak egy alap. A környezeti hatások modulálják az alapot.


Szegénység, oktatás, jólét, társadalom stb... ezer hatás lehet amit nem lehet a genetikától elválasztani. Emiatt nem lehet megbízhatóan tudományos módszertannal vizsgálni, mert az eredményeket befolyásolja ezernyi paraméter.


Azt már csak mellékesen mondom, hogy az elvont kognitív funkciók kreativitás, kitartás, szorgalom, vizuális memória stb... ezer féleképp leírható és nincs egzakt definíció.


Még ha le is mérnéd az adott egyén szürkeállományát, és sokféle teszttel az intelligenciáját akkor is lehet kiemelkedő tudós valaki, ha a számadatok nem emelkednek ki.

2018. júl. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

6/7: olyan statisztikai adatok nélkül mint amit az utánad kommentelô leírt az afroamerikai nôkrôl(tudom hogy nincs forrás de gondolom nem csak úgy mondta)sokmindent nem tudok csinálni a válaszoddal

7/7 es köszönöm a válaszodat de nem solar oltott a kíváncsiságomon...:)

2018. júl. 24. 20:37
 10/17 A kérdező kommentje:

8-as köszönöm a válaszodat ezzel már úgy tudok valamit kezdeni( amúgy én intelligenciaként arra gondoltam amire a legtöbben szoktak: úgy összességében a logikára, memóriára, problémamegoldóképességre(magyarul kb az érzelmi intelligencián, a szociális fejlettségen és a kreativitáson kívül mindenre))

Meg úgy ettôl függetlenül mindenkitôl köszönöm akarmilyen hülyeséget is írt...:)

2018. júl. 24. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!