Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vegyem rá a háziorvosom...

Hogyan vegyem rá a háziorvosom hogy kiírjon nekem piracetam tartalmú gyógyszert?

Figyelt kérdés

Már régóta természetes agyserkentőkkel próbálkozok a mentális kognitiv képességeim fejlesztésére, hogy jobban vissza tudjak emlékezni, koncentrálni dolgokra. Nootropilt kéne kiirassak de apám beszélt már a háziorvosommal mondta, hogy szerinte ne szedjek ilyen kiegészítőket mert nincs szükségem rá meg nem működnek. Viszont ki szeretném próbálni a piracetamot mert az sokkal jobb mint a természetes eredetű cuccok csak vényre kapható külföldön recept nélkül mindenki megveheti. Mit mondjak neki, mire kell? Egyébként ciklusokban akarom szedni, ami alatt azt értem hogy 1 hét alatt max 3-mat így nincsenek melléhatásai és nem szokok hozzá. Mit mondjak a háziorvosnak hogyan hitessem el vele hogy nekem tényleg szükségem van rá? Nagyon sokszor ugy érzem magam mintha agyban nem lennék ott és nem tudok jól válaszolni a kérdésekre. Vagy esetleg menjek el egy neurológushoz aki ad receptet, de ha kiírja nekem receptre benne lesz az a kórtörténetemben és minden orvos aki megnézi látni fogja hogy én piracetamot szedek? Mert úgy nem szeretném ha látnák a többi orvosok is mert szólnának hogy minek szedem és nem adnának receptet v valami hasonló. mit tegyek és hogyan? előre is köszönöm a segitséget.


HÜLYE VÁLASZOK NEM KELLENEK, ÉS NE PRÓBÁLJATOK MEG LETÉRÍTENI!



2015. dec. 10. 11:08
1 2
 1/18 anonim válasza:

1. Adj pénzt a házidokinak!

2. Menj másik dokihoz és adj neki pénzt!

3. [link] Ha nem receptköteles ők behozzák neked.

2015. dec. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Sajnos ez receptköteles. De egyébként ha másik dokihoz megyek akkor nem fogja beirni valami nyilvántartásba hogy kiirta a receptet nekem?
2015. dec. 10. 11:36
 3/18 anonim ***** válasza:

Rendeld meg külföldről.

Egyébként a többségre nemhogy jó hatással nincs, de még ront is a tanulási képességeken, mert szédülést okozhat, álmosságot, felszínes alvást, durva fejfájást és egyik sem túl szerencsés tanuláshoz. És igenis lehetnek mellékhatásai, akár egyetlen szemnek is.

Én biztos nem akkor kísérleteznék vele, amikor fontos vizsgák előtt állok például...

2015. dec. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hát külföldön van aki piracetamot 8 éven keresztül szedte és nem lett semmi baja. Egyébként nem vizsgaidőszakhoz kell, nem vagyok tanuló még. majd estire iratkozok be és leteszem az érettségit.Egyébként mellékhatása minden gyógyszernek van elvileg, mindenkinek egyéni hogy mi válik a ciklusokban való használat pedig megóv a függőség és mellékhatások kialakulásától.
2015. dec. 10. 15:49
 5/18 A kérdező kommentje:
Megrendelhetném külföldről is csak félek hogy megbüntetnek, illetve nem akarok ismeretlen eredetű tablettákat bevenni, meg szállítási költség is gondolom 2 ezer forint felett mozog
2015. dec. 10. 15:53
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

Minden, amit a háziorvos felír, bekerül a számítógépbe, ugyanis e nélkül nem lehet receptet írni. A receptírás oka pedig rákerül a kartonodra. Úgyhogy elég nehéz dolog lesz úgy iratni, hogy annak ne maradjon nyoma. Mellékesen utánaolvastam a wikipédiában a gyógyszered hatásait, hát nem semmi dolog. Úgy kb 150 szónol 140 et nem is értettem meg. Különösen ez tetszett ( talán erre hivatkozhatsz is az orvosodnak:


Mind elsődleges, mind másodlagos Raynaud-kórban szenvedő betegeknél a 6 hónapon át alkalmazott piracetám a kezelés előtti értékekhez képest 30-40%-kal csökkentette a fibrinogén és a von Willebrand faktorok (VIII : C; VIII R R : AG; VIII R : vW) plazmaszintjét és növelte a vérzési időt.

2015. dec. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Igaza lehet az előttem írónak. Ha ez nem hatja meg a dokit, akkor semmi.
2015. dec. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. És mi van ha megkérdezi hogy miért pont piracetámot akarok szedni, vagy ha azt mondja az nem nekem való. akkor mit mondjak? hogyan menjek be a rendelőbe hogy: Jónapot kivánok gyógyszert szeretnék kiiratni piracetámot(nootropilt) na és ha megkérdezi minek mondjam hogy raynaud kórra? egyébként nekem az is van csak biztos hogy más gyógyszert fog ajánlani rá mert olyan fajta aki inkább azt mondja hogy ez nem neked való mert egyébként fiatal is vagyok(20-as éveim elején járok) és azért mondja. hogyan győzzem meg ?
2015. dec. 10. 16:36
 9/18 A kérdező kommentje:
Egyébként veleszületett pajzsmirigy alulműködésem van és ezért is rosszak a kognitív funkcióim és ezen nem lehet javítani. Ha ezt mondanám akkor meggyőzném vele?
2015. dec. 10. 16:39
 10/18 anonim ***** válasza:
Háziorvos nem fogja csak úgy felírni. Pszichiáter, de csak indokolt esetben.
2015. dec. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!